Autonomní řízení & umělá inteligence v autě - NOVINKY

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hondamaník 17. 2. 2018 19:20

Co na těch systémech mám opravdu rád, je to, že jdou vypnout.
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 2. 2018 21:04

Tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 17. 2. 2018 22:05

Tak ja si u VW nemuzu na automaticky brzdeni stezovat. Asi 2x mi to zacalo brzdit bezduvodne (objizdel jsem cyklistu), ale v ostatnich pripadech opravnene i kdyz to nebylo nic, co bych nemel pod kontrolou. Nevim, jak to to auto pozna, ale pokazdy jsem cumel nekam jinam nez pred sebe. Kolega mi tvrdi, ze "auto sleduje", jestli davam pozor, coz si myslim, ze je kravina.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 17. 2. 2018 22:32

Jo, to je kravina, počítá imho akorát rychlost přibližování, práci s plynem a brzdou.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hondamaník 17. 2. 2018 22:43

Pokud to nemá vnitřní kameru, tak to nepozná, jen hádá. VW ji imho nemají.
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 2. 2018 23:37

Já věřím jen sám sobě.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 18. 2. 2018 07:23

Pokud je lidskej mozek v pořádku, žádná technika ho nepřekoná. Budoucnost na silniciích bych viděl v tom, že zákony nebudou vymýšlet úřednický bezmozci, ale kompetentní odborníci (jenže kde je vzít, když ze škol dnes vylézá to, co vylézá?) a pak - a to zejména - za volant se nedostaně jen tak někdo. Opět netuším, jak na to, ale dát mi na týden šanci stát se Pánem Bohem, věřte, že na silnicicíh by bylo bezpečně. Boihužel je to fikce, která se nikdy nesplní a radši, než řešit dopravní situaci formou prevence a represí, řešíme elektronický pý*oviny, které nefungují nikde a v ničem (např. počítače jsou toho příkladem), a pak si to dáme do aut... Strašná doba.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2018 08:23

Zlati komunisti vo dedku...
anonymni

Odeslat příspěvekod 3MPS 18. 2. 2018 09:46

Budš se divit, ale u zlatejch komunistů (sice nevím, jak to s tím souvisí), panoval jakejs takejs pořádek v některých ohledech. Jako příklad ti dám technické normy. Pokud znáš slovo kompatibilita, takse nad tím zaymsli a podívej se, co je za anarchii dnes. tím chchi naznačit, že se něco dodržoval (samo sebou, že někde taky ne, to abys mě nechytal za slovo). jenže dnes je anarchie = každej si dělá absolutně co chce, to se má kontrolovat, se nekontroluje, co se má dodržovat,s e nedodržuje a výsledek je, jakej je. Na druhé straně absolventi škol bez jakýchkoliv zkušeností se serou do věcí, o ktrejech nemohou mít aní základní představu, protože jim chybí praktické poznatky a zkušenosti a problém ej na světě., A těmto expertů bych měl svěřit svůj život? Tak to fakt ne. Zatím ti experti nezvládli ani počíta, aby ho člověk nemusel 2x denně restarzovat či něco nešlo, jak má a chtějí řídit bepečenot životů? Viz slavná tesla, která zkolabovala snad zcela ve všema Vovlo jí zdtaně sekunduje. Fakt neéé. Možná bys měl trochu opustit ironi a vážně se zamyslet nad tím, jak funguje dnešní svět.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2018 09:51

Tak dnesni svet zije z toho co jste zasadili. Bohuzel stare struktury zijou v minulosti a bude trvat nez se to profoukne. Takze je to tva chyba
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 2. 2018 11:37

To není zdaleka ale jenom o tom.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 5. 3. 2018 21:49

kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 3. 2018 21:57

Za A: hnus
Za B: kdysi si taky naši předkové vymýšleli, že 2012 budeme obývat vesmír a my se zatím dostali horko těžko pomalu na měsíc a kolik nás to stálo peněz, úsilí, životů a bylo to k hovnu..

Stejně jako celé autonomní řízení.

Jediné co bych ocenil, co ale legislativně nikdy nebude, že kdybych jel na Slovač plně autonomních autem, mohl bych mít hektar zbytkáče. Ale při naší předposranosti bude furt za všechno zodpovědnej řidič a tudíž bude muset mít našich předposrankovaných 0,00000 promile.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 5. 3. 2018 22:27

Legislativa pokulhává. Zbytek je mimo. Uvědom si, že autonomní auta už teď jezdí a jsou docela schopný, co jsem viděl třeba auta googlu. Za dalších deset let to bude imho běžné, minimálně ve světě, kde si poradí s legislativou. Ani tebe to nemine. Na SVK tě ještě mockrát odveze auto a ty přitom budeš chrápat.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 3. 2018 22:30

Tak to se s tebou klidně vsadím, že zavedení plně autonomního auta u nás v reálném provozu mě zcela určitě o drahných pár let přeskočí.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků