Jakou baterku do Peugeot 206

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2017 08:55

ace2:
Možná máš pravdu a možná je ta Starline z Číny. Jen tak bych ale neodsuzoval všechno co je z Číny, že je k ničemu. V současné době se jen máloco dá koupit co by nebylo z Číny nebo některé asijské země. Ano, dá se předpokládat, že když je něco z Číny tak to možná nebude příliš kvalitní. Mám ale doma docela dost čínských výrobků a většinou se na ně nemohu ztěžovat. Ono i u těch značek které navrhuješ bych se vůbec nedivil kdyby se ukázalo, že některé tyto baterky byly vyrobené v Číně.

Prevence možná ano, ale na bezúdržbové baterce se nějaká prevence asi příliš dělat nedá, kromě toho, že se občas dobije pokud je už starší a trochu více slábne. To, že s asi mrtvou nyní lítám kolem auta je snad každého věc. Já obvykle řeším problémy teprve až nastanou a ne předem do zásoby stylem např. co když mi náhodou za 2 roky doslouží mobil tak si už raději nyní koupím nový a ten co nyní mám vyhodím i přes to, že by mi možná mohl složit třeba i ještě 3 roky. Každý různé věcí řeší jinak po svém.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 11:55

Baterku řešit zásadně, až když nenastartuješ.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 24. 1. 2017 12:21

+1
Krok č.1: Založ na Garáži vlákno s dotazem, jakou baterku vlastně potřebuješ.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 12:41

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 24. 1. 2017 17:35

Základ je samozřejmě, aby baterka měla správně rozmístěné póly (většina evropských aut má tzv "pravou" baterku, "levá" je spíše výjimečná) a aby se svými rozměry vlezla do kastlíku.
Těch zhruba 60 Ah by na malý diesel mělo stačit. Důležitější je spíše startovací proud, u takových baterek bývá kolem 550 A.
Co se týče značky, záleží, kolik do toho chceš investovat. Známí výrobci jako Varta nebo Exide mají několik řad baterií a mají to udělané tak, že ta nejlevnější řada má při daných rozměrech menší kapacitu a startovací proud a vyšší řady mají vždy o něco lepší hodnoty. U Exide bych šel asi do řady Excell, u Varty asi do Blue Dynamic.
Starline je jen značka, nikoliv výrobce, takže nikdy nevíš, co to je vlastně za baterka, ale obecně bych to neodsuzoval, sám si říkal, že to nějakých x let vydrželo. Ale pokud nemáš v autokelly slevu, tak mi to přijde dost drahé.
Jinak já mám 5 let starou Akumu Komfort a ačkoliv ji výrobce deklaroval jako bezúdržbovou, tak jsem do ni musel dolít už minimálně litr vody.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 1. 2017 18:18

V tom případě je možné, že ti dobíjecí soustava v autě baterku přebíjí...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 18:33

Já vlastně ani nevím, jakou v Hurvínkovi mám. U FRS sem to věděl. Myslím teda kapacitu..
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 24. 1. 2017 18:49

Hustoles píše:V tom případě je možné, že ti dobíjecí soustava v autě baterku přebíjí...

Myslím si, že ne. Napětí mám kolem 14,2 V, což mi přijde OK.

MELLO píše:Já vlastně ani nevím, jakou v Hurvínkovi mám. U FRS sem to věděl. Myslím teda kapacitu..

No jo, ty už patříš mezi lidi, co ani neví, jak se otevírá kapota.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 18:57

Když ona je zakrytovaná a není na ní nic vidět.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2017 22:26

tycoon:
To, že potřebují asi pravou baterku jsem už zjistil což je většina prodávaných. Rozměry to je snad samozřejmé, že by neměly být větší než je prostor pro tu baterku.
Spíše se zaměřují na baterky 60 Ah a 540 A. Kromě té Starline mne ještě zaujala Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A. Na to, že je to Varta tak ta cena asi není až tak drahá i když se něco ještě zvýší po započtení ceny dopravy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 22:33

Ber.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 24. 1. 2017 22:42

Mám a kupodivu po půl roce stále funguje :))
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 1. 2017 00:55

To bych se hodně divil kdyby po půl roce jakákoliv nefungovala. To by pak bylo asi na reklamaci.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 1. 2017 07:50

to každopádně
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 25. 1. 2017 08:17

Umí tady někdo sehnat baterku do miaty levně? Teda rád bych byl za nějakou japonskou, ale kdybych musel vzít tu vartu modrou nebo černou tak by mi asi nic nezbylo
anonym

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků