Elektrická parkovací brzda

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod petrklm 10. 1. 2017 08:46

a jak se s ní nouzově brzdí? To jsem nějak nepobral (http://www.auto.cz/parkovaci-brzda-k-ce ... uhu-102239), mechanickou jsem takhle použil často, ale elektriku? Zjistím, že mi za jízdy auto nebrzdí, tak zmačknu knoflík a co to udělá? Zablokuje zadní (většinou) kola? To není zrovna vhodnej způsob nouzovýho zastavení.
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisoJ2 10. 1. 2017 08:54

V manuale je popis, v pripade nudze stlacit a system aplikuje cca. 80% brzdnej sily na vsetky 4 kolesa (riadene ABS jednotkou). Odporucam si to vyskusat na prazdnej ceste/parkovisku, vie to celkom prekvapit.
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/749653.html
MisoJ2
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrklm 10. 1. 2017 09:12

Já to v autě nemám, jen mě to zajímalo. Ono je těch systémů víc, některý brzdí jen na zadek, aspoň podle toho článku. A jinak díky :-)
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 1. 2017 09:12

poměrně zrádná záležitost, když je nouze
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 10. 1. 2017 09:27

asi to treba podrzat bo na Smaxe to len pipalo
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisoJ2 10. 1. 2017 09:35

glider: jj, musi sa to drzat, na Supe sa to aktivuje hned po stlaceni, ale brzdi len dokedy je tlacidlo stlacene (resp. v pripade Superbu potiahnute k sebe, ako v pripade rucnej brzdy)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/749653.html
MisoJ2
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 25. 1. 2018 19:39

MisoJ2 píše:V manuale je popis, v pripade nudze stlacit a system aplikuje cca. 80% brzdnej sily na vsetky 4 kolesa (riadene ABS jednotkou). Odporucam si to vyskusat na prazdnej ceste/parkovisku, vie to celkom prekvapit.

Dneska jsem to zkoušel a opravdu jsem byl překvapen. Okamžitě to člověka zarazí do pásů. Dle mého názoru je to poměrně nebezpečné. Nouzovou brzdu jsem si představoval jinak.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 25. 1. 2018 20:02

Ako inak?
Ze nebude brzdit poriadne? Od toho je predsa nudzova brzda.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 25. 1. 2018 20:09

No že to bude podobné jako u aut, kde funkci nouzové brzdy má klasická ruční brzda. Což u mé dřívější Fabie znamenalo mírné přibrzďování, když obě zadní kotoučovky fungovaly, a velmi mírné přibrzďování, pokud fungovala jen jedna zadní kotoučovka.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 1. 2018 20:13

No je potřeba rozlisit krizove brzdeni které musí byt max. ucinne a nouzove brzdeni při poruse brzd (tady se asi posere i to ABS a el. parkovaci brzda bude ucinna nic moc, byva to pomerne slaby hodne zprevodovany elektromotorek na kotouce zadniho kola.)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 25. 1. 2018 20:21

Chápu to dobře tak, že když selže brzdový systém (prasklá hadice), tak nouzová ruční elektronická brzda zachrání situaci použitím stejného systému? Bezva nápad. 8-S
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 1. 2018 20:24

El. parkovaci brzda ma extra elekricky pohon, který bude fungovat i bez hydrauliky, pokud se neposere cely el. systém ;-) (ale to pak treba nepujdou ani pytle a bude to rychle 8-) ) Navíc hydraulicke okruhy jsou nezavisle, takze praskla hadice vyradi 1 max 2 kola. Ja bych se toho moc nebal. Asi nejpravdepodobnejsi je porucha posilovace a to trochu brzdi.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 1. 2018 20:27

tycoon píše:No že to bude podobné jako u aut, kde funkci nouzové brzdy má klasická ruční brzda. Což u mé dřívější Fabie znamenalo mírné přibrzďování, když obě zadní kotoučovky fungovaly, a velmi mírné přibrzďování, pokud fungovala jen jedna zadní kotoučovka.

tvl citas to po sebe?

Modelova situacia, soferujes, pride ti nahle zle, spolujazdec zatlaci tlacidlo a auto do par sekund stoji.

S tou tvojou rucnou by si brzdil doteraz.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 1. 2018 20:30

Ja bych se teda lekl a narval to do stromu ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 25. 1. 2018 21:42

glider píše:
tycoon píše:No že to bude podobné jako u aut, kde funkci nouzové brzdy má klasická ruční brzda. Což u mé dřívější Fabie znamenalo mírné přibrzďování, když obě zadní kotoučovky fungovaly, a velmi mírné přibrzďování, pokud fungovala jen jedna zadní kotoučovka.

tvl citas to po sebe?

Modelova situacia, soferujes, pride ti nahle zle, spolujazdec zatlaci tlacidlo a auto do par sekund stoji.

S tou tvojou rucnou by si brzdil doteraz.

Ano, čtu. Pojďme do reality. Za prvé většinou jezdím sám. A za druhé, většina spolujezdců ani nebude vědět, že tam nějaká taková funkce je. Beru to jako funkci, kterou použiju já jako řidič v situaci, kdy nastane nějaký problém.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků