Táhnutí auta na stranu - letní pneu

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod z4kY 3. 5. 2017 17:30

Dobrý den, chtěl bych se poradit. Dříve jsem měl na Nissan Almeře celoroční pneumatiky Pirelli a auto začlo táhnout na pravou stranu a při vyšších rychlostech (nad cca 110-120 kmh) se začaly přenášet vibrace do volantu. Mezitím přišla zima, auto bylo přezuto na nové zimní pneu Barum a problémy přestaly. Dokonce ani při rychlosti cca 150 kmh nebyl žádný problém, žádné táhnutí ani vibrace. Myslel jsem, že tedy kola byla jen špatně vyvážená a že je po problému. Nepříjemné zjištění nastalo, když jsem po zimě přezul zpátky na původní (celoroční) gumy. Problémy se vrátily.
Dodám jen, že zimní gumy jsem tehdy přezouval na dosud používané disky (druhé jsem tehdy neměl), bylo vše OK. Nyní jsem koupil disky nové, na které jsem nazul ty celoroční gumy, které teď opět zlobí. Auto bylo minulý měsíc na roční prohlídce a STK, vše bez problému (absolvovaly to s těmi bezproblémovými zimními).

Nevíte, čím to může být? Může se stát, že je "šišatá" pneumatika a způsobuje to tenhle problém? Při přezutí byla ale všechna kola vyvážená.
Nebo že by byl problém v autě a větší valivý odpor zimních gum by toto táhnutí kompenzoval?
z4kY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 5. 2017 17:31

150.............................................
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4kY 3. 5. 2017 17:36

Tříproudá dálnice na Ostravu, sucho, dost nad nulou, mírný provoz. 150 na tachometru, reálně o něco menší.
Byl to jen krátkodobý test, nechal jsem se unést, jak auto pěkně jelo.

Prosím o užitečnou odpověď, děkuji.
z4kY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 3. 5. 2017 17:38

Co geometrie, kdy byla naposledy kontrolována?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 5. 2017 17:51

Některé gumy prostě táhnou při sbíhavosti 0...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 5. 2017 17:52

To já abys nebyl po geometrii zklamán
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4kY 3. 5. 2017 17:55

Pokud to není úkon, který by se děl při roční prohlídce a STK, tak asi dva roky. Projevila se mírná odchylka od ideální hodnoty na zadní nápravě (tuším že pravá strana), nešlo to již více zregulovat. Bylo mi tehdy řečeno, že zadní kola se dají korigovat v měnším měřítku než přední a že s touto malou odchylkou již není možné co dělat.

Tehdy jsem se s tím smířil, přece jen se jedná o staré auto, ale po výmněně gum a se dostavil bezproblémový provoz, a nyní se nechci na půl roku smířit s tím, že by neměl být. Je mi zvláštní, že s jednou sadou pneumatik je vše v pořádku a s druhou je takový rozdíl.

Jinak mám v plánu zajet na kontrolu seřízení geometrie zítra.
z4kY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 3. 5. 2017 17:57

Zajel byh někm kde tě neznaj a kde ví že tam už víckrát nepůjdeš aby tě nemohli ojebat a třeba se i snažili
anonym

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 5. 2017 18:03

Mě s úsměvem dali protokol ze sbíhavost 0 a že vám to táhne můžou české silnice... Můžou za to asymetrické pneumatiky tedy ale stejně
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4kY 3. 5. 2017 18:16

A asymetřičnost pneumatik asi nijak nezjistím, že?

Nešťastné je, že pneumatiky mají daný směr otáčení. Můžu vyměnit pouze přední kola za zadní, ale ne levé za pravé.

Výměnu předních za zadní jsem dřívě, matně vzpomínám, zkoušel a bez úspěchu.
Levé za pravé bych musel sundat z ráfků, a to v mém případě jedině v pneuservise.
z4kY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 3. 5. 2017 18:26

z4kY píše: auto bylo přezuto na nové zimní pneu Barum a problémy přestaly..... Nepříjemné zjištění nastalo, když jsem po zimě přezul zpátky na původní (celoroční) gumy. Problémy se vrátily.


A co jsi čekal ? že se to samo přes zimu opraví ? Prostě jsou na výměnu,to se stává.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 3. 5. 2017 18:29

Jaký máš ráfky? Máš správné nebo shodné ET?
karf
Nováček

Odeslat příspěvekod 970ka 3. 5. 2017 18:30

ET na to nemá vliv.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 3. 5. 2017 18:30

Asi tak, vyhodit.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4kY 3. 5. 2017 18:33

No doufal jsem, že byly špatně vyvážené. Že jejich opětovné nasazení a vyvážení pomůže.

Oboje sady disků mám dle parametrů v TP. Jedny z nich jsou ještě originál.
z4kY
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků