Detailing - koutek lesticu - rady, tipy.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod addiction 13. 7. 2017 09:50

Nebo nehodil vejce na kapotu 8-D
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 7. 2017 13:42

Čím více vrstev toho sajrajtu na mytí bez vody na autě je, tím líp to funguje, ale hovna od hmyzu nejdou dolů ani za boha, to se musí nechat odmočit vodou a nějakým šamponem.
Zkoušel jsem i nějaký vosk Sonax, ale efekt byl horší než ta vodička.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 7. 2017 16:33

Hele maji nejakej realnej vyznam ty nanosrajdy? Pycatek apod? Tam pisou ze to je dobry i proti oderkam od kamenu, ale to se me nechce nejak verit. :hm
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 7. 2017 16:50

_maty_ píše:a já na to pomalu ale jistě kakám :D

už mě to neba, teď jsem navoskoval, uvidím ja kto bude držet a pak začnu jezdit na kartáče na omv...

já auto omyl po zimě, teď před dovolenou a možná na podzim ho ještě ošplouchnu...na stříbrný jak není skoro nic vidět, tak to beru jako takovou malou výhru :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 7. 2017 17:50

Ja na to jebu tak nejak furt, treba tedka parkuju v pristresku a stejne me to kazdou chvili posere ptak
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 7. 2017 06:58

SerifJohn píše:Hele maji nejakej realnej vyznam ty nanosrajdy? Pycatek apod? Tam pisou ze to je dobry i proti oderkam od kamenu, ale to se me nechce nejak verit. :hm

Proti kamenum, to asi ne, ale je to určo lepší v tom, že se to pak líp myje. Prostě jako takovej vosk, no. Akorát to možná trochu dýl vydrží, bo na autě to mám od 11/2015, ale samo nejezdit do myčky a mýt růčo jejich šampónkem.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 14. 7. 2017 07:24

Ja prave premyslim, jestli za to vyhodit ty penize, nebo ne. Prijde, ze kdyz dvakrat do roka aplikuju kvalitni vosk za mnohem min penez, bude to mit stejnej efekt.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 14. 7. 2017 07:53

Já bych za to peníze nevyhazoval.
Paradoxně z vlastní zkušenosti vím, že po pár letech vypadá lak hůře na autě, které je často myté, než na autě, kde se špína spláchne třeba jen 2x za rok. Ta pak působí jako jakási ochranná vrstva, sice hnusná, ale přece.
Lak se prostě nejvíce poškozuje právě při mytí a leštění, protože částečky špíny na něm pořád jsou a je to jak brusivo.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 7. 2017 08:23

SerifJohn píše:Ja prave premyslim, jestli za to vyhodit ty penize, nebo ne. Prijde, ze kdyz dvakrat do roka aplikuju kvalitni vosk za mnohem min penez, bude to mit stejnej efekt.

No víš jak, darovanýmu koni na zuby nekoukej, dostal jsem to od ježury, ale stálo to i s aplikací asi 6tisíc a jeden šampon jsem loni dokoupil, protože se to "má" mýt tím jejich origo šampónem aby ta vrstva dýl držela, ale nějakej pH neutrální šampón taky postačí. Dva roky bez toho, aniž bych řešil nějakej vosk je docela fajn, akorát tu aplikaci, na to bych neměl nikde prostor ani skill (no a i ti borci co to dělali samozřejmě odloupli trošku laku z nárazníku :roll: ..... ČR no). Taky nemyju víc jak 4x do roka, prostě to není potřeba. A proto ručně, aby tam z té ochrany něco zbylo. Většinou na jaře a na podzim, někdy v zimě a teď v létě už to zase pár měsíců odkládám, protože bude stejně pršet.
Jsou určitě i nanovosky s lepším poměrem cena/výkon, ale jestli vosk nebo nanovosk nevim, hlavně když tam něco je a i ty mouchy jdou pak líp dolů.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 14. 7. 2017 17:18

Ja se prave nejvic bojim toho, co jsi zminil. Ze to hosi pri aplikaci poskrabou. Ja bych si to sam urcite nebyl schopnej udelat.
Mazdu fakt jen vzdycky splachnu wapkou a ani vosk nenanasim. Zatim rezne jen tlumic vejfuku [Mazda no] a lak vypada ok. Nejake drobne sramy tam teda jsou, ale nic zasadniho.
Asi se na to vybodnu. Kdyz spocitam ty penize, co do toho clovek vrazi, tak vyjde pomalu lip ta ochranna folie - to vydrzi min. 5let. A ono i celolak vyjde mozna levnejc, nez tohle kazdorocne aplikovat po dobu 5-7let. :hm
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Colin85 14. 7. 2017 20:36

tombas píše:Já bych za to peníze nevyhazoval.
Paradoxně z vlastní zkušenosti vím, že po pár letech vypadá lak hůře na autě, které je často myté, než na autě, kde se špína spláchne třeba jen 2x za rok. Ta pak působí jako jakási ochranná vrstva, sice hnusná, ale přece.
Lak se prostě nejvíce poškozuje právě při mytí a leštění, protože částečky špíny na něm pořád jsou a je to jak brusivo.


To ale musíš používat víc věcí než šampón, aby tam ty částečky právě nebyly. Pak klidně můžeš mít auto každých pár dní :)
Colin85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 7. 2017 15:35

Jo, tak na to má ale málokdo čas.

Kdyby měl člověk všechno dělat tak, jak se má - mýtí auta, čištění zubů, péče o tělo obecně atd., musel by mít den 60 hodin a ne 24... Tudíž je potřeba dělat kompromisy.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 16. 7. 2017 16:02

Colin85 píše:To ale musíš používat víc věcí než šampón, aby tam ty částečky právě nebyly. Pak klidně můžeš mít auto každých pár dní :)

Já mám auto každý den, heč. :-)
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tombas 16. 7. 2017 21:47

Já nebudu mít auto půl dne v pátek - svolávačka :/
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 12. 8. 2017 10:14

Jsem Tombasil
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

-- 12. 8. 2017 11:17 --

Jinak na auto jsem nesahl od posledniho voskovani
Anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků