převodovka hydrostatická vs. bezestupeň

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 10:41

Osmiválcový motor, zkráceně osmiválec, je spalovací motor s osmi válci. Může jít jak o zážehový (jako palivo slouží benzín) tak vznětový (palivem je nafta). Osmiválcové řadové motory se vyráběly pro luxusní vozidla teprve ve dvacátých a třicátých letech 20. století, užívaly je vozy jako Bugatti Royale.

conclusion: Bugatti step je 4/4, takže osmiválec musí být taky čtyřdobý.

dvouválec není na wiki, proto nevědomost se omlouvá.

,že by válce určovaly počet koní? to by mě zajímalo, kde se berou ty koně.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 26. 3. 2018 12:18

aliasno píše:conclusion: Bugatti step je 4/4, takže osmiválec musí být taky čtyřdobý.


No vidíš. :D

aliasno píše:to by mě zajímalo, kde se berou ty koně.


V těch válcích jsou nacpaný přeci.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 17:04

v ponorným čerpadle by se utopili... nono. někde říkali, že to je trestný, šířit fake news.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaciaFan 26. 3. 2018 17:17

jsem četl fake tits
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 17:28

fake tits uměj psát? to bude njěaká fake news zase.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aliasno 12. 4. 2018 13:23

mayday, mayday...
1) motory Kubota x lombardini, v čem který lepší? ví to někdo?
2) Používat cizí motor a na to pasovat svoje převodovky apod. je dělená zodpovědnost, záruka nezáruka, moc se mi nelíbí. Je to i aut bežné?
3) co je u auta nejdražší součást? motor?

ad převodovky) hydrostatická = bezestupeň
hydrostatická se nedoporučuje na nepevný terén, takže na sekačku trávy v parku lze, ale do rašelinistě nebo k přípravě půdy nevhodná volba.
...takže synchron, aspoň v tom už mám jasno, ale teď ještě motor.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 12. 4. 2018 18:44

Neřeš motor. Řeš vlastnosti stroje, které potřebuješ. Jako laik stejně nemáš možnost motory posoudit.
( Já dnes na veletrhu prošel menší traktory a zvítězil Bělorus. :-l Poctivý kus železa. Dosud s přímovstřikovým Lombardini a nově bohužel s nějakým japonským CR na chcánky.)

K motorům obecně. Dokud jde koupit přímovstřikový nafťák bez CR, DPF a ADBLUE, tak to honem udělej. Bohužel v Bruselu zjistili, že existují traktory a že mají dokonce motor, a tak rozhodli, že bude zelený. Totiž, že nesmí vypouštět oxidy dusíku, aby někomu ta zahrádka moc nerostla. Takže i přiležitostně používané stroje budou obtěžkány všemi *****ítky, co svět vymyslel.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 4. 2018 19:02

Bělorus? Spolehlivost je zoufalá, aspoň u těch větších.
A emise sledovat je blbost, když to nemá rz.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 12. 4. 2018 21:49

chci něco obratnýho, šikovnýho a s nakladačem, nejlíp se ztotožňuju s kubotou cca 30-40hp, chtěla bych menší, ale prý by to nic nezvedlo. musí aspoň 200-300kg
otálet nechci.
na veletrhu jsem byla taky, líbila se mi agromehanika slovinců, ale to cenově nic moc rozdíl s kubotou a nejela jsem v tom, takže jen dojem laika. Není zajímavé, že si Ferrari neumí stvořit vlastní motor a berou kubotu? to nechápu.

to yndezit: heineken má pravdu, je to befel, bez ohledu na to jestli to je nebo není blbost.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 13. 4. 2018 00:56

Jo, u AGT jsem něco popil a pokecal s bodrým prodejcem vinařem. Ale za 0,6 mega jsou to dost drahé hračky pro specifické použití. Kolem většího baráku a na pár hektarů asi dobré stroje. A se slušnou sekačkou nahradí i zahradní traktůrek.
Docela zaujalo KIOTI, i dost prodaných kusů v okolí. Taková DK4510 s čelním nakladačem?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 4. 2018 06:17

KIKOTI :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 14. 4. 2018 10:12

pro zábavu zkusím i je, ale ve hře jsou kuba a ten boomer od new holland. není pro korejce malotraktor plus nakladač už vyšší dívčí? projedu se, to je plán.
Bojuju s těma koněma, začínla jsem na 20hp a teď už uvaha i o 50hp. To využití jsi vystihnul přesně. Peněz včetně těch přívěsů přes milion. o důvod víc dobře zvolit.

otázku mám, co to je zdvihový objem např. 2500ccm a ty otáčky hřídele 540,750,1000 k čemu to?
jestli ti nevadí, se podělit se mnou o znalost. dík
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 4. 2018 10:45

Arnie J píše:KIKOTI :D

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 24. 4. 2018 20:58

jsou tam snaživí a nebojkikotujou mě, ale já už bojkotuju malý traktory, drahý a malý, divný. zetor zatím dobrý, převodovku budu asi brzo zametat, tak až se konečně seznámíme, tak ji vyměním za novou, to je myslím dobrá strategie a dává mi víc času na výběr a navíc mám už vybráno, akorát je to drahý a malý.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 24. 4. 2018 22:52

Tím seznamováním zřejmě míníš počítání zubů při řazení nesynchronizované převodovky Z7745. :D
S těmi malými traktory je to dilema. Jsou lehké, obratné, na většinu prací stačí. Ale přijde těžší vlek a je konec. Navíc mne překvapilo, že na menších asijských traktorech není vůbec kompresor a tím chybí vzduch pro brzdy. Takže jedině nájezdovka, což je dost omezující a snižuje to taky hodně povolenou hmotnost.

A vybráno máš tedy co?
Nekenieh
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků