prvni vymena oleje u nove auta VW GOLF

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod IvaM 6. 8. 2014 11:18

:-) potrebuju konzultaci. Jsem prvnim majitelem vozu koupeneho v DE.Vyrobeno 07/2011. Vuz jsem koupila 08/2012. Ted jsem byla s servisu s podezrenim na problem s rozdov.retezy ( 1,4 TSI VW GOLF). Chtela jsem resit jeste v ramci zaruky. Ta vyprsi za 14 dnu. Auto je od pocatku servisovano v autoriz.servisu. A v tomto servisu mi rekli, ze na zarucni vymenu nemam narok, protoze jsem nedodrzela podminku - vymenu oleje po roce provozu. Na garancce jsem byla v lednu 2014. O zadne vymene oleje po roce provozu jsem nevedela( ok neznalost neomlouva, ale ani na pristroj.desce to nesvitilo) . Ale nejde mi do hlavy toto. Vozidlo vyrobene 05/07/2011 - od vyrobce prodano na autosalon v DE 14/07/2011. Pak jsem to koupila v 08/2012 vuz pojisteni a vse ostatni probehlo cca kolem 21/8/2014. Jak a kdy jsem ten olej mela menit? Jak toto jde zjistit? Garnacku jsem dodrzela...tak fak nevim..vite nekdo? Poradite? Diky predem.
IvaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 8. 2014 11:22

Obratit se na vyssi instanci - vedeni servisu, zastoupeni VW ... a zvednout jim mandle.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 8. 2014 11:24

Jen jestli to k necemu bude, cujou 14 dni, to nejak zdrzej a potom nazdar bazar
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 8. 2014 11:25

Njn, lidove vozy, to se neda cekat nejaky luxus a slusne jednani :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 6. 8. 2014 11:26

Hlavně vidí ženu, tak s ní vyjebou.
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 6. 8. 2014 11:27

Mas servisku? Ma to prodlouzeny servisni interval? Pokud nema, tak jsi opravdu porusila zarucni podminky a jsou z obliga. Bohuzel.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 8. 2014 11:30

Ja myslel, ze od toho jsou ty garancky, aby olej v pripade potreby vymenili...
jinak 8/12 koupeno a 8/14 probehlo jako co???
Naposledy upravil JardaB dne 6. 8. 2014 11:31, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 6. 8. 2014 11:31

Tak kdyz je garancka s vymenou oleje predepsana po roce a ona ji u auta koupeneho v 8/1012 udelala v 1/2014... Plus by jeste stalo za to zjistit, jestli probehla prvni garancka pred prodejem tazatelce auta po roce provozu.
Naposledy upravil Kurt Heimreich dne 6. 8. 2014 11:33, celkově upraveno 1
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 8. 2014 11:32

To je mi divny, to je fakt asi problem...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvaM 6. 8. 2014 15:08

JardaB píše:Ja myslel, ze od toho jsou ty garancky, aby olej v pripade potreby vymenili...
jinak 8/12 koupeno a 8/14 probehlo jako co???
jo to je blbost, koupeno 08/12 garancka byla letos v lednu a taky jedna svolávaci akce.

-- 6. 8. 2014 16:12 --

IvaM píše:
JardaB píše:Ja myslel, ze od toho jsou ty garancky, aby olej v pripade potreby vymenili...
jinak 8/12 koupeno a 8/14 probehlo jako co???
jo to je blbost, koupeno 08/12 garancka byla letos v lednu a taky jedna svolávaci akce.
hlavně jsem to brala tak, ze pokud koupím nove auto, jezdím s nim od počátku do aut.servisu. A fakt nejsem flink...a toto je mi odpovedi

-- 6. 8. 2014 16:19 --

Kurt Heimreich píše:Tak kdyz je garancka s vymenou oleje predepsana po roce a ona ji u auta koupeneho v 8/1012 udelala v 1/2014... Plus by jeste stalo za to zjistit, jestli probehla prvni garancka pred prodejem tazatelce auta po roce provozu.

Začala jsem to resit přímo s VW. Fair. . pokud jsem to zanedbala ja, tak ok...ale pokud mám v tech.knize garanci předepsanou po 2 letech nebo po X X X X X km(sám technik mi to potvrdil) a Já to splním. Kde jsem mela zjistit tu výměnu oleje? Jde mi o ten princip..pokud tu věc samotnou budu resit dal stejne to půjde na kulanci...
IvaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tycoon 6. 8. 2014 15:22

Kdy se má olej měnit, je napsáno v servisní knížce. Jednak jsou tam někde předtištěny výměnné lhůty pro oleje, filtry apod. A po poslední výměně oleje tam technik napíše, kdy má být příští výměna a ještě dá někde do auta štítek s tou samou informací (buď ho přilepí na bok palubovky nebo ho pověsí někde v motorovém prostoru).
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod IvaM 6. 8. 2014 16:03

tycoon píše:Kdy se má olej měnit, je napsáno v servisní knížce. Jednak jsou tam někde předtištěny výměnné lhůty pro oleje, filtry apod. A po poslední výměně oleje tam technik napíše, kdy má být příští výměna a ještě dá někde do auta štítek s tou samou informací (buď ho přilepí na bok palubovky nebo ho pověsí někde v motorovém prostoru).

Super! To jsem potřebovala vědět!!! Děkuji za odpověď!
IvaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 6. 8. 2014 16:10

IvaM píše::-) potrebuju konzultaci. Jsem prvnim majitelem vozu koupeneho v DE.Vyrobeno 07/2011. Vuz jsem koupila 08/2012. Ted jsem byla s servisu s podezrenim na problem s rozdov.retezy ( 1,4 TSI VW GOLF). Chtela jsem resit jeste v ramci zaruky. Ta vyprsi za 14 dnu. Auto je od pocatku servisovano v autoriz.servisu. A v tomto servisu mi rekli, ze na zarucni vymenu nemam narok, protoze jsem nedodrzela podminku - vymenu oleje po roce provozu. Na garancce jsem byla v lednu 2014. O zadne vymene oleje po roce provozu jsem nevedela( ok neznalost neomlouva, ale ani na pristroj.desce to nesvitilo) . Ale nejde mi do hlavy toto. Vozidlo vyrobene 05/07/2011 - od vyrobce prodano na autosalon v DE 14/07/2011. Pak jsem to koupila v 08/2012 vuz pojisteni a vse ostatni probehlo cca kolem 21/8/2014. Jak a kdy jsem ten olej mela menit? Jak toto jde zjistit? Garnacku jsem dodrzela...tak fak nevim..vite nekdo? Poradite? Diky predem.


Obecně musí být podmínky garance předmětem smlouvy. Předpokládal bych odkaz v podepisovaným cancu papíru na všeobecné podmínky. Tím bych začal. VW group má buď proměnný interval, kdy si auto řekne samo o servis s nějakou maximální hranicí časovou i nájezdovou nebo pevný interval, který je v současný době u koncernu omezen zpravidla na 1rok/15tis. km. Pokud se nepletu, tak VW group už zadává auta do výroby včetně typu intervalu a ten má svůj kód. Postni VIN, přes nějakej dekoder se podíváme co tam je.

Pak může nastat některá z variant.
- Má to proměnej a servis nemá pravdu.
- Má to pevnej interval a servis má pravdu.
- Mělo to proměnej, ten byl změněn na pevnej, pak by požadoval záznam o informování kupce.
- Má to proměnnej, jehož časový omezení jsou dva roky a servis bere jako datum přešvihnutí 08/13 ne kvúli roku od koupě, ale kvůli dvěma letům od výroby/přihlašení/postavení na saloon (nehodící se škrtněte, chybí mi údaj jestli auto mělo 0km po roce na saloonu).
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2014 20:06

Kurt Heimreich píše:Tak kdyz je garancka s vymenou oleje predepsana po roce a ona ji u auta koupeneho v 8/1012 udelala v 1/2014... Plus by jeste stalo za to zjistit, jestli probehla prvni garancka pred prodejem tazatelce auta po roce provozu.

dělá se to podle ukazatele servisního intervalu, ale když je to auto z roku 2011, tak určitě nejpozději 2013 musel být olej měněn, jinak popiči (po záruce)
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 8. 2014 20:31

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků