Emisní Unterwassermanni

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 11. 2018 22:15

Hlavne mi není jasne, co to resi - kudy to jako budou ty dyzly objizdet?

A hlavne, pokud lidi ztrati chut kupovat auta az budou mit dost rostouci buzerace, tak pujde cela ekonomika do hoven.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 11. 2018 22:55

*****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 11. 2018 09:31

https://auto.idnes.cz/truck-emise-nakla ... tomoto_fdv
to je taky *****, asi se EU komisari mysli, ze EU zákony klidne strci do kapsy ty fyzikalni… Nebo uz se nasel nejaky prevratny zde pouzitelny princip baterie, která by nebyla tak neekologicka a draha jako lithiova???
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 11. 2018 10:00

Já nevidím problém. Náklaďák má dost velkou korbu aby místo nákladu vezl baterku.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 11. 2018 10:14

Tak problém je, než se to vychytá....naladí, aby to fungovalo. A nabíjecí stanice....

Jsem zvědav, jak Stát nahradí daně z pohonných hmot, když se přejde na elektriku.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 19. 11. 2018 10:18

On si stat poradi, proste rohliky nebudou stat 2kc ale treba 4kc. A elektrina taky zdrazi.

Pro zvidave doporucuju knizku Blackout (Marc Elsberg), ne kazdy z nas si domysli co vsechno takovy vypadek elektriny ovlivni...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 11. 2018 10:38

A ke kazdymu odpocivadlu u byvale pumpy povede vedeni VVN. A ta elektřina se bude vyrábět spalovanim plynu, uhli a asi i nafty, bo co s ni jinak, s mensi ucinnosti, nez mají motory nakladaku… To nevymyslel ani bolsevik takovou picovinu...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 19. 11. 2018 10:44

Tragikomické na tom je, že kamion v dálničním režimu je mnohem efektivnější než koloběh elektrárna, rozvodná síť baterky elektromotor. Takže za obrovských nákladů dojde ke zhoršení, akorát výfuk bude mít ta soustava jinde.
BTW, takhle dnes vyrábí Německo elektřinu.
https://www.energy-charts.de/power.htm? ... 18&week=46
A to mají štěstí že fouká. Jindy je to horší:
https://www.energy-charts.de/power.htm? ... 18&week=24

Vzhledem k tomu, že dobíjení bude zejména v noci, tak to jsou z 80% konvenční zdroje energie. S tím jak jádro je fuj, tak čím dál víc uhlí.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 11. 2018 10:55

Prave, a zrovna kamiony mají filtraci spalin celkem dokonalou, takze jde jen o to CO2 a tam to nicemu nepomuze, spis naopak...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 11. 2018 11:37

jurajec píše:On si stat poradi, proste rohliky nebudou stat 2kc ale treba 4kc. A elektrina taky zdrazi.

Pro zvidave doporucuju knizku Blackout (Marc Elsberg), ne kazdy z nas si domysli co vsechno takovy vypadek elektriny ovlivni...


Máš na mysli nějaké státní rohlíky, nebo rohlíky s kolkem , nebo jaký ? :D
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 19. 11. 2018 11:46

...proste tak ze dovazeni zbozi bude drazsi a promitne se to do cen koncovym spotrebitelum.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 19. 11. 2018 11:49

Arnie J píše:Já nevidím problém. Náklaďák má dost velkou korbu aby místo nákladu vezl baterku.

nojo akorat kdo pak bude vozit ty naklady kdyz nakladaky budou prevazet baterky pro svuj vlastni pohon :hm
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 11. 2018 12:56

toť otázka :!:
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 19. 11. 2018 14:02

Velmi zajímavá otázka, kterou si v Bruselu zatím nekladli.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod robbert 13. 12. 2018 18:38

TY woe, to jako VW myslí vážně? měli tohle zapotřebí?


https://www.garaz.cz/clanek/dalsi-svola ... &source=hp
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků