Potkal motor po preventivní výměně rozvodu

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod biNuu 30. 5. 2018 20:16

Čaute všichni, chtěl bych s váma podělit mé zkušenosti s 1 servisem na Chodově v Praze,u kterýho jsem nechal auto kvůli výměně oleje, filtrů a rozvodu.... :'(

- Koupil jsem manželce první auto, jedná se o Forda focuse 2 1.6i 85kw. Jelikož je to ojetinka tak jsem nevěřil prodejci a ihned nechal po koupě nechat vyměnit olej filtry a rozvod(řemen napínák +vod.pumpa).

- Po 2 dnech mi volali a řekli že je to hotové tak jsem přijel a zaplatil, převzal doklady a klíč. Po nastartování jsem slyšel rachtání,řekl jsem si pohoda možná to je tím novým řemenem. Volal jsem manželce a řekl jsem jí že to má hotové a ejhle...bylo to opravdu "hotové"
- ihned 5vteřin po nastartování motor chcípl a už nikdy nenastartoval,starter točí a motor jakoby chťel nastartovat ale ono ne, sěděli poblíže servisák s kolegou a oba se tvářili jakoby nic...tak jsem přišel a ptal se co by to mělo bejt
- Servisák se na to podíval a řekl že neví, že mu to jelo normálně, po hodině čekání přišel šéf a řekl ať se nemám bát a že mám jít domu a že odpojí baterku a dají vědět co s tím. Jsem mu řekl že jsem odevzdal auto s tím že neměl žádnej problém a byl pojízdnej, teď je auto vrak s potkaným motorem a on řekl že ne, chyba je jenom nekde v imobilizeru (dle diagnostiky) že to je to v poho.
- Mluvil jsem další den s 1 servisakem ve fordu a ten mi poradil že ať jim dám 1-2 dny a pokud nic tak že mám odtáhnout k autorizaku auto a nechat si to zkontrolovat,při nejhorším se motor opravdu potkal a aspon dostanu potvrzení od autorizáku.(Hodil by se u soudu kdyby to nechtěli přiznat)

- Po 2 dnech se teda ozvali exprti.. s tím že mi opravdu ***** motor tím že nějak byl špatně nasazený řemen, přeskočil o nejaký zoubky a potkal motor. Byl jsem ***** až až ale řekl jsem si oukey, aspoň se přiznali rovnou a postavili se k tomu ferově..
- Nabídli mi řešení že to někam pošlou do specializovaného servisu aby upravili popr. vyměnili ventily a ubrousili hlavu motoru,spodek prej v pořádku. Náklady jdou na ně.

- A teď otázka. Bude motor v pohodě jako předtím nebo po opravě to nikdy nebude v perfektním stavu jako před, protože pokud ne tak bych nejspíš od nich měl požádat o nějaké odškodné ne? Auto je ted nepojízdné a nemůžu kvůli tomu ani udělat evidenčku na převod majitele....
- Auto prej bude v pořádku příští pátek tak jsem zvědavej. Poradíte pls jak tuhle situaci nejlépe vyřešit, čeho bych se měl vyvarovat? Díky...
biNuu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2018 20:22

- servis co neumi rozvody udelat rozvody tezko opravi motor dobre, jako i u normalniho stock buildu jsou tam fakt potreba dodrzovat postupy a utahovat to jak se ma atd.
- pokud to chtej dat dokupy do patku opravou, tak bud je to super bezne auto, nebo tam daj motor z vraku
- je super divne, ze to vubec fakt uznavaj jako reklamaci, to jsem u neautorizaku nezazil, a v autorizaku jen s problemy
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 30. 5. 2018 20:23

Když to opraví dobře tak to bude cajk
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 30. 5. 2018 20:23

Evlo : píše že to dají opravit někam jinam
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2018 20:26

Ja cetl jen uvod, proletel to a pak konec, jestli je to dost novy auto, tak bych to dal do autorizaku, protoze tam je alespon trochu sance na zaruku, je tam servis writer atd. Jako neni to zadny zazrak, ale toho hnusu tady je autorizak nejmensi hnus.

Pouceni pro priste je si koupit motor kde se tohle stat nemuze a nasledne to nedavat do servisu,
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biNuu 30. 5. 2018 20:35

Díky kluci za rady. No já jsem to nakonec řešil tak že jsem od nich požádal potvrzení o tom že to prostě ***** a že dostanu po opravě motoru 6mesicní záruku, nahrával jsem všechny hovory pro jistotu. Motor poslali prej někam do specializovaného servisu v praze který to umí.. doufám teda že tam nakonec nedaji nějakej kšunt z vrakáče..
biNuu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2018 20:36

Jinak dalsi z tech ceskych vyrazu - rozvody, to uplne z toho ten vyznam clovek pochopi jako z timing belt, ze :D

Tak zalezi jak moc je to bezny auto, treba na oktavku II nebo mondeo apod. verim, ze se to za tyden da vc. sehnani dilu.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 5. 2018 20:41

Tak třeba jsou pojisteny, je jim u ***** na co to prijde a motor bude opravdu OK...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biNuu 30. 5. 2018 20:42

@evlo je to Ford Focus 2. generace s motorem 1.6 ti-vct 85kw
biNuu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 5. 2018 20:58

pak si dej auto do servisu...no, snad to půjde vše na jejich triko a budeš to mít OK
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 5. 2018 21:03

Někam to dát musíš, na druhou stranu pokaždý když jsem koupil ojetinu tak první servis byl v autorizáku ať to pořádně prohlídnou. A vědí co dělaj.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 5. 2018 21:59

Snaha servisu bude nejspíše ta, aby to bylo co nejlevnější, tzn., poskládané z dalších starých dílů vybraných z podobně postižených motorů, tj. vůle mimo tolence, možná drobné poškození, otázka je, jak jsou na tom písty, jestli nemají mikrotrhliny, které se projeví propálením třeba po roce, nebo ohnuté pístní čepy.
Já bych zkusil variantu, že si to nechám opravit jinde (v autorizáku z nových dílů) a oni uhradí plnou cenu opravy ze své pojistky, kterou tak jako tak musí mít.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 5. 2018 22:03

Nejlepší je auto do servisu na roz ody nedávat vůbec. Když se to neposere, klid na duši že tam nikdo nic nezkurví. A když se to posere tak se prostě rozvody udělají, při nejhorším se vymění i písty a ventily, nebo jak se to česky jmenuje.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 5. 2018 22:29

Čuráku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 5. 2018 22:57

biNuu píše:Díky kluci za rady. No já jsem to nakonec řešil tak že jsem od nich požádal potvrzení o tom že to prostě ***** a že dostanu po opravě motoru 6mesicní záruku, nahrával jsem všechny hovory pro jistotu. Motor poslali prej někam do specializovaného servisu v praze který to umí.. doufám teda že tam nakonec nedaji nějakej kšunt z vrakáče..

Dobře ty. Já bych z nich nedostal vůbec nic.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků