Renovace světel

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mafel 28. 2. 2015 10:11

Čest.
Máte někdo zkušenosti s renovací plastů čirých světel? Včera jsem jel s eRkem v noci z Rakouska a úplný howno jsem viděl. Xenony maj nasvíceno 90tis (1x měněny), ale plast světel v ose svícení je zředěný mlíko.
Našel jsem tuto sadu brusných a leštících kotoučů - http://autolesk.cz/shop/renovace-svetel ... vetlometu/ - nemáte s tím někdo zkušenosti?
video vypadá brutálně, ale chápu, že jiná varianta než to přebrousit znova do jemna asi není (kromě do toho švihnout a koupit nový...)

cena za pár brusných kotoučů je sice nadsazená, ale než to shánět všechno zvlášť...
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bredlouš 28. 2. 2015 10:22

Kámoš si to dělal, zkurvil to. Říkal totiž že je velmi tenká hranice mezi dobrým a špatným výsledkem.
Být tebou, nechám si to udělat někým kdo to dělá
tady u nás to dělá jeden lakýrník. Chce myslim 700,-
To mi přijde docela dobrá částka za to, že to někam dovezeš a pak si to hotový odvezeš. Odkud si?
Bredlouš
Nováček

Odeslat příspěvekod mafel 28. 2. 2015 10:27

Edit: koukám, že službu nabízejí autoservisy běžně - http://www.bestdrive.cz/sluzby/renovace-svetlometu.html - tak to asi nechám na jinejch a nebudu se do toho sr...
Edit 2: teď čtu příspěvek výše a souhlas. Nechám to udělat v BestDrivu v Rychnově n. Kn, cenu čekám kolem 1000,-
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 28. 2. 2015 10:37

Nechavali jsme to delat na firemni Fabii asi pred pul rokem a zatim dobry. Musi se to vybrousit a pak nezapomenout zalakovat, jinak to rychle znova zezloutne.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 28. 2. 2015 10:39

V Nissanu si řekli 1000,-
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vihor 28. 2. 2015 11:24

Někde jsem četl, že na to funguje brzdová kapalina DOT3. Stačí ta světla potřít a nechat chvíli působit, jenom pozor na okolní lakované díly, na ně se to dostat nesmí, jinak to poškodí lak.
vihor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 2. 2015 11:29

Dělal jsem to kotoučovou bruskou s řízenými otáčkami a brusnou pastou na lak. Molitanovým kotoučem na suchý zip. Jenom teda na zadních červených mlhovkách. Bylo to dost práce, a nakonec se ukázalo být lepší vyndat mlhovky a přejíždět s ní nad kotoučem, jak je mírně zakřivená, není přesně poznat jaká ploška se zrovna nejvíc brousí. Musí se dávat pozor aby se to nepřehřálo, pořád vlhčit. Ale zmléčnění zmizelo dočista dočista a zatím dobrý.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vihor 28. 2. 2015 11:32

Renovace pomocí brzdové kapaliny:
https://www.youtube.com/watch?v=tVrQrFdxqwk
vihor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 2. 2015 11:33

Pokud se to zalakuje, tak je naděje, že to vydrží, ale pozor, neviděl jsem světlomet, který by po takovéto úpravě nezačal více oslňovat.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vihor 28. 2. 2015 11:40

Právě proto bych to zkusil nejdřív tou brzdovou kapalinou, třeba to bude fungovat a stačit. Není to takový zásah jako broušení, po kterém se tvar toho povrchu jistě mírně změní a světla svítí jinam a můžou oslňovat.
vihor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bredlouš 28. 2. 2015 11:50

mafel píše:Edit: koukám, že službu nabízejí autoservisy běžně - http://www.bestdrive.cz/sluzby/renovace-svetlometu.html - tak to asi nechám na jinejch a nebudu se do toho sr...
Edit 2: teď čtu příspěvek výše a souhlas. Nechám to udělat v BestDrivu v Rychnově n. Kn, cenu čekám kolem 1000,-


+1

-- 28. 2. 2015 11:54 --

V Chorvatsku tohle dělat tak si myslím že slušný podnikaní by z toho bylo. Co Chorvatská spz, to zažloutlé světlomety.
Jestli je to mořský prostředí taková sfině?
Bredlouš
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 2. 2015 12:10

Sluníčko je sfině, UV záření.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franik156 28. 2. 2015 12:10

jestli jsi z Rychnova tak se ozvi, taky to dělám. nějaký fotky moji práce jsou na mojich stránkách. Od bestdrivu to mám 500m.
franik156
Nováček

Odeslat příspěvekod Bredlouš 28. 2. 2015 14:24

Kibitz píše:Sluníčko je sfině, UV záření.


Ajó, to mě vůbec nedošlo že tam svítí slunko asi o 80% víc než tady :-D
Bredlouš
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 1. 3. 2015 10:33

mafel:

Kuk facebook stranku sviťlíp
tusim typci z prahy, renovuju xenony dost slusne
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků