Autonomní řízení & umělá inteligence v autě - NOVINKY

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Major Kure 22. 3. 2018 10:39

[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 22. 3. 2018 11:25

No zatim to vypada ze ji uplne ignoroval Lidar, divim se ze ji nevidela a nevyhodnotila predni kamera ktera je urcite 100% lepsi nez ta mazanina co zverejnili z kabiny.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 22. 3. 2018 11:29

tady i pisou jaka je potreba kvalifikace k tomu aby clovek mohl sedet v tom super modernim testovacim aute a mel nad tim kontrolu a zodpovednost.
Tedy alespoň tak se jeví případ Rafaela Vasqueze (že se dotyčný dnes cítí být ženou, nechme pro zjednodušení příběhu stranou), který seděl za volantem testovacího Volva. Tento člověk si odseděl čtyři roky ve vězení za přepadení DVD půjčovny, kde dříve pracoval. Evidentně dosáhl zajímavého kariérního posunu, když se přes vězení dostal z půjčovny DVD na tak zodpovědnou pozici, jakou je testovací „řidič“ autonomních vozidel.

https://autobible.euro.cz/video-smrteln ... esu-uberu/
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 3. 2018 11:43

taky kousek
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -JxJ- 22. 3. 2018 15:10

zaujaly mě dvě věci, že auto asi nemělo radar, protože moje auto by zřejmě reagovalo, už se mi stalo, že to začlo brzdit na chodce půl metru od dráhy vozidla a druhá, že to tak blbě svítí, protože aspoň na kameře ten přechod světla/tmy byl dost tvrdý. o té "osobě" sedící za volantem nic nekomentuji, je mi jedno, jak pokročilou technologii v autě mám, ale věřit tomu tak, že si v noci klidně čumím na mobil pod volantem a je mi jedno, co se děje, si člověk trochu průšvihu nabíhá. no každopádně to teď bude mít juber tvrdší
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 3. 2018 16:17

A k cemu by ***** autonomni auta byly, kdyby je ridic musel hlidat? To je proste nerealne, to zadny clovek neda, dřív nebo později ho to znudi a bude chrapat nebo leštit ohon...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 22. 3. 2018 16:26

kembuaa píše:jo, proč ne. Ale muselo by to hodit dost na to, aby hromadná byla na úrovni

-- 6. 3. 2018 13:28 --

stejně si myslím, že mimo jiné se dost dopravní zátěže zredukuje tak nějak samo. cím dál víc lidí dělá z domu, byrokracie snad půjde taky řešit jednoho dne online, doktoři jakbysmet, obchody rozváží atd

ja bych se zeptal na tohle aceho

-- 22. 3. 2018 16:27 --

powerball píše:tady i pisou jaka je potreba kvalifikace k tomu aby clovek mohl sedet v tom super modernim testovacim aute a mel nad tim kontrolu a zodpovednost.
Tedy alespoň tak se jeví případ Rafaela Vasqueze (že se dotyčný dnes cítí být ženou, nechme pro zjednodušení příběhu stranou), který seděl za volantem testovacího Volva. Tento člověk si odseděl čtyři roky ve vězení za přepadení DVD půjčovny, kde dříve pracoval. Evidentně dosáhl zajímavého kariérního posunu, když se přes vězení dostal z půjčovny DVD na tak zodpovědnou pozici, jakou je testovací „řidič“ autonomních vozidel.

https://autobible.euro.cz/video-smrteln ... esu-uberu/

do toho sebevrazedneho stroje ti nikdo normalni nevleze...
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 3. 2018 16:48

jedine co me napada, krom toho, ze proste chyba v kodu nebo v tom jak je auto nauceny je, ze se ta s kolem nehybala, systemy detekuji nestandardni pohyb, i proto si myslim, ze jsou ta videa, jak to nekoho srazi - je to proto, ze pred autem stoji, kdyby pred nej vesel, tak zastavi
Naposledy upravil evlo dne 22. 3. 2018 16:53, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 22. 3. 2018 16:53

Má to holt ještě svoje mouchy...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 3. 2018 16:54

Nicmene jako logika auta - je predemnou mala prekazka - treba ker, nevadi, jedu dal, je taky zajimava - uplne jako by o lidaru byli lzi a nemelo ho, nebo ho melo vypnu v ramci toho, ze vyrobit auto fungujici jen s kamerami je vyrazne levnejsi.

Ale doufam teda, ze to nezkousi s tak napycu kamerami jako jsou ve videu co je prezentovano na novinkach apod. To ma tak F2.2 ta kamera, nebo je to minimalne pred publikaci upraveno, aby to tak vypadalo.

-- 22. 3. 2018 16:57 --

Tak je dost otazka kdy DVD pujcovnu asi tak prepadl, protoze kdy jste naposledy videli DVD pujcovnu?

-- 22. 3. 2018 17:03 --

No i kdyz zas ono je to logicke, treba v zombie apokalipse by clovek nikam nedojel, by to furt brzdilo boredlu a zombii na silnici, naopak by to chtelo asi vetsi treshold pro pohyb, protoze ze zombii filmu vime, ze zombie dokaze obcas vyvinout docela rychlost.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 3. 2018 17:08

JardaB píše:A k cemu by ***** autonomni auta byly, kdyby je ridic musel hlidat? To je proste nerealne, to zadny clovek neda, dřív nebo později ho to znudi a bude chrapat nebo leštit ohon...


Přesně tak...
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 22. 3. 2018 19:59

Moje auto uz davno jezdi autonomne. Jen do zatacek ho trochu hlidam :-)
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 22. 3. 2018 20:37

Stejně je to celý blbost, auta který se řídí sama, už dávno existují. Říká se jim taxi.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 22. 3. 2018 22:08

JardaB píše:A k cemu by ***** autonomni auta byly, kdyby je ridic musel hlidat? To je proste nerealne, to zadny clovek neda, dřív nebo později ho to znudi a bude chrapat nebo leštit ohon...
Přílohy
D36594FD-5F53-4DC6-B938-E91334030D41.jpeg
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 3. 2018 11:11

Jedna nehoda a delaji z toho nevim co. A co ty desetitisice nehod, kdy usmrti clovek. Stojim si za tim, ze kdyby bylo autonomni rizeni v te podobe, co ma Uber u vsech aut. Nehodovost by byla statisticky mnohem nizsi.
Z vlastni zkusenosti mi auto uz parkrat pomohlo, kdybych fakt nestihl reagovat - pro couvani, kdyz mi nekdo hodil mysku apod. Muj nazor je ten - doufam, ze to bude co nejdriv. Pak uz to budu resit asi jako koupi lednicky a v garazi bude stat nejakej veteran na zazitky. :hm
SerifJohn
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků