BMW X5 3.0D e53 teče olej z této nádobky

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lexx 13. 4. 2018 11:12

Na provoz je to levný, říkali.
Tam se nemá co *****, říkali.
Budeš jen dolívat benzín a měnit olej, říkali...
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 13. 4. 2018 11:21

ano viz mé čtyřválcové BMW s atmosferickým benzínem a manuální převodovkou... koukám na telefon kdy mi zavolaj že je to hotový a mám si to vyzvednout a kolik integalaktických kreditů to bude stát :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 4. 2018 11:32

Lexx píše:Na provoz je to levný, říkali.
Tam se nemá co *****, říkali.
Budeš jen dolívat benzín a měnit olej, říkali...

jop :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 13. 4. 2018 11:34

Lexx píše:Na provoz je to levný, říkali.
Tam se nemá co *****, říkali.
Budeš jen dolívat benzín a měnit olej, říkali...


Potvrzuji
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 13. 4. 2018 11:48

příští auto bude elektromobil
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 19. 4. 2018 16:10

tak dneska mě nechalo auto stát.Vytekla všechna voda z chladiče abylo v ní hodně hustého oleje.Ale motorový olej neubejvá ani není žádná emulze.Nakonec problém je ,že vylítl chladič oleje automatické převodovky:
https://www.automatejcek.cz/chladic-ole ... 82802.html

tedy se domnívám ,že ten chladič je špatný a dostával se olej přes tento chladič do fridexu chladícího okruhu motoru.Nebo máte jiný názor?problém bude ,že nevím kolik je v převodovce oleje.Nevíte jak zkontrolovat případně jak dolít?Prosím nepsat abych to zavezl do servisu atd.Já jsem automechanik a udělam si to sám,jen bych to potřeboval probrat s někým světa znalým:-)
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 4. 2018 16:16

Tak si zajed do servisu. Jestli chces mit alespon 1% jistotu, ze priste dojedes. :hm
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikey89 19. 4. 2018 17:23

Kolik je litrů v převodovce bude napsané v manuálu, ale s kontrolou to bude asi horší..
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 19. 4. 2018 19:28

mates118 píše:tak dneska mě nechalo auto stát.Vytekla všechna voda z chladiče abylo v ní hodně hustého oleje.Ale motorový olej neubejvá ani není žádná emulze.Nakonec problém je ,že vylítl chladič oleje automatické převodovky:
https://www.automatejcek.cz/chladic-ole ... 82802.html

tedy se domnívám ,že ten chladič je špatný a dostával se olej přes tento chladič do fridexu chladícího okruhu motoru.Nebo máte jiný názor?problém bude ,že nevím kolik je v převodovce oleje.Nevíte jak zkontrolovat případně jak dolít?Prosím nepsat abych to zavezl do servisu atd.Já jsem automechanik a udělam si to sám,jen bych to potřeboval probrat s někým světa znalým:-)

Tvl, automechanik a nedokáže si sehnat technickou listinu k autu, kde jsou předepsaný normy oleje, co, kam a kolik se toho leje. U takovýhleho borce bych si chtěl nechat opravit auto...
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 4. 2018 19:39

No tvl si z nas dela *****, ne???
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 4. 2018 20:12

pomalu to tak vypadá
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 19. 4. 2018 20:22

olej ve vode neni problem jako voda v oleji v prevodovce.
za mne bych to odtahl a vyplachl prevodovku plus vymenil chladic. praskly chladic oleje prevodovky byva jedna z hlavnich pricin umrti DSG prevodovek (sam ted jednu načnutou ze stejneho duvodu řeším)
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 19. 4. 2018 21:41

jojo přesně tak z toho mám také strach.Nikde jsem ale nenašel právě to množství oleje v převodovce.Je tam nalévací otvor ,tak nevím jestli se to má naplnit až po okraj.
Co mě celkem zaujalo je to,že chladič oleje je v hladiči vody pouze nasunutý přes 2 gufírka.Že to tam není nějak vyřešeno na pevno.Takto stačí větší tlak ,trochu únava gufer a vylítne Vám to a ještě se vám zadře nakonec motor když si hned nevšimnete ,že se Vám motor bez vody přehřívá.
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 19. 4. 2018 22:58

Nejdřív vyměň ten chladič s výměníkem pro převodovku a nech si vyměnit olej v převodovce ,sám to neuděláš,max to zkurrvíš, je na to třeba speciální mašina pro výměny olejů v aut převodovkách,není to jednoduchý proces,jak si myslíš. Že ty jsi opravář zemědělských strojů ? :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 19. 4. 2018 23:30

jojo opravuji mimojiné i traktory:-) Já si nemyslím ,že potřebuješ speciální přístroj.Normálně otevřu zátku převodovky .strčím hadičku a elektrickou odsávačkou olej vysaju.pak napustím proplachový ,zase odsaju a pak tam dám třeba od MEYLE.U Matejčka mají 250kč/litr.Člověk se toho nesmí bát....Spíš nerozumímm ,jak ten chladič mohl vylítnout,že tam není nikterak zajištěný,jenom nasunutý pod tlakem.Takový důležitý komponent...
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků