diagnostika ELM 327-jak zjistit kody Readiness ?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zved 14. 4. 2018 11:23

zdravim.dovede nekdo poradit zda jde a pokud ano jak nacist Readiness kody pomoci aplikace Torque Pro s OBD II adapterem ELM 327

v oddile Fault codes nactu chybove kodu z ECU a tam mi to pise nic nenalezeno.Jak tedy zjistim ,pokud je to mozne Readiness kody dulezite pro emisni kontrolu?
zved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 14. 4. 2018 11:32

Ake mas auto?

Torque vie citat/mazat len ECU chyby pokial viem.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zved 14. 4. 2018 11:47

Ja presne nevim co vsechno dovede.informace mam pouze
https://www.svetandroida.cz/torque-profesionalni-diagnostika-automobilu-androidem-201404/
A pokud to nedovedete tahle apka.Neni neco jinsiho?
zkousel jsem to na Hyundai I 20 r.v. 13 a Pegueot 206 r.v. 00
zved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zved 29. 4. 2018 14:51

screenshot.jpg
zdravim .Chci to zjistit na letite ojetine Pegueot 206 1,1 44 kw r.v. 00
Readiness kody v dane aplikaci jsem uz nasel.Ale vysledku moc nerozumim .V doslovnem preklady vysledky by byly uspokojive.Ovsem v barevnem rozliseni jsou tam cervene
zved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 4. 2018 15:06

Nejak si to asi mysli, ze nefunguje dobře lambda (nebo kat pokud je lambda i za katem). Ale muze to byt i tim, ze si s tim sw nerozumi...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 4. 2018 15:15

no aplikaci neznám, nicméně je docela možný že u tak starého auta nedokáže emisní věci načíst.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 4. 2018 15:19

A není 2000 ještě rok, kdy by to na emisích nemeli uplne resit, protože to tehdy bylo ve vyvoji a fungovalo nejak dost nahovno a ruzne?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 29. 4. 2018 18:34

zved píše:zdravim.dovede nekdo poradit zda jde a pokud ano jak nacist Readiness kody pomoci aplikace Torque Pro s OBD II adapterem ELM 327

v oddile Fault codes nactu chybove kodu z ECU a tam mi to pise nic nenalezeno.Jak tedy zjistim ,pokud je to mozne Readiness kody dulezite pro emisni kontrolu?

Které readiness kody jsou u daného auta povinné, zjistíš v dílenské příručce k tomu autu.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2018 22:09

obd2 standad neumi nic jineho nez emisni veci, cele obd a obd2 existuje jen kvuli mereni emisi
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zved 30. 4. 2018 17:03

TYCCONE a k te dilenskle prirucce bych se dostal jak??Je to vubec mozne?

EVLO nejak jsem nepobral tvoji odpoved.Zkusil bys tu tvoji myslenku nejak rozvest ?
zved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 4. 2018 20:15

z evla si nic nedělej
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 4. 2018 21:21

Ale zrovna v tomhle ma pravdu, i když to k problemu nic prinosneho neda ;-)
Kazdopadne bych zkusil ještě nejake jiné aplikace a pak se taky daji zobrazit ruzne realtime signály, třeba z te/tech lambda sond. Je ale fakt, ze u auta z r. 2000 to muze fungovat vselijak, na novych autech uz s tim jde diagnostikovat docela dobře.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomuser 1. 5. 2018 10:10

Nemáš tam proběhlé testy katalyzátoru a lambdy - kat posuzuje ŘJ podle signálu z kontrolní lambdasondy za katem, lambdu samotnou (regulační před katem) pak podle signálu a odporu topného tělesa. Problém může být i v nekompatibilitě Torque s verzí softwaru od Peugeota, v implementaci RC v softu samotném a ovšem i komponentách - ale v tom případě mají na ME použít doplňkový test a sice kontrolu signálů z lambd. Pokud máš emise v pořádku, nemusíš se bát.
randomuser
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zved 1. 5. 2018 16:54

to jsi pekne popsal,ale jestli mam emise v poradku to se dozvim az na emisich.Asi to vyresim etanolem.S Bravou (euro3,r.v.00)jsem v letech 013,015 pred emisemi nabral plnou smesi 1(etanol):2 benzin .
Na emisich v 011 uz mi rikal ze mi to vychazi tak na hrane.Porad jezdim na stejnou stanici,je tam jenom jeden technik ,pokud onemocni nebo ma volno je zavreno.Nejlevnejsi v okrese.Pouze vetsi garaz.
V 013 auto pochvalil jak to pekne s rezervou vyslo - nic jsem mu nemluvil.
V 015 kdyz se zase rozplyval na tak starym autem(katak i obe lambdy puvodni - na to se zeptal)tak jsem mu rekl co je v nadrzi.jeho odpoved AHA - to se nikde nepise co tam mate hlavne jak nam to pekne nameri jen tak dal.
zved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randomuser 2. 5. 2018 14:21

To ale mluvíš o samotných emisích - pokud s těmi jsi v háji, pak ti nějaké readiness kódy mohou být ukradené. Jde o to, že i pokud ti jdou z výfuku fialky a alpský fén, pokud tě nějaký neproběhlý test RC postaví do autu, nenaděláš nic. Naštěstí právě u těch položek, které máš označené jako nekompletní (a u kterých nevíme, jestli opravdu nedoběhly nebo jde jen o nekompatibilitu softwarů) je možnost náhradního testu, kdy to na emisní napojí na osciloskop a zkontrolují aktivitu lambda sond, čímž vyloučí nebo potvrdí závadu a definitivně tě pošlou buď na technickou, nebo na vrakoviště (do autoservisu). Trik s etanolem je známej.
randomuser
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků