Ovzdusneni chladiciho systemu

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod one-z 21. 5. 2017 22:05

Ještě při klimě spustí v podstatě hned. Jinak benziny v oku moc nemám, ale nechat to na volnoběh při těchto teplotách, tak by vrtule občas imho sepnout měla. Nicméně není nic snadnějšího než si jí nechat otestovat, pokud je podezření, než to někde uvaří.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkopecky92 22. 5. 2017 09:42

na jinem foru mi totiz psali kdyz stoupa chladici kapalina tak muze to byt tesneni pod hlavou ale nevim jak si to overit
petrkopecky92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 5. 2017 09:44

Kdyz to je studeny, tak to odspuntuj expanzku a koukej, jestli to nebubla. Taky zkontrolovat, jestli neni kapalina znecistena, to jsou takove bezne priznaky kdy to fouka do vody.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkopecky92 22. 5. 2017 09:56

tak ze za studena mam otevrit vicko nastartovat a jestli to bude bublat tak je to tedy hlava chapu to dobre
petrkopecky92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randomuser 22. 5. 2017 12:11

Ta hladina MAX je tam právě proto, aby ti za normálních okolností kapalina nevyvalila z nádržky - že se po zahřátí zvětší objem kapaliny, to už je předmětem výuky fyziky v základní škole a je tedy úplně přirozené, že zahřátá kapalina bude mít hladinu nad ryskou MAX. Až zchládne, zase se na ni vrátí. Ventilátor na chladiči se točí, až nestačí nápor vzduchu na chladič (typicky pojížďky v koloně v létě) uchladit kapalinu a její teplota začne stoupat k bodu varu.
randomuser
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkopecky92 22. 5. 2017 20:05

tak dnes jsem otevřel víčko chladicí kapaliny a nechal jsem bežet auto a ani při zahratí na 90 stupnů kapalina nebublala tak tesneni hlavy valcu bude asi v poradku? jinak hladina sice stoupne o cca 1cm ale tak neklesne na rysku max stoji tam kde se to zvedlo může to znamenat ze je tam jenom vice kapaliny? diky
petrkopecky92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 5. 2017 20:27

Tak to asi neres a jezdi, kdyby byl problem, tak se to bude prehrivat nebo bude v kapaline cernej bordel. Ventilator pri tomhle pocasi stejne nema duvod bezet.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 22. 5. 2017 20:30

Neresit, jezdit
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkopecky92 22. 5. 2017 20:34

jj diky kdyz nahodou se bude neco dit napisu . a kdyz to tedy nebubla tak tesneni hlavy valcu poskozene není? jde mi o to že v blizke dobe musim menit olej.
petrkopecky92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 22. 5. 2017 21:10

PeTr7650 píše:Neresit, jezdit
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 23. 5. 2017 07:24

Olej vyměň.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Hanzino 23. 5. 2017 07:38

Vymen olej a schvalne sleduj, jestli vytece olej, a nebo i trochu vody. To ti taky muze napovedet. Klidne napis SZ ... ;-)
6x e36, 1x e30, 4x e34, 1x e39, 1x Mondeo mkIII, 1x corsa b, Ford S-Max aktual

Hanzina berte s nadhledem :D
Hanzino
Nováček

Odeslat příspěvekod metyn 23. 5. 2017 11:18

petrkopecky92 píše:tak dnes jsem otevřel víčko chladicí kapaliny a nechal jsem bežet auto a ani při zahratí na 90 stupnů kapalina nebublala tak tesneni hlavy valcu bude asi v poradku? jinak hladina sice stoupne o cca 1cm ale tak neklesne na rysku max stoji tam kde se to zvedlo může to znamenat ze je tam jenom vice kapaliny? diky

jen pro tvou informovanost, voda se teplotou rozpíná takže za horka je v nádržce vody víc, po vychladnutí míň, ale mělo by být vždy +- okolo rysky, jinak to víčko nádržky neslouží pouze jako ucpávka, nýbrž drží tlak v systému, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 23. 5. 2017 11:19

Ne typyco asi expanzní se té nad obce říká jen tak z ***** a s expanzi to nemá co dělat.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanzino 23. 5. 2017 11:21

Presne tak, a kazdej kdo tvrdi opak je nacek, komunista a homofobni gay. :mrgreen:
6x e36, 1x e30, 4x e34, 1x e39, 1x Mondeo mkIII, 1x corsa b, Ford S-Max aktual

Hanzina berte s nadhledem :D
Hanzino
Nováček

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků