ODBII diagnostika + možnost mazání chyb

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 9. 2018 19:22

Tak ten interface muze by i vadny. Me to zatím vždycky aspoň nejak fungovalo, třeba ne všechno ale aplikace se vždycky nejak pripojila a zakladni info, jako třeba otáčky zobrazila.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuk321 23. 9. 2018 13:47

Nemusi tam to chce nastavit, az budu mit cas napisu jak co
Kuk321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mitr 2. 10. 2018 09:41

Tak jsem zkousel vickrat vice aplikaci na 2 Fabiich. Jednou se mi pomoci aplikace Car Scanner podarilo snad i pripojit, ale bylo to na aute kde zadna chyba (asi) nebyla, takze nebylo co mazat a na druhe uz to zase neslo.

Kuk321: Mas prosim navod co pripadne zkusti nastavit?
mitr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2018 09:50

Tady je takový historický na Torque, když jsem koupil ODBII na ebay tak jsem podle toho nastavil a na Fábii 2003 fungovalo hned a bez problémů....
http://mobile-effect.cz/clanky/torque-o ... oid-911832
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 5. 10. 2018 19:36

Nemáte tušáka jak je to s kompatibilitou OBD2 mezi výrobci... Jelikož karburátor se nachází v rodině v jediném vozidle, a jiank to je složení, felcka, Fábie1, Fábie3, C1 (takže vlastně Toyota), a k tomu jeden Ford... ?
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 10. 2018 19:38

OBD2 je kompatibilni dost, je to presne normalizovano, nikdy jsem nemel problém to nacist ani smazat chyby i fake interfacem. Nevim, proc tu tazatel s tim ma problém. Akorát ten fake prevodnik mi asi 2x uplne rozhodil auto, asi narusil CAN komunikaci ale po vytazeni a restartu OK.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 5. 10. 2018 19:40

mno a dopručení na nejakej funkční a autonekurvící kabel?
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 10. 2018 19:41

Neresil bych a koupil normalne s fake cipem. Stejne to nemá reseni, jak to předem poznat. Aplikace to poznají. A spis BT, z mobilu je to komfortni a spousta apek zadarmo nebo za par korun.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 10. 2018 19:50

zalezi co s tim chces delat, dobre radit tu rozhodne nebudu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 5. 10. 2018 20:12

chci s tím dělat to, že si třeba před stk přečtu readiness kódy jestlitam něco nevisí, protože při dlouhodobě ježděnejch výhradně krátkejch pošustech se to stává, když bude něco blbnout, podívat se na co sti to stěžuje... žádný čipování, úpravy, změny parametrů, jen vyčíst aby se vědělo co je problém a po opravě chyby smazat, nebo provést restart řj aby se vytvořily nové adaptační hodnoty... Například vyčistím škrtící klapku a řj pak nechápe proč se při stějném úhlu otevření motor točí 1500 otáček místo 800 a trvá stovky kilometrů než se to srovná, pokud ten reset neuděláš... nebo nepůjde ABS taka by mi to řeklo který z čidel je v piči, nebo když budu muset odpojit baterku, tak vymazat chybu řj ohledně napájení airbagů aby zase fungovaly, atd. atd. atd...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 10. 2018 20:20

ABS, pytle a další jednotky nemaji s OBD nic spolecnyho. OBD je jen management kolem emisi, proto je to normalizovano. Ty další jednotky většinou vyzadujou tovarni SW a často i specialni interface. Je to uz specificke pro výrobce nebo i radu aut.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 10. 2018 20:37

Komunikuje to po stejným konektoru, kolikrát, to je celé. Ale když jsem odpojoval airbagy, omylem je zapomněl připojit a zapnul motor, pak je teda připojil, tak to samo zmizlo, co to teda chceš zresetovat, eh?
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 5. 10. 2018 20:37

Mno já jsem si nechal ten Airbag/Abs vymáznout v servise kde dělají emise, přímo v emisní kóji, protože tam bylo zrovna volno a vedle bylo plno...otázka minuty... A to mi ještě stihnul říct že katík už toho začíná mít dost..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 10. 2018 20:41

tos: zalezi na aute, nekde to samo nezmizi.
Na emisích mají docela namakany bedny, to se neda srovnat. Ale na myho megana to bylo stejne kratky, ctvrt hodky to skousel a pak jsem mu řekl, at zkusi nacist OBDII co to nemelo mit a to ho uspokojilo ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 10. 2018 20:41

Ale tak i tak se da koupit diag za par stovek, co vladne bagy, "programovani" atd. Uvidime co tu pechovi kdo poradi.
Naposledy upravil evlo dne 5. 10. 2018 20:46, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků