Volvo V70 - zvýšení výkonu, bouchání nápravy, vyhř. sedačka

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 797846451312 5. 12. 2016 23:18

Chlapi, zdravím.

Koupil jsem starší Volvo V70, r.v. 2004 s motorem 2.5T (154 kW, 5vál.). Svezení je opravdu pěkné, nicméně auto má pár much a rád bych je opravil. Proto jsem se chtěl zeptat v prvé řadě zkušenejších, zda by mě mohli nasměrovat správným směrem.

1) Takže - cca 2 týdny po koupi přestala fungovat řidičova vyhřívaná sedačka. Při koupi jsem ji zkoušel a do minuty mě zadek pálil fakt fest, musel jsem to vypnout. Teď se vyhřívaní buď vůbec nezapne, nebo je fakt slabé, neznatelné... Pojistky jsem kontroval, byly v pořádku, konektory zapojení pod sedačkou taky, zdají se OK. Pozn. spolujezdcova sedačka topí bezvadně. Doporučení na nějakého elektrikáře, kt. se vyzná ve Volvu?

2) Jak přišla zima, ozývá se nepravidelně od asi přední nápravy takové divné skřípání, je to takový kovový zvuk, děje se hlavně když brzdím do pravotočivé zatáčky. jak uvolním brzdu, tak se to občas projeví, takové táhlé vrznutí, něco jako kov na kov, ale nedokážu to zatím identifikovat ani záměrně vyvolat. Zdá se mi, že to cítím i v pedálech. Připadně to dělá ještě když brzdím a pak volant přejde z levé strany na pravou (kola se prostě přesunou z levé polohy přes střed doprava - nevím, jak to popsat...) Zřejmě něco přituhne a pak se uvolní. Tedy něco buď s řízením nebo brzdami.

3) výkon motoru je super, nicméně do budoucna přemýšlím o nějaké úpravě, rád bych se dostal alespoň na 250 koní (jezdím často dálnice a využiju pružné zrychlení). Dle různých zdrojů by motory kodového značení B5254T2 měly v základ vydržet až cca 300 koní. Ovšem jakého úpravce v ČR zvolit?? co jsem tam četl, tak eLzyx upravoval svou 2.4T z 200k na 250k. Mohu se optat u koho? Rád bych kvalitně odvedenou prácí za rozumné peníze.

Rád bych auto udržel v co nejvíce originálním stavu (náhradní díly apod.), design se mi velmi líbí. Sedačky jsou opravdu famózní (mám za sebou cestu do chorvatska - 800 km v kuse tam a zpět- záda mě vůbec nebolela).

Díky za tipy chlapi! :oops: ;-)
797846451312
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 5. 12. 2016 23:23

1) Nezapíral jsi se o sedačku třeba loktem nebo kolenem nebo něčím takovým podobným? Na tohle bych si dával sakra pozor u jakéhokoliv auta s výhřevem
3) Jo to jsem taky se díval když jsem o volvu uvažoval, nakonec jsem skončil jinde, ale tak počkej až ti elzyx odpoví sám to asi bude vědět nejlíp (já nakonec úvahově skončil u T6 s upraveným průběhem - dole ubrat a nahoře přidat, abych ulehčil převodovce ale neubral si výkon :D )
4) Foto s lístečkem garáže :-P
anonym

Odeslat příspěvekod 970ka 6. 12. 2016 08:17

1) Vidím to na vadnou deku vyhřívání,takže sedačka ven a čalouníkovi a deku vyměnit,nejlépe novou.
2) k tomu nelze odhadem nic poradit,prostě do dílny na zvedák a čuchat,kde je vůle atd.

3) zatím bych se zabýval body 1 a 2 hlavně ať se ti to nerozpadne :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 6. 12. 2016 12:49

Kolik to má ofiko nalítáno..?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 6. 12. 2016 13:19

Asi 2-3x tolik co ukazuje tachometr :D

Až si zvýšíš výkon tak nebreč, že se to rozbilo a nebo, že ti nechtějí dát technickou :-P
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod 797846451312 6. 12. 2016 13:37

Díky chlapi. Oficiálně má najeto 198 tisíc. Auto je z Cr, celý život jezdilo do Volva Průhonice, odkud bylo koupeno. Poslední prohlídka byla ve 192t km. Serviska je vyplněna, sedí to s historií v servisu.

Je možné, že jsem se do sedačky někdy víc zapřel, těžko říct. Bude to chtít zřejmě proměřit u elektrikáře, sám se do toho radeji nebudu pouštět kvůli airbagum v sedačce, nerad bych je odpálil vlastní blbostí.
No auto se snad nerozpadne, na svůj věk vypadá i jede krásné, působí to neskutečně solidním dojmem. Foto pošlu navečer ;-)
797846451312
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 6. 12. 2016 13:51

Mohlo se to prostě jen tak pokazit, bez zavinění.
Na Volvo se specializuje BSR, Polestar, ale budou drazí, můžeš zkusit např. X-Tuning, údajně ladí na brzdě, ale nemám ověřeno. Éra ladění motorů pro mě už asi skončila.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 797846451312 6. 12. 2016 17:55

Obrázek

^^ :-)) o<:)

P.S. vzpomněl jsem si na další věc - co začala větší zima (tzn. teploty pod 10 °C), tak jde při studeném motoru opravdu blbě řadit 1 a R, někdy to vůbec nejde, musím se trochu posunout dopředu a až se kolečka v převodovce pootočí, pak to jde. Po zahřátí již OK. Mám raději vyměnit olej v převodovce? Příp. rovnou šetřit na spojku? :) Ta ovšem neprokluzuje, ani do kopce při zatížení na vysoký stupeň.

V plánu mám nějakou kosmetiku a další drobnosti. Rád bych zachoval origo vzhled. Jinak kdyby někdo prodával 17' kola "TITAN", "PEGASUS" nebo "TRITON", dejte vědět! :)
Naposledy upravil 797846451312 dne 6. 12. 2016 18:15, celkově upraveno 1
797846451312
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midlum 6. 12. 2016 18:04

Na tu sedačku stačí jen kleknout a je vymalováno.Podívej se sem <http://forum.volvoklub.cz/index.php?sid=63147aed75e1dc0bee151a0d3c4e0ce2> tam se dozvíš vše potřebné.
midlum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 12. 2016 18:29

1) origo diagnostika ti to řekne přesně, ale vzhledem k symptomům je nejspíše přepálená dečka výhřevu pod *****í.
http://www.skandix.de/en/spare-parts/in ... ting/1345/
resp. saabtuning.cz
ve Volvu vyjde ta dečka na 4500Kč (poptáváno u Homolky, ale v ceníku autond.cz/volvo je také za 2100Kč :hm Ještě se musím poptat jinde, zdá se, že mě někdo chtěl nepěkně oškubat). Existují 2 verze - pro komfortní sesle a pro sportovní sesle.
2) tohle netuším. Může být cokoliv od vymačkaných silentbloků, až po rozhozenou geometrii a zásah DSTC.
3) já mám klasiku BSR, ale na volvocesky.cz (kluci z volvoklubu) dělají ARD a nečetl jsem výtky. Obojí klasika nalití SW - nových map. Na STK s povinnou diagnostikou jsem ještě nebyl, tak nevím jestli projdu. ARD bych rád otestoval u V70 2.4, kde umí ze 103kW 130kW (je to továrně podladěná verze 125kW motoru, takže jí jen navrací původní výkon a něco navrch). ARD by mělo být levnější než BSR ... ceny ale neveřejné (sám je neznám).
4) převodovka - je doporučené ten olej aspoň po 150t km vyměnit. Hlavně dodržet specifikace - ideálně origo olej. Máš 6q nebo 5q?

každopádně pěkný přechoďák ;-)
Naposledy upravil eLzyx dne 6. 12. 2016 21:31, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 6. 12. 2016 21:26

Kua brňák a pěkný volvo, olej v převodovce rozhodně vyměň, eneos oil selector říká "Refer to Technical" tak bych tam asi fakt nalil jen origo olej (a pohlídal si to že je to fakt on)
anonym

Odeslat příspěvekod 797846451312 7. 12. 2016 17:50

Díky za rady, chlapi. Co jsem se koukal do manuálu, tak tam je bohužel jen uvedeno množství (2,1l), ale specifikace oleje bohužel ne.

Obrázek

A různé webové konfigurátory to taky neuvádí. Zkusím pohledat na netu, co kluci doporučují, příp. se obrátím na autorizák.

Jinak mám převodovku 5q, tedy M56. A sedačky z hlavy nevím, máš nějaké obrázky, jak která vypadá, eLzyxi? Ta úprava 2.4i vypadá zajímavě.

Jj, je to v Brně u Globusu :-D kupoval jsem zrovna gumičky do stírátek předních světel, o víkendu to zkusím vyměnit. Doufám, že můžu s něma do myčky, nerad bych urval ramínka... :-))

EDIT: No vypadá to, že by měl olej splňovat specifikaci GL4(+), a viskozita zřejmě 75w-80, příp. 75w-90.
797846451312
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 7. 12. 2016 20:26

http://lubematch.shell.com/cz/cs/equipm ... _EFt8PimFK

Podle všeho tam patří origo olej.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků