Svolávačka-TSI řetěz,rozvody...

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 2. 9. 2011 23:28

Tak už je to tady. Dnes jsem si vyzvednul auto v PORSCHE BRNO. Mám motor 1,2 TSI (77 kw) a měl jsem problémy s cukáním motoru při studeném startu, způsobené roztaženým řetězem. V rámci reklamace odstraněno - vyměněn řetěz, rozvody a navíc nahrán nejnovější SW. Najel jsem s tím dnes 80 km a zněma je znám. Motor se celkově uklidnil a je i tišší, kultivovanější...
A teď to nejdůležitější. Řekli mi, že tento týden (tuším ve středu) vydal VW rozhodutí o celosvětové (kromě ameriky) svolávačce na tento problém. Takže já to mám za sebou a ostatní to čeká. Jen nevím, zda se to bude týkat jen 1,2 TSI nebo i jiných TSI motorů a zda se to týká jen VW nebo i ostatních koncernových bratrů a sester.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 9. 2011 00:17

no, bylo na čase. Co jsem tak z okolí slyšel, tak je to dost rozšířený problém.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 9. 2011 08:53

A heleme se....hm, tak to jsem zvědav esli to není nějaká "kachna".Co máš za auto?
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod miromen4 3. 9. 2011 09:00

Ma Golf Variant
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 3. 9. 2011 09:26

Problémy mají zatím jen 1,2 TSI. 1,4 údajně ne. Ale to není novinka,to už je déle známo.
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sts_v8 3. 9. 2011 10:07

Koukám že konzern už neumí ani vyrobit řetěž. Ještě že tam nedali řemen, by se motor potkával každejch 10 tisíc km :oboze
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 3. 9. 2011 10:30

Pokud by se měnil jak má tak ne. Než zmršený řetěz ,je lepší mít řemen.
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 9. 2011 10:32

Njn, retez je dost narocny na technicke provedeni - vedeni, napinaky, protoze se casem vytahuje. Taky mam radsi remen, vymeni se jednoduse, levne a je dlouho klid.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 3. 9. 2011 10:34

Asi koncern na kvalitu nestačí. Hlavně,že se posmívali motoru 1,3 OHV :lol: :lol: :lol: Ten přežije 3. 1,2 TSI :lol: :lol: To ovšem byla jiná doba. Jiné tvarůžky,maso v konzervách atd. Konzum porazí kvalitu. Co na to ekologové???
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sts_v8 3. 9. 2011 10:49

Jj, jiná doba. Mě to dostává do deprese :-(
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 3. 9. 2011 10:57

Deprese zabíjí. Už chybí jen laktační psychoza. :-S I na tzv. západě se prostě dělají zmetky. A ne málo
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m4lcolm 3. 9. 2011 11:08

Péťo, tys tu chyběl. Prosím bez OT (to platí i pro amerikanofila).

-- 03 zář 2011, 12:10 --

Zásadní otázka, týká se to i TSI 63?
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myznar 3. 9. 2011 11:30

Jáchym Ondřej Šlik píše:Asi koncern na kvalitu nestačí. Hlavně,že se posmívali motoru 1,3 OHV :lol: :lol: :lol: Ten přežije 3. 1,2 TSI :lol: :lol: To ovšem byla jiná doba. Jiné tvarůžky,maso v konzervách atd. Konzum porazí kvalitu. Co na to ekologové???


Ale hlavně, že ten motor (1.2TSI) vyvíjela a vyrábí Škoda.
Naposledy upravil myznar dne 3. 9. 2011 13:53, celkově upraveno 1
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 3. 9. 2011 11:35

fkabl píše:Tak už je to tady. Dnes jsem si vyzvednul auto v PORSCHE BRNO. Mám motor 1,2 TSI (77 kw) a měl jsem problémy s cukáním motoru při studeném startu, způsobené roztaženým řetězem. V rámci reklamace odstraněno - vyměněn řetěz, rozvody a navíc nahrán nejnovější SW. Najel jsem s tím dnes 80 km a zněma je znám. Motor se celkově uklidnil a je i tišší, kultivovanější...
A teď to nejdůležitější. Řekli mi, že tento týden (tuším ve středu) vydal VW rozhodutí o celosvětové (kromě ameriky) svolávačce na tento problém. Takže já to mám za sebou a ostatní to čeká. Jen nevím, zda se to bude týkat jen 1,2 TSI nebo i jiných TSI motorů a zda se to týká jen VW nebo i ostatních koncernových bratrů a sester.

Kdy přibližně bylo Tvé auto vyrobeno?
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod miromen4 3. 9. 2011 11:49

M4 pokud si pamatuji tak to bylo ke konci roku tzn mazi 10-12 měsicem.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků