BMW X5 3.0D e53 teče olej z této nádobky

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 5. 2018 12:01

Teplo je zlo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 12. 5. 2018 12:12

Tlačí to motorový olej do vody,ten olejový chladič co jsi vyfotil je však chlazený vzduchem,ten to nebude,takže to jen najít. Asi si zejtra v neděli sundáš hlavu. :-),nebo najdeš jiný výměník olej/voda.

-- 12. 5. 2018 13:13 --

MELLO píše:Teplo je zlo.

Mi povídej,právě jsem vylez z bazínku. :-D
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 5. 2018 12:43

co jsem tak procházel schémata,tak tam nic jiného není kde by se mohl smíchat olej/voda.Tak to skutečně asi vypadá na tu hlavu.Já jsem naposledy dělal hlavu na 626 .Ale do tohodle se mně moc nechce.
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2018 12:53

A ten vymenik u filtru?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 5. 2018 13:25

já nevím jak to funguje.To je přívod pro vodu?
https://www.schmiedmann.cz/cs/bmw-X5E53 ... -2-247-204
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2018 13:33

deskovej vymenik, asi to bude na hadici s vodou a dalsi 1 vyvod na vodu a 2 na olej bude asi z druhy strany primo do bloku a utesneny nejakymi gumami - myslim, ze to je dost pravdepodobne misto na netesnost. Zaroven to muze fungovat jednosmerne dikypruznosti desek, bezna prasklina by vetsinou propoustela i vodu do oleje po vypnuti motoru a poklesu tlaku oleje
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 5. 2018 13:52

to máš právě pravdu.Kdyby tlakovali hadice tak řeknu,jasně podfouklé těsnění.Ale do hadic nic nejde a olej je bez emulze.Jedině že by praskly kanálky v hlavě...no uvidíme.Jdu se na to mrknout ,ale je to tam celkem blbě...
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 5. 2018 16:21

mates118 píše:tak pozor páni kluci...byla řeč o výměně oleje v automatické převodovce.Celé to začalo tím ,že jsem měl v chladiči olej.proto jsem si myslel ,že je prasklý chladič oleje automatické převodovky a olej jde právě přes tento chladič do okruhu chlazení.Vy jste mně z toho zrazovali ,že to v domácích podmínkách nejsem schopen převodový olej vyměnit.To se ale povedlo bez problémů.Nicméně nyní stejně olej v chladiči je a je ho spousta.Zítra nafotím.Nejde mně do hlavy ,kde by se takové množství oleje do okruhu chlazení dostávalo.
a ten prasklej chladic si teda vymenil, nebo si to ho tam nechal?

ale je teda asi pravda, ze ani to stary atf trochu promychany s novym a s vodou by snad nevypadalo takhle, ale tak to musis vedet ty co ti z toho teklo.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2018 16:46

Takhle cerny to muze bejt jen z motoru.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 5. 2018 17:03

jo vyměnil.ted jsem odpojil i hadici od výměníku ,kde je olejový filtr,ale z toho jde čistá voda...jen nerozumím ,kde je přívod té vody ,když na tom obrázku je pouze jeden vývod
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2018 17:36

asi primo do bloku motoru jak jsem psal...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 5. 2018 17:37

970ka píše:
MELLO píše:Teplo je zlo.

Mi povídej,právě jsem vylez z bazínku. :-D


Závidim. :-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2018 17:40

No tady zas tak teplo není, trosku zapršelo a voda je na ceste zda se zase...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků