Kvičení při couvání - co za bazmek ho vytváří?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod one-z 27. 4. 2016 19:11

Z toho co píše se zdá, že ví, tak bych bych si domluvil u něj opravu, pokud jeté stojí 8-10, které můžou být v ještě horším stavu.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 27. 4. 2016 19:38

No, jako přemýšlím o tom, ale je pro mě na pendrek to, že to mám přes celou republiku a navíc, že mu musím tu převodovku donést sundanou, zvenku vyčištěnou atd. To nevím, jak nějak normálně provést. K tomu řešit, kdo mi to vymontuje, namontuje a jestli u něj můžu mezitím nechat auto stát... Kdybych tam mohl dojet, nechat celé auto, je to v pohodě - hodím tam auto, přespím u ségry v praze a třeba další den si vyzvednu. Ale takhle :hm
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 27. 4. 2016 22:34

Aha, tak to je blbý, že jí musíš dodat vyndanou.. Servisáci se tě imho budou snažit uvrtat do výměny za jinou použitou. No nejjednodušší asi bude dát si stranou 15 litrů a zatím jezdit a nedivil bych se, kdyby to s touhle převodovkou dojezdilo.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 4. 2016 22:36

Zatím jsem si orientačně napsal do toho svého autorizáku, za kolik by výše napsané udělali a hodili mi nabídku necelou desítku (se vším všudy a za předpokladu, že tam není v řiti víc věcí) a jsou najednou strašně sdílní, že převodovky opravují často, že můžu být při rozborce atd. Tak do toho asi půjdu. I kdyby se tam našly nějaké další problémy, výměna kus za kus by vyšla, jak píšeš, na nějakých těch 15, takže to furt vychází líp a není tam riziko, že koupím šmejd.

Asi tam opravdu funguje nějaký ten faktor týpka s jedenáctiletým pekáčem, u kterého je velké riziko, že nebude chtít vysolit 5 litrů za potenciálně zbytečnou rozborku převodovky. Když přijdu s diagnózou a konkrétním požadavkem, hned je to o něčem jiném.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 29. 4. 2016 19:14

Tak uvidíš, ale je to divný, když najednou strašně ví :D Co vlastně máš, C4 kupé 1,6i ?
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 30. 4. 2016 09:03

Jj
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 5. 2016 15:45

Tak, auto je ze servisu zpátky. Měnilo se kolo zpátečky a synchron 1. a 2. stupně plus nějaké blbinky kolem - jakési vidlice, těsnění, nový olej atd. Vzhledem k tomu, že spojka už byla na konci sil, dal jsem ji taky vyměnit, když už to je rozdělané, ať se to nemusí za půl roku rozebírat znova. Všechny zvuky jsou pryč, řadí a rozjíždí se krásně.

Celkem za 17 500 Kč, bez té spojky by se to pohybovalo kolem té slíbené desítky. Takže za mě víceméně spokojenost. Ale peněženka si pobrečela teda :D

PS: pan Sixta je fakt borec. Co jiní mechanici nepoznali, ačkoliv měli auto fyzicky k dispozici, on zjistil s naprostou jistotou jen na základě popisu a zvukové nahrávky pochybné kvality.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 5. 2016 16:19

To abys mu poslal něco za diagnostiku :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 6. 5. 2016 16:21

Aikon:nevis jestli dela i hdm automaty?
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 5. 2016 16:34

Kibitz: To jsem mu nabízel už v prvním mailu, ať mi pošle číslo účtu a že mu něco pošlu, ale nějak se nezmínil, tak mu aspoň napíšu děkovný mail.

powerball: To nevím, ale automaty mu nejsou nějak cizí - co jsem na stránkách našel, tak třeba DSGčka normálně opravuje.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 5. 2016 16:39

Machry na slovo vzaté je potřeba si hýčkat. Bych mu řekl něco v tom smyslu, že by mi udělalo radost, kdybych mu mohl poslat menší odměnu za dobrou radu, která ti pomohla a ušetřila čas, peníze, starosti.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 5. 2016 17:07

Jj, něco takového jsem mu právě napsal :-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 6. 5. 2016 18:21

a kde robili rozborku prevodovky nakonec?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 5. 2016 18:36

V autorizáku nakonec. Zjistil jsem, že pro starší auta začali dávat 30% slevu na díly, takže to nebylo jakoby za plnou palbu.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 6. 5. 2016 19:02

Tak to je supr, ty prachy jsou "nic" když je to skutečně opravené ;-)
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků