Focus III - 1) dusení při st. startu; 2) chyba posilovače

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomy21 8. 5. 2017 21:32

U Focuse III 1,6i 77kW r.v. 2011 mám 2 občasné závady, které se vyskytují občas, jen po krátký okamžik a dál je vše bez problému. Diagnostika ve Fordu (Kolín) nic neukázala, vlastně před nima se to ani nevyskytlo, nepodařilo nasimulovat. Prosím o Vaše názory na ty chyby, hlavně ve smyslu jestli odkládáním nedojde k nějaké fatálnější vadě. Díky moc
1) Motor se dusí při přidání plynu po studeném staru (po noci, po 2-3 dnech stání), bez chybové hlášky, po pár s "chytne dech" a už se to nestane. Úplně se tomu vyhýbám tak, že po startu za těhle podmínek asi 3-5s počkám, volnoběžné otáčky se zvýší z ca 1200 na 1300/min, to je signál, že už to nenastane... Normální (teplý mot.) volnoběh je asi 700-800ot/min, při tom se závada nestane; auto jinak jezdí normálně; spotřeba v poho (reál asi 6,7l); auto jezdí pravidelně 30+30km do práce; občas to točím na 4-5tis. ot., abych vyprášil pavouky; prostě bez jakéhokoliv příznaku něčeho nestandardního. Na netu jsem vyčetl možnou příčinu v čidle teploty za pár stovek, to by bylo ok :-)
2) Občasná chyba posilovače (ztuhnutí) s hláškou "... steering malfunction; check handbook". Po 2-3s se volant uvolní, vše ok. Max. vypnu/zapnu motor a je to ok. Diag. nic, ve Fordu aspoň přehráli sw posilovače a tipovali slabší baterku. Tu jsem neměnil, ale po tom přehrání už výskyt 1x/měsíc. Ještě zkusím tu baterku. Jo a v tom manuálu se o tom nic nepíše, jen navštiv servis..
Nějaké tipy, možnosti? Asi za 4 měsíce půjde na prohlídku a olej do Fordu, tak to chci nechat prověřit... Jinak je auto super a vše v pohodě; ale tohle pije krev i při tomhle občasným výskytu... Hlavně v létě bude dělat přítelkyně-teda-pak-už-manželka papíry, a nechci aby se prala ještě s tímhle..V původu auta bych příčinu nehledal, je od "místního nejdoporučovanějšího" a mám k autu vše vč. historie, to jen pro pořádek.. Tak díky za rady!
Focus III combi 1,6 77kW
ex: Focus I sedan, 1,6 74kW
tomy21
Nováček

Odeslat příspěvekod polda 8. 5. 2017 22:56

1)co kupuješ za palivo?bych tipnul po 2 dnech stání se ti to někde zalepuje.
polda
Štamgast

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 8. 5. 2017 23:43

Vadny senzor serva.
CADSTUDIO
Nováček

Odeslat příspěvekod tomy21 9. 5. 2017 08:17

Palivo mě taky napadlo. Zatím mícham Benzinu Přelouč a OMV Kolin, a chci zkusit vynechat tu Benzinu, trochu mam podezření na častější výskyt. Taky jsem furt dával Vif, nekde jsem četl ze to muze i kontraproduktivne rozpoustet nejaly kaly v nadrzi, tak jsem ho vypustil.

Senzor serva zni jako dobrej tip, dik
tomy21
Nováček

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 9. 5. 2017 08:29

Vlastní zkušenost :-)
O1 1.6 MPI, 75kw. rv 2010
CADSTUDIO
Nováček

Odeslat příspěvekod metyn 9. 5. 2017 09:14

píšeš, že po startu, když je zima či auto dél stojí, 3 -5 vteřin počkáš a pak teprve jedeš, normálně hned po startu zakvaltíš a jedeš? ale to neděláš dobře Jaromíre :pozor , motor vždycky musíš po startu nechat promazat, tzn klidně i několik desítek vteřin, to klidně může být příčina toho tvého problému, tady bych asi problém v benzinu nehledal, Meta
metyn
Štamgast

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 9. 5. 2017 09:17

Pravdu díš. 20s je minimum... Ale to asi nebude mít souvislost...
O1 1.6 MPI, 75kw. rv 2010
CADSTUDIO
Nováček

Odeslat příspěvekod rousini 9. 5. 2017 10:12

Baterka na funkci posilovače za jízdy nemá vliv, protože pracuje alternátor a ten pokrývá běžnou spotřebu elektriky. Mimochodem není tam hydraulický posilovač řízení (nádržka na servo olej)?
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod tomy21 9. 5. 2017 12:45

CADSTUDIO píše:Pravdu díš. 20s je minimum... Ale to asi nebude mít souvislost...

Takže ty pokazdy když ráno sedneš do auta, tak nastartuješ a pul minuty čekáš?

-- 9. 5. 2017 12:47 --

rousini píše:Baterka na funkci posilovače za jízdy nemá vliv, protože pracuje alternátor a ten pokrývá běžnou spotřebu elektriky. Mimochodem není tam hydraulický posilovač řízení (nádržka na servo olej)?

Nádržka tam neni, resp. nenašli jsme; a i dle netu ma Focus lll uz elektromech. posilovač
tomy21
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 9. 5. 2017 12:54

tohle uz ma el. posilovac

zacni jinym benzinem a uvidis
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 9. 5. 2017 13:40

tomy21 píše:
CADSTUDIO píše:Pravdu díš. 20s je minimum... Ale to asi nebude mít souvislost...

Takže ty pokazdy když ráno sedneš do auta, tak nastartuješ a pul minuty čekáš?

-- 9. 5. 2017 12:47 --

rousini píše:Baterka na funkci posilovače za jízdy nemá vliv, protože pracuje alternátor a ten pokrývá běžnou spotřebu elektriky. Mimochodem není tam hydraulický posilovač řízení (nádržka na servo olej)?

Nádržka tam neni, resp. nenašli jsme; a i dle netu ma Focus lll uz elektromech. posilovač

ano, to v každém případě, studený motor nechám promazat min těch 30 vteřin, i víc, Meta
metyn
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 9. 5. 2017 14:21

ja teda 30 ne, ale 10 - 15 jo
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod sac11 9. 5. 2017 14:24

Ad 1) Ja to mám od nova r.. v. 2012, v servise za 4 r. nezistili nič, dali mi najnovší SW, no nepomohlo . Začal som dávať Vif pol roka to bolo O. K., ale min. týždeň mi to zase asi 2x urobilo, takže neviem. Najhoršie, že to robilo úplne náhodne - mesiac nič, potom pár dní a zase nič, či leto či zima, rovnaký benzín.
sac11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomy21 9. 5. 2017 15:10

sac11 píše:Ad 1) ...... Najhoršie, že to robilo úplne náhodne - mesiac nič, potom pár dní a zase nič, či leto či zima, rovnaký benzín.

To je přesně ono. Kolegové v práci tvrdí, ze podobnou věc zpusobovalo cidlo teploty, třeba spatny kontakt apod... Coz by byla oprava za par stovek... Ale fakt nejhorší je ta nepravidelnost... Jinak perfektní auto, a pak tohle... Jo a taky teda stejne nepravidelně me štve skřípání ridicova okna pri stahovani, zřejmě o gumu... :-D
tomy21
Nováček