LED osvětlení SPZ

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 14. 10. 2015 07:13

Já myslím, že není daleko doba, kdy většina aut bude vybavovaná těmito LEDkami už z výroby :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 10. 2015 07:58

speleo píše:Tak především LEDky maj nižší příkon (tzn. o něco méně zatěžují el. soustavu) a v neposlední řadě méně topí (některé), což v určitých modelech aut hraje svoji roli (nevypalují se plasty, nekřehnou, atd.).

Ano, a kvůli tomu nižšímu příkonu hlásí systém prasklou žárovku takže se musí používat LED které maj navíc paralelní odpor pro zvýšení příkonu takže ve výsledku to bere a topí stejně jako žárovka. A to se vyplatí ! :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 14. 10. 2015 08:32

Jsou auta, která to nehlídají a tam to smysl má :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 14. 10. 2015 09:35

Vana666 píše:
speleo píše:Tak především LEDky maj nižší příkon (tzn. o něco méně zatěžují el. soustavu) a v neposlední řadě méně topí (některé), což v určitých modelech aut hraje svoji roli (nevypalují se plasty, nekřehnou, atd.).

Ano, a kvůli tomu nižšímu příkonu hlásí systém prasklou žárovku takže se musí používat LED které maj navíc paralelní odpor pro zvýšení příkonu takže ve výsledku to bere a topí stejně jako žárovka. A to se vyplatí ! :-)

No, nekup to, za ty prachy! :D
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Potkan007 14. 10. 2015 10:32

Vana666 píše:kvůli tomu nižšímu příkonu hlásí systém prasklou žárovku takže se musí používat LED které maj navíc paralelní odpor pro zvýšení příkonu


Starší auta prasklé žárovky nehlídají, tam není problém, potom přišla doba hlídání prasklých žárovek a v posledních letech s nástupem LED je často možné napíchnout auto na počítač a vybrat si, čím vlastně svítím, podle toho potom hlídá. Třeba já mám 5 let starý Seat a nastavil jsem si, že jako osvětlení značky mám diody. Auto nehlásí závadu a kdyby došlo k problému, chybu ukáže. Tohle je, co si dost lidí neuvědomuje, že po smrti LED to stejně s rezistorem žádnou chybu nevypíše, protože bude dál spokojeně měřit samotný rezistor.
Potkan007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 10. 2015 10:39

NIcméně rozdíl v příkonu je stejně zanedbatelný. Nějakých 10-20 W navíc auto vůbec nepozná. Snad jen pokud se nahradí ledkama všechny žárovky
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 6. 2018 23:51

kurnik. Po roce začala blikat LEDka ve světýlku značky... co to způsobuje? Dal jsem tam T10 COB LEDku zatavenou v křemíkovém gelu, která se tvářila že něco vydrží... ani to nepomohlo. To že začne blikat LED za 2 centy bych pochopil. Nějaký tipy na heavy duty T10 LEDky?
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 6. 2018 08:11

Tak přesně tahle LED zatavená v gelu mi odešla hned po týdnu. Byla to jediná LED kterou jsem byl ochoten akceptovat, protože nižší jas než origo žárovky, vzhled "jako by to byla žárovka" a teplá barva. Takže jsem se vrátil zpět k žárovkám a dal jsem tam 2W. Proč by někdo měl chtít aby mu RZ svítila jasně? Naopak, čím méně bude svítit, tím lépe.
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 3. 6. 2018 09:48

no to je pravda. ale ta bílá barva na bílém autě, tomu dává dobrý výraz zvláště když to v noci rozsvítím. Ty žárovkové komíráčky... to mě iritovalo.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 6. 2018 10:55

Jal tě můžou iritovat když na ně nevidíš ? Vidí je jen ti které předjíždíš a to jen chviličku, pokud jedeš dostatečně rychle
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 3. 6. 2018 10:56

Aj zvonku to musi vypadat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F40 3. 6. 2018 11:24

tos_ píše: Naopak, čím méně bude svítit, tím lépe.

Jestli se za své chování na silnici stydíš, tak vymontuj všechny žárovky, výbojky a LEdky.
F40
Nováček

Odeslat příspěvekod puk123 4. 6. 2018 16:54

K čemu je to osvětlení značky vlastně dobré (krom toho, že to nařizuje zákon) ? :hm
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 4. 6. 2018 17:26

sám sis odpověděl :-)
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 6. 2018 20:42

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků