Webasto

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 26. 3. 2017 19:52

Kolik to žere, jak moc to žere baterku? Chci si to zapojit na zadní topení na spaní.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 26. 3. 2017 19:54

Žere to,žere to všechno a Tebe to taky sežere a ve spaní. :-) Neřeš to,ani si toho nevšimneš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 3. 2017 19:55

Chci tím vyhřívat vodu do zadního radiátoru, ne pouštět někam teplý vzduch.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 3. 2017 19:58

Radiator s ventilatorem nebo jako doma?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 26. 3. 2017 19:59

Tak bych tam natáhnul vodu.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 3. 2017 20:09

JardaB píše:Radiator s ventilatorem nebo jako doma?

V autě, na spaní
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 3. 2017 20:16

To jo, ale jestli tam budes mit vymenik s ventilatorem, jako je v aute vepredu, nebo nejaky vetsi pasivni topeni. A nepsal jsi jaky auto, mozna to tam uz je. On dost zere ten ventilator na vzduch, totiz. Jeste se krmi ventilator v tom webastu, tam ale prikon zalezi na vykonu topeni, vodni cerpadlo a palivove cerpadlo (to posledni bude zanedbatelne)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 3. 2017 20:24

To už tam je - Vyměník i ventilátor, to ma vlastni relé, které při zapnutí vebasta srpnu, stejně jako palivovou pumpu. A když bych mel naladau, tak bych tam dal ještě elektro ventil co by teplou vodu pouštěl i do motoru ráno.

Ale ve spec. Tech levných webasto píšou 8-34w spotřebu, což je dost rozsah.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 3. 2017 20:28

Njn, podle vykonu a funkce, IMHO by to stejne topilo vždycky jen chvili, nebo bys tam chcipnul vedrem.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 26. 3. 2017 20:29

staci spacak.garaz rada, ja vim.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 3. 2017 20:29

Baterie v autě maj 160Ah. A to webasto a vetraky nemusí běžet v kuse, asi by to šlo řídit nějak rPi, ale to je dost ojeb už.

-- 26. 3. 2017 20:30 --

powerball píše:staci spacak.garaz rada, ja vim.

No díval jsem se právě na heureku na spacaky a to topení dává už větší smysl. Když je venku -4, tak se spacaky moc nechytaj
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 3. 2017 20:32

Webasto se ridi samo, je chytry dost - podle teploty vody, vzadu nastavis ventilator aby to topilo akorát a vebasto se bude nejak regulovat aby se voda neprehrala přes nejakou teplotu - mozna se to da i nejakou diagnostikou nastavit. Baterka by mela byt na par noci v pohode a když pojedes mezi tim, tak uplne OK.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 3. 2017 20:38

Nevím jestli pomůže.
Mám od podzimu Webasto 4kW benzín. Moje dotazy k chlapíkovi co je dělá:
1. Budu pouštět přes zimu denně 2 x 30min. kolik to sežere a co baterka?
Odpověď: za 1 hod. cca. 2dcl bezínu a baterka bez problémů, pokud normální nájezd km.

Zkušenosti po 5 měsících provozu: nastaveno vždy ofuk okna max. teplota a 1-2 dílky rychlosti ventilátoru
Na spotřebu minimální vliv. Co se týče baterky moc nepomůžu, nechávám jí 1-2x měsíčně v pracovní době (mám tu možnost) preventivně dobít na chytré nabíječce (Batium - přesný typ nevim), protože se za těch cca. 20km/den startuje i 6x.
Jinak baterku mi doporučil s co největší kapacitou co mi auto umožní - koupil jsem exide-premium-12v-64ah-640a-
Pán hodně dopuručoval používat aspoň jednou za 14 dní i přes léto s dovětkem co se nepoužívá to se *****í, což je moudro, které je pravdivé.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 27. 3. 2017 07:52

Webasto cca 24W tedy 2A
Čerpadlo vodní cca 12W tedy 1A
Ventilátor topení cca 36W (odhad, naplno má klidně 140W) , tedy 3A minimálně

Suma sumárum 6A, tedy nějaké pouštění na celou noc je nemožné.
Ten výkon ventilátoru topení jsem asi dost podsekl.
Běžně se říká, že po 3 hodinách běhu je aku kaput, nikdy nemáš jistotu, jak na tom jsi s kapacitou na počátku vybíjení. U továrních nezávislých topení se řeší dalším menším aku, které když se vybije, tak se nic moc nestane.

Menší spotřebu mají teplovzdušná topení (2kW topení bere asi 2-3A/12V včetně všeho)
Ale zas neohřeješ motor.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 27. 3. 2017 08:06

Baterek v autě je víc z výroby, ale musel bych tam dat nějaké odpojovac, takže asi prostě spacak
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků