autodiagnostika audi

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 7. 2014 11:39

na každého jednou dojde i na mě , se skončením záruky bych do toho rád vrtal. Audi má takovej problém že když připojím držák na kola na kouli tak si myslí, že je to vozejk a nedovolí mi dynamic mód podvozku. Umím to chybou obejít (tj snížit ručně, vyvolat chybu, zapojit 13pin světla držáku) ale pak neumím chybu smazat (ona se smaže sama po cca 50 nastartováních).


Nicméně teď už to není v záruce tak hledám nějaké řešeni buď pro IOS, nebo android kterej bych k tomu koupil jako tablet trvale umístěnej v autě (IOS výrazně preferuju).


A teď babo raď kde sehnat kvalitní kompatibilní bt/wifi adaptér a kde vzít nějakou app. Jak tak koukám tak to vypadá že si android z nepochopitelných důvodů vede lépe. A pochopitelně v ČR a nějak operativně, znovu jedeme 11.8 a to mi z DX nic něpřijde a raději dám těch pár korun tomu kdo to dovezl a proclil než riskovat že to nebude fungovat a budu objednávat něco jiného.


Nebo mám jít rovnou do profi diagnostiky? Problém je že mám macy a nevím jak si ty emulátory RS232 povedou přes USB u dat.


za každou dobrou radu (odkaz) děkuju, napadli mě i různá ruční udělátka ale nejsem si jistej že jsou sto flexibilitou konkurovat např androidu
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 7. 2014 11:55

Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 7. 2014 17:36

koupil jsem 2x ELM327 a nexus 7, tvl to jsem si zase s androidem dal. Kazda appka za 20 korun a funkcnost veskera zadna. To se to fakt tak krade ze nikdo nedokaze tu appku provozovat se ziskem?
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 31. 7. 2014 18:32

Na Audi mi parádně funguje ELM327 z aukra za 3 kila (ten modrej mini) a app Torque. Normálně stojí asi kilo...ale...znáš to.
Umí to hledat a mazat chyby a také sledovat online údaje z motoru.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas.pce 31. 7. 2014 18:36

proc neojebes tu zasuvku taky aby si nemyslela ze je zapojenej vozik?
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 31. 7. 2014 18:52

By mu to asi zase hlasilo vadny svetla...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 7. 2014 19:53

to by hlasila blba svetla a hlavne zasuvna prec CAN u audi nejde ojebat, bud tam vidi zarovky a odber tak zapne svetla tam vc osvetleni spztky nebo neni.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 31. 7. 2014 20:47

pota píše:Na Audi mi parádně funguje ELM327 z aukra za 3 kila (ten modrej mini) a app Torque. Normálně stojí asi kilo...ale...znáš to.
Umí to hledat a mazat chyby a také sledovat online údaje z motoru.

On ted hracku nehleda on hleda reseni problemu :)


Ale jako i to mazani chyb noo
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 7. 2014 21:56

Už mám origo elm ne kopii za cca 600 a nexus 7 tak to jede docela dobre,. Ještě pochopit ten android. Druhé kolo bude vagcom protože nic na koncern tak dobrého není. Třeba odpálit regeneraci nic na android neumi
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 31. 7. 2014 21:57

Vcem je orig elm lepsi? Neni nutne parovat kazde pripojeni bluetooth?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 31. 7. 2014 22:42

Já třeba na sraldroidu párovat nemusím, jede to už skoro rok parádně.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 7. 2014 23:49

Jean ViC píše:Vcem je orig elm lepsi? Neni nutne parovat kazde pripojeni bluetooth?


nepada tak casto spojeni a nemusi shaxovat rychlost, dobre na live data. kdyz uz mam temer fulhd tablet rovnou koupim drzak a kdyz potahnu karavan tak budu koukat na vahy, teploty. prece jenom je videt jakej je rozdil tahat 3 a 5,5 tunt. ted mi q7 (4.2 tdi tj tusim 12l okrje) sezrala litr a pul oleje na 18000 km pri tahani vleku, pritom 6x predtim mi sezrala cca pul litru tj par mm pod rysku. ted di o olej dokonce sama rekla a bylo stesti ze jsem zastavil a obratem do minuty dolil.

takze takova pojistka, navic ty novy sudiny jdou sporadickych chyb plny.

-- 31. 7. 2014 23:53 --

Jean ViC píše:Vcem je orig elm lepsi? Neni nutne parovat kazde pripojeni bluetooth?


nepada tak casto spojeni a nemusi shaxovat rychlost, dobre na live data. kdyz uz mam temer fulhd tablet rovnou koupim drzak a kdyz potahnu karavan tak budu koukat na vahy, teploty. prece jenom je videt jakej je rozdil tahat 3 a 5,5 tunt. ted mi q7 (4.2 tdi tj tusim 12l okrje) sezrala litr a pul oleje na 18000 km pri tahani vleku, pritom 6x predtim mi sezrala cca pul litru tj par mm pod rysku. ted di o olej dokonce sama rekla a bylo stesti ze jsem zastavil a obratem do minuty dolil.

takze takova pojistka, navic ty novy sudiny jdou sporadickych chyb plny.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků