Brždění motorem z prudkého kopce - na dvojku nebo na trojku?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mfilip 23. 1. 2017 22:50

MELLO píše:Máme štěstí, že mfilip jde kolem....

Ses nejak rozepsal ...
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 23. 1. 2017 22:57

Gambliku, pořiď si auto s rádcem řazení a máš po problémech.
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ladisg 23. 1. 2017 23:02

gamblik nevýmýšlej voloviny, to zabrždění pod kopcem tě bude stát na opotřebení brzd tak 0.01kč. Já bych určitě nejezdil z kopce s motorem "skoro v omezovači", už kvůli hluku. jinak ale dobré téma, dlouho jsem se tak nezasmál
ladisg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 23. 1. 2017 23:13

Já podřazuju max. na trojku, když to nestačí tak použiju bzdy :D Jinak nemám problém, aby tu na tu trojku točilo klidně 3500 ot aspon se vyfoukají ven saze a další bordel :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonym 23. 1. 2017 23:14

Klidně 5800rpm v zatáčkách, při 6200 už mi to řadí :-(
anonym

Odeslat příspěvekod D1.8T 23. 1. 2017 23:15

mfilip píše:Tak mne ten dotaz prijde celkem rozumny.
3. + brzdy

+1

Tohle není místo, který vyžaduje dvojku. Je přímý, pohodlně dobrzdíš s kola rovně, jedna zatáčka a je vyřešeno.
Dvojku vyžadují zatáčkovitý sjezdy, kde je míň prostoru pro brzdy a je potřeba upravovat si rychlost výhradně plynem.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gamblik 23. 1. 2017 23:16

koenzym.q10 píše:Gambliku, pořiď si auto s rádcem řazení a máš po problémech.

Ten tam bohužel je, ale ukazuje jen když je motor v zátěži (když sundám nohu z plynu, šipka zhasne). Radí mi asi tím způsobem, že jak jsou otáčky o 200 a více vyšší než volnobězně, řaď vyšší stupeň. Na jízdu s kloboukem po rovině ok, ale zmíněný kopec bych dle toho opravdu nevyjel.
gamblik
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 1. 2017 23:16

Brzdit se musí.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 23. 1. 2017 23:16

anonym

Odeslat příspěvekod one-z 23. 1. 2017 23:23

Jestli ti nevadí hluk a umíš to do tý dvojky poslat s meziplynem, tak dávej klidně dvojku a do zatáčky si hoď třeba i jedničku. Má to výhodu v tom, že pak měníš brzdy z důvodu zrezlosti, ne ojetosti + je o něco více zatěžováno pohonné ústrojí se zavěšením.

btw místo neznám, ale jestli dvojka drží požadovanou rychlost tak já bych jezdil na ní.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gamblik 23. 1. 2017 23:30

PatV píše:Proč nejezdíš MHD?

Většinou to kombinuju. Z vidlákova do širšího centra autem, pak do užšího centra MHD. Když moc mrzne/prší tak autem až do centra. Jezdím občas i ČSAD, ale řídím rád, tak to střídám. V tom buse se občas člověk dozví zajímavé věci. A co jsem se přestěhoval z Prahy, tak jsem zjistil, že v ČSAD, narozdíl od pražské MHD, zřídka člověk narazí na smraďochy/bezdomovce/ožraly/bezzubý životní ztroskotance/červený houbovitý nosy/smažky/pomočence, apod. Vlastně jsem tam zatím nepotkal ani jednoho.
gamblik
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 24. 1. 2017 00:54

U HDM bych moc motorem nevrzdil.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renda4 24. 1. 2017 04:42

Jakou rychlost máš zařazenou do kopce , takovou zařaď když kopec sjíždíš .
HTPC: MB ASRock B550M-ITX/ac, B550, AM4, SSD Transcend SSD370S, AMD Ryzen 3 PRO 4350G, Patriot VIPER 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200, Blackout Series,be quiet! Pure Power 11 300W, HDD HITACHI 2TB, CASE Fractal Design Core 500,Arctic Freezer 34
renda4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 1. 2017 08:01

gamblik píše:je lepší šetřit destičky a nechat motor roztáčet na 4 tisíce (po dobu asi jedné minuty)


Na 4 tisíce to roztáčím na dálnici klidně 3 hodiny (vzhledem k tomu, že máš stejný objem motoru, myslím si, že ty asi taky). Tak co řešíš nějaké 2 minuty? :D
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 24. 1. 2017 08:07

zajimavej dotaz.Hodte radsi babu do Podbaby tramvaji.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků