BMW 320i E36 - zavzdusnene chlazeni?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pajsa 10. 4. 2018 19:32

Ahoj,

rychlý dotaz - snažím se opravit prastarou E36 320i 1994. Auto ztracelo chladici kapalinu, zjisten unik kolem koncu vrchni hadice od chladice, hadici jsem vymenil, ale porad to kape, hlavne po jizde. Zjistil jsem, ze pricinou jsou natlakovane hadice a unika to tedy nejslabsim spojem.

U auta byla nouzove menena kapalina kdyz praskla jina hadice, je mozne, ze pricinou tlakovani je zavdzusneni, ktere mozna nebylo udelano zcela spravne? Nebo je to klasicky tesneni pod hlavou ci tak neco..

Auto se normalne zahriva, neprehriva, topi, kapaliny se odhadem ztraci jen to co odkape kolem hadic.. Auto mam ted v DE a nechce se mi tu na ulici zbytecne predvadet cirkus, tak se ptam, zda odvzsudneni dava smysl :)

Diky moc
Pavel
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 4. 2018 20:22

Tlak by nemel způsobit, ze budou kapat hadice, mělo by to odpustit vicko. Asi nebudou cisty hrdla a pod hadici to bude skrz bordel prosakovat. A zavzdusnenim to myslim nebude urcite.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cirk 10. 4. 2018 20:25

Co dělá expanzní nádobka? Funguje?
Cirk
Nováček

Odeslat příspěvekod pajsa 11. 4. 2018 20:56

Díky za tip, znovu jsem to celé rozebral, vycistil (i kdyz to vizualne vse vypadalo ciste), sestavil a tesni... Nechapu kde byl problem.. :hm

Automechanik ze me asi nebude :)
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pajsa 12. 4. 2018 07:12

Tak se nepodarilo, rano byla pod autem opet mala louzicka...nejak nechapu, ze to zacne uchazet az kdyz chladne motor...? Co jeste zkusit vymenit vicko expanzky?
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 4. 2018 07:15

A je videt, odkud to tece? Nejaka trubka muze byt u takhle starého auta i prorezla atp. Muze tect pumpa, ruzna tesneni třeba termostatu...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pajsa 12. 4. 2018 07:18

Tece to stale kolem tech spoju, zkusil jsem dve ruzne hadice, utahuji na krev, az se bojim ze prasknou ty stare plasty.. Clovek by rekl, ze bude problem na hrdlech (praksliny apod), ale vzdy to tece z jineho, bud horni, nebo dolni...

No, zkusim to jeste jednou dotahnout...
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cirk 12. 4. 2018 07:26

Ptal jsem se, jestli ti funguje expanzní nádobka. Bez reakce...
Veškerý přetlak musí směřovat do expanzní nádobky. Jak vysoko je hladina kapaliny v nádržce po zahřátí a po vychladnutí kapaliny?
Cirk
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 4. 2018 07:28

Jde taky o to, jake a v jakem stavu jsou hadicove spony. A jestli to plastove hrdlo třeba nemá prasklinku.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 4. 2018 12:18

Nectel jsem vse co pises, je divne, ty tvrde hadice jak pises, ale divno uniky vody byvaj vodni pumpa.

Tlakovani by mohlo byt i tim, ze se ti to prehriva diky nefunkcnimu termostatu, a nekdo ojebal cidlo teploty, protoze bmw.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cirk 12. 4. 2018 13:02

Když mu to teče u hadic chladiče, tak má termostat otevřený.
Cirk
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 12. 4. 2018 16:02

Nemusi.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kybork23 12. 4. 2018 16:03

tak nemá žádný :-)
clio 1.8 16v
kybork23
Pozorovatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků