Oprava pomocí výměny karoserie - provádí se?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 11. 2. 2017 16:47

No a kolik je cena kapoty nebo jedněch dveří na XC90, že?

Tedy dá se předpokládat, že na ND je marže výrobce mnohem, mnohem vyšší než u hotového auta...?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2017 16:51

mrkni do odkazů, co jsem hodil do předchozího + tady je český ceník
http://autond.cz/volvo/

-- 11. 2. 2017 17:53 --

motor vychází na nějakých 180t Kč, ale jde o exchange díl, takže musíš vrátit ten starý poškozený. Pokud ne, je tam příplateček ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 11. 2. 2017 17:08

Hm, tak to jsem motor trochu přecenil. Jsem si myslel, že zaujímá více % z ceny vozu.

Ještě teoreticky - pokud si člověk jako nový koupí déle vyráběný (třeba pět roků) model, nedvává pak smysl si koupit nějakej volítanej polovrak s mrtvym motorem. Teď odhledněme od dozajista složitosti (až nemožnosti..?) ohledně papírů, spíš mi jde o technickou věc - může být holá karoserie moderního, třeba 5 let starého auta s vysokým nájezdem okolo 500 000 km nějakým způsobem vážněji opotřebena - koroze, nebo jistá ztráta pevnosti atp. vinou vibrací při jízdě?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2017 17:20

koroze u Volva nehrozí. Ale oslabení vinou vibrací asi ano. Nicméně nebude to fatální.

Kdysi se internetem toulala studie Mercedesu jak se postupem času snižuje pevnost karoserie, ale Mercedes v té době hnil jak spadlá hruška. Hausnumera z jejich studie asi nelze aplikovat na současná auta s dobrou antikorozní ochranou.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 11. 2. 2017 18:47

dříve bylo zvykem, že karoserie se dodávala nenastrojená, ale kompletní, tzn, včetně dveří a kapot, jinak holá....

Bez dveří a kapot to není karoserie, ale skelet karoserie.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 2. 2017 21:14

Kastli po mě nikdo dikybohu ještě nechtěl :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 11. 2. 2017 22:45

fricolinek: tvrdí se že ano, že se to časem unavuje, ale auta se napůlky nelámou většinou ani ta beznadějně shnilá, takže bych to nehrotil niajk víc, než že to může způsobovat nějaké pazvuky, jak když je karoserie pružnější vržou víc plasty nebo poklepávají nějaké úchyty sklápění sedaček a podobné malicherné *****.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2017 23:29

Lukas063 píše:Kastli po mě nikdo dikybohu ještě nechtěl :D

bys to hodil do velký krabice a poslal jako "balík do ruky", není problém, ne? :D Dle lokality by si ji musel zákazník vyzvednout na přepážce, protože ho listonoška nezastihla doma, nebo by ji měl nacpanou do schránky - přeloženou vejpůl.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 2. 2017 17:31

:D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 12. 2. 2017 17:43

:D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 2. 2017 20:53

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 2. 2017 10:08

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 2. 2017 19:20

Existuje nějaká stránka, kde se dovím cenu originálních dílů na Citróna? Zatím jsem nenašel nic jiného než toto: http://service.citroen.com/do/changerParametres?

Ale nechce se mi moc registrovat, vzhledem k tomu, že je to určené jen pro profíky - existuje nějaká možnost, že mě budou za něco popotahovat nebo to tam mají jen proto, aby odradili lidi od samooprav?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 2. 2017 20:19

tam se můžeš registrovat úplně pod čímkoliv, je to určeno sice pro profíky, ale i laik má stejný přístup k informacím (udělej registraci třeba na vomáčku z horní dolní)... A nic lepšího asi není, hlavně si tam dohledáš OE číslo danýho dílů a na cenu se taky seš schopne proklikat.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 2. 2017 22:17

Ok :-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků