Přenosná navigace: Garmin vs. TomTom

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Duri13 19. 5. 2013 16:24

robbert píše:Mám tohle:
http://www.mall.cz/automobilove-gps-nav ... 9?v=533785

A spokojenost maximální. Po mupdate na nejnovější mapy už to umí i čísla popisná menších obcí, vzhledem k připojení na net, to má aktulní dopravní informace, doživotní aktualizace map zdarma atd...
A moje doporučení?
Tedy za mě doporučuji bez výhrad.

O com je ten parkovaci asistent?
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 5. 2013 17:14

Duri: Navede tě na nejbližší volné parkoviště... ;-)
Quasimoto: To máš ale nějakou starší či nižžší verzi, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iceman_21 19. 5. 2013 17:56

no jeste pred rokem a pul mel tom tom zoufala cisla popisna, muze mi nekdo udelat test techto prd*lí :)

Libotenice 11
Hněvice 3
Chodouny 97
Lounky 18 (Litoměřice)
Oleško 11

pokud to nekdo zkusi a potvrdi jdu do nej :) dekuji
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 5. 2013 19:57

OT// iGO + Navteq 2012/Q4 no problemo :-)
sprint píše:A proto je nejlepší Mio

Už si dlouho neviděl jinou navigaci, co? :-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod quasimoto 19. 5. 2013 23:00

robbert píše:Duri: Navede tě na nejbližší volné parkoviště... ;-)
Quasimoto: To máš ale nějakou starší či nižžší verzi, ne?
Vola sa to TomTom GO 1000, ma asi rok, kupene z Rakuska.. u nas to bolo asi pod inym menom predavane, alebo nebolo.
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 5. 2013 06:06

robbert píše:V patek cesta z Prahy. Navi nahlásila zdrzeni 40 minut svedla me z dálnice a nasledne vratila zpet. Celkive zdrzeni cca 5 minut. ...

Podle mách zkušeností u nás dopravní zprávy nefungují skoro vůbec.Taky mi navi často hlásí problém a zdržení které prakticky neexistuje vůbec, případně neprůjezdnou cestu která je ovšem úplně normálně průjezdná. Dopravní zprávy u nás už zcela ignoruju.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 20. 5. 2013 08:07

Vana: Podobná věc byla při příjezdu do Prahy, tabule hlásily Nuselák stupeň 4, navi to vzala jinudy a dojezd opět úplně v pohodě... Takže asi tak...

TT prý nepoužívá jen u nás nefunkční RDS TMC, ale má i nějaký vlastní systém, který ale potřebuje připojení na net tedy službu LIVE.
A je to tak, že mapy máš zdarma a LIVE na tři roky v ceně, pak stojí myslím kolem 1000 na rok...

btw Ty máš jakou navi?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iceman_21 22. 5. 2013 06:07

Vagi dik, ale co to je za mapy? Kdyz ja potrebuju takovou navi aby mela tyto funkce
- podrobne mapy a cisla popisna jako ma garmin
- moznost uzivatelskeho nastaveni jako tomtom
- grafika a navigovani jako tomtom

Proste chci tomtoma s mapami garminu :D
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 5. 2013 07:58

to je kombinace :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 5. 2013 08:19

robbert píše:...btw Ty máš jakou navi?

Garmin nuvi 3490

(a to jsem měl předtím Garmin 760, který jsem nakonec ve zlosti rozšlapal a zařekl se, že garmina už nechci ani vidět :-) )

Zrovna včera jsem na tu 3490 taky pěkně nadával, to když jsem se konečně dokopal k první aktualizaci map. Bohužel navi chtěla napřed aktualizovat systém a tenhle proces se nějak zasekl, protože prý jsem dlouhým neaktualizováním přeskočil několik verzí a systém si s tolika novinkami najednou nějak nedokázal poradit. Pomohla až konzultace s technikem z picodasu a asi třicet pokusů včetně několika restartů navigace i PC. Ale už to kupodivu funguje :D
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 22. 5. 2013 20:00

Iceman_21 píše:Vagi dik, ale co to je za mapy? Kdyz ja potrebuju takovou navi aby mela tyto funkce
- podrobne mapy a cisla popisna jako ma garmin
- moznost uzivatelskeho nastaveni jako tomtom
- grafika a navigovani jako tomtom

Proste chci tomtoma s mapami garminu :D


Je to iGO Primo ve spojení s mapami od Navtequ, které mají super podporu čísel popisných v ČR, ale i v jiných státech.
Nevím, jaké máš na mysli nastavení, jako má TomTom, ale mě osobně nic v iGO Primo nechybí (plánování tras, včetně průjezdních bodů atd. atd.)
Grafiku má iGO slušnou a naviguje taky dobře.
Doporučuji vyzkoušet, pokud máš možnost. Já tu sice propaguji iGO (leč jsem prostý uživatel a nic za to nemám :-) ) ale pár navigací mi rukama prošlo a iGO bylo prostě nej :-)

Jedna z mnoha ukázek zde: https://www.youtube.com/watch?v=PMtcTObb5M8
nebo tady (sice pro Android, ale oproti PNA žádný rozdíl) https://www.youtube.com/watch?v=oapcOv1ofiY
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Iceman_21 23. 5. 2013 08:39

třeba mi staršně vadí, když vypnu zapalování vypne se napájení a navi mi nabízí zda vypnout ci nechat zapnout a musim to vzdy odkliknou a NEJDE to nastavit :grr: to me strasneeee se*e pac to delam treba i 40x za den
potom u krizovatek nerekne casto kam mam jet a tomtom zoomoval to ten kram od garminu nedela >:-(
davani poi je taky na vyssi dívčí a je to složité, tak to taky už nedelam, zlatý tomtom
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 23. 5. 2013 08:58

mi garmin zoomuje úplně v pohodě
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iceman_21 23. 5. 2013 09:02

už se sviňa aktualizuje, jinak me teda nezoomuje a nastavit to nejde nebo jsem to proste nenasel
IMAG0511.jpg
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 5. 2013 18:04

Iceman_21 píše:no jeste pred rokem a pul mel tom tom zoufala cisla popisna, muze mi nekdo udelat test techto prd*lí :)

Libotenice 11
Hněvice 3
Chodouny 97
Lounky 18 (Litoměřice)
Oleško 11

pokud to nekdo zkusi a potvrdi jdu do nej :) dekuji


Vzal jsem první dva:

Obrázek

Obrázek

Stačí to tak?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků