přetěsnění olejové vany silikonem

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 00:05

Zdravím, pořídil jsem silikon na vanu od elring - dirko .. a chtěl bych se zeptat, jak to správně namontovat.. jelikož na poprvé jsem na to asi moc chvátal a chcalo to kolem...
Takže.. Sundat vanu... očistit dosedací plochy.. odmastit.. na vanu nanést tmel, nechat třeba 5 minut zavadnout.. po 5 min vanu nasadit jen z lehka přichytit šrouby.. a jak dlouho to mám ještě nechat "vulkanizovat" než to budu moct dotáhnout, dolejt a auto bejt provozu schopné..?

Mám v tom nejasnosti na internetu málo rad kolem toho a nechci to ***** i na potřetí už mě to vážně nebaví dělat dokola.. :D Děkuji za rady :))
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 7. 2017 05:35

Ja mel za to, ze na vanu u kazdeho motoru existuje tesneni...
Udelat z toho silikonu vetsi vrstvu, co by tesnila ne moc rove plochy sice jde, ale je to dost narocne na odhad jakou vrstvu dat a kdy a jak dotahnout...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 24. 7. 2017 06:40

nee. Třeba Octávka se lepí jenom na silikon taky.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 7. 2017 06:51

ne na každou vanu existuje těsnění... někdy nezbude nic jinýho něž sáhnout po silikonu.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 07:50

ja na svojí octavii RS nenašel těsnění.. tak proto se ptám.. dělal jsem to dvakrát a pokaždé to chcalo..
nevím, jak dlouho to mám nechat tvrdnout atd, aby to 100% splňovalo funkci
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 24. 7. 2017 09:10

základní dělení je jednoduché, pokud je vana plechová, je použití samotného silikonu zcela nevhodné, dává se silné originální těsnění, které je schopno pojmout nepřesnosti lisované vany, utahuje se menším momentem.

Pokud ja vana hliníková s opracovanými plochami, lze silikon použít, ale dotahuje se dvoufázově, tzn namazat plochy, přitáhnout jen jemně, aby se tmel malinkovymáčknul přes hranu, až po zaschnutí tmelu dotáhnout předepsaným momentem.

I na lité vany s opracovanými plochami je lepší volba originální těsnění, pokud je dostupné, ovšem už mnoho let zpět je u některých výrobců běžné, že se to lepí jen na tmel už při výrobě, ale proí tenhle způsob se vyrábí opracované plochy s přesně definovanou , záměrně vysokou drsností,a yb tam tmel skutečně dobře držel... Kdžy se to potom rozebírá, je náročný ty plochy dokonale očistit pro nový tmel, pokud se to neudlá dobře, těsní to potom pochopitelně nahovno, tato praxe je zrova u škodovek u většiny motorů běžná přes 10 let, ale nejde vždy o naprosto všechny plochy, ale především o ty, které se za normálnéch okoností nerozebírají, ale o ty, které se rozebírají jednou nebo 2x za životnost motoru, nebo vůbec.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 16:38

normálně začínám ztrácet nervy s tím.. na potřetí a stejně to chčije zase ty samé místa.. jestli se k tomu dokopu na po 4. tak normálně změřím rovinu, jestli ta vana není nějak zdeformovaná nebo co.. -_- nebo to hodím někam do servisu... :D
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 7. 2017 16:53

Jak dlouho si to nechal schnout nez si to dotahnul? Je to plechova nebo hlinikova vana? Jakou davas vrstvu?
Hlavne poradne ocistit a odmastit. Ja bych to obecne natahl tak 2-3mm, hned pridelal na blok aby se to prilepilo a nechal asi 0.5-1mm vrstvu podle nerovnosti ve spare vytvrdnout cca 24h. Pak podle citu dotahnout.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 7. 2017 17:48

Aby tam nebyla nějaká neviditelná prasklina,páč po správném nalepení ,správným lepidlem by to nemělo chcát.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 18:58

Obrázek
už jsem zkusil ze zoufalosti udělat i kruhy kolem šroubů, jak někdo dělal.. -_- hele nanesl jsem to.. nechal jsem to asi 5min, než jsem to z lehla přiložil ke spodku a pár šrouby zlehka přichytil.. pak jsem to nechal asi 6 hodin být.. potom dotáhl.. nalil olej.. a hned po prvním natočení už po vaně zase šlo vidět, jak to stejká
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 7. 2017 19:03

Co to je za silikon? Na tesneni motoru jsem mel vzdycky cervenej a byl dost hodne mazlavej...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 19:12

https://www.autodily-pema.cz/tesneni-vi ... order_item

-- 24. 7. 2017 20:27 --

já normálně zítra zajedu do nějaký prodejny, koupím jiný silikon.. rozeberu to.. prohlédnu vanu, jestli je vůbec rovná.. a udělám to znova a naposled, pak to pošlu z kopce :D
ale rovná být musí, protože to před tím těsnilo normálně.. neupadla mi nic..
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 7. 2017 20:05

Tohle píšou v Octavia, jak na to.
Přílohy
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (25.9 ) Zobrazeno 15304 krát
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod kaufly 24. 7. 2017 20:08

mě to chčije ale vždycky z jedné strany, směrem od předku auta.. a stejná místa.. radši proměřím tu vanu, jestli je rovná.. nebo fakt nevím.. zkusím ještě pro jistotu koupit další silikon
C45 -> K700i -> N70-> n97 mini
kaufly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 7. 2017 20:12

Jako silikonem to nebude, tenhle je na olejovou vanu OK
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků