Postřehy a zkušenosti ze servisů v ČR - pište sem!

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 22. 8. 2018 12:27

Jsi zlej.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 8. 2018 12:31

evlo píše:podle me ty lidi blbe vidi, ja to takhle jednou reklamoval 3x a pak jsem to vzdal

je pravda ze pak pri oprave rovnali volant cca 45min a pak byli u toho dva mechanici... ale dokazali to a to je dulezite
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 8. 2018 12:57

Pierr3 píše:
Jean ViC píše:ale proc ty servisi davaji na krivo volanty :hm


Někdo dělá hrubky, jiný montuje volant křivě. Nikdo není dokonalý. :D

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 8. 2018 13:18

evlo píše:podle me ty lidi blbe vidi, ja to takhle jednou reklamoval 3x a pak jsem to vzdal


Dát rovně můj volant s pevným středem je neskonalý problém pro libovolný servis. Tam, kde si to nedám rovně sám, jedu druhý den na nový pokus se 100% pravděpodobností :D
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 8. 2018 13:20

Tak jsou dvě možnosti, buď ho pootočí na hřídeli na tisícihranu o zub, nebo rozdrbou geometrii, záleží, čím ten volant pootočili, ale jelikož předpokládám, že volant nesundávali, tak dodrbali geometrii.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 22. 8. 2018 13:25

Presně. Jediný auto na kterém jsem měl volant rovně byla FELICIA, a to proto, že jsem si to srovnal sám. Všechny LEONy i ASTRA ho měla křivě.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2018 13:29

a nezkřivily se ti s věkem ruce?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 22. 8. 2018 13:42

Ty rovný nikdy nebyly.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 8. 2018 13:49

franik156 píše:Dám recenzi na značkový servis CARent Hradec Kralove. Byl jsem tam poprvé a naposled. Jel jsem tam se saknoucim simeringem na klice na straně převodovky. Převodovka powershift. Druhý den telefon, sákne hydromenič na převodovce a musi se poslat do Němec na repas. Předpoklad ceny opravy 50tis. Řikam že se přijedu podivat a zavolám do Kapsu. V kapsu mě řekli ze powershift hydroměnič nemá. Přijel jsem tam a převodovka zastřikaná olejem, hnědým a hustým v převodovce je zeleny a řidky. Řikam co je to za nesmysl kdyby sákla převodovka budou mokry spojky. Dal jsem to omyt a poskládat dokupy. Po týdnu sděleni ze nemaji nějaky připravek a oprava se protáhne (Auto mělo být 8.8 opravené). Když jsem byl koukat na převodovku mechanik spal mezi ponkama a technik ho budil. Dnes jsem si auto převzal snad to bude ok. Jeden problem ale je volant neni při jizdě rovně. Ale stimto servisem už radši nic. Dám si to pootočit v mém servise na geometrii. Tudiž ofico Ford servis a takto. Tudiž nic zázračného, Takto si práci original servisu nepředstavuji.


Máš to nahrané nebo nějaké jiné důkazy? Podle mě takové jednání naplňuje skutkovou podstatu podvodu (evidentně vymyšlená závada, snaha závadu naaranžovat) a je to na trestní oznámení.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 8. 2018 14:14

tombas píše:Tak jsou dvě možnosti, buď ho pootočí na hřídeli na tisícihranu o zub, nebo rozdrbou geometrii, záleží, čím ten volant pootočili, ale jelikož předpokládám, že volant nesundávali, tak dodrbali geometrii.

Jo no, kompenzovat spatne natoceni volant rozjbenanim geo, kdyz to je spatnym nasazenim na tyci je parada.

-- 22. 8. 2018 15:15 --

Proste aby to jelo rovne a zaroven byl rovne, to musi delat neiidiot, nevim o zadnem servisu, ktery to v CR zvladne, ale i bez mereni geo, protoze tohle ovlivnuje jen sbihavost, je to na 20 minut srani se s tim sam, tj. furt rychlejsi nez jen dat auto do servisu. A jde to i bez mereni, prote od oka pohoda.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 22. 8. 2018 14:19

a pokud je vule v rizeni opet se latka obtiznosti te opravy zvysuje...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 22. 8. 2018 14:20

evlo píše:
tombas píše:Tak jsou dvě možnosti, buď ho pootočí na hřídeli na tisícihranu o zub, nebo rozdrbou geometrii, záleží, čím ten volant pootočili, ale jelikož předpokládám, že volant nesundávali, tak dodrbali geometrii.

Jo no, kompenzovat spatne natoceni volant rozjbenanim geo, kdyz to je spatnym nasazenim na tyci je parada.

Už dávno se u moderních aut volant nakřivo nedá korigovat přesazením volantu. Tos zůstal někde ve středověku...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 8. 2018 14:20

naopak, pokud opravdu vule neni, je to narocnejsi

-- 22. 8. 2018 15:21 --

GeneHawkins píše:
evlo píše:
tombas píše:Tak jsou dvě možnosti, buď ho pootočí na hřídeli na tisícihranu o zub, nebo rozdrbou geometrii, záleží, čím ten volant pootočili, ale jelikož předpokládám, že volant nesundávali, tak dodrbali geometrii.

Jo no, kompenzovat spatne natoceni volant rozjbenanim geo, kdyz to je spatnym nasazenim na tyci je parada.

Už dávno se u moderních aut volant nakřivo nedá korigovat přesazením volantu. Tos zůstal někde ve středověku...
To jsem zustal v teto diskuzi, ale u dost naproste vetsiny aut co jsou aktualne v prodeji, to jde a je to spravny postup. I kdyz otazka jak se to muze rozbit tak, aby to bylo potreba.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 22. 8. 2018 14:30

aikoN píše:
franik156 píše:Dám recenzi na značkový servis CARent Hradec Kralove. Byl jsem tam poprvé a naposled. Jel jsem tam se saknoucim simeringem na klice na straně převodovky. Převodovka powershift. Druhý den telefon, sákne hydromenič na převodovce a musi se poslat do Němec na repas. Předpoklad ceny opravy 50tis. Řikam že se přijedu podivat a zavolám do Kapsu. V kapsu mě řekli ze powershift hydroměnič nemá. Přijel jsem tam a převodovka zastřikaná olejem, hnědým a hustým v převodovce je zeleny a řidky. Řikam co je to za nesmysl kdyby sákla převodovka budou mokry spojky. Dal jsem to omyt a poskládat dokupy. Po týdnu sděleni ze nemaji nějaky připravek a oprava se protáhne (Auto mělo být 8.8 opravené). Když jsem byl koukat na převodovku mechanik spal mezi ponkama a technik ho budil. Dnes jsem si auto převzal snad to bude ok. Jeden problem ale je volant neni při jizdě rovně. Ale stimto servisem už radši nic. Dám si to pootočit v mém servise na geometrii. Tudiž ofico Ford servis a takto. Tudiž nic zázračného, Takto si práci original servisu nepředstavuji.

Máš to nahrané nebo nějaké jiné důkazy? Podle mě takové jednání naplňuje skutkovou podstatu podvodu (evidentně vymyšlená závada, snaha závadu naaranžovat) a je to na trestní oznámení.

Ale prd, nedělejte z toho vědu.
Ono už přijet do servisu s tím, že sákne gufero pod setrvákem, je umění. Pán je zřejmě jasnovidec, protože jinak se to zjistit nedá.
Někdo tu převodovku vyndal, dal ji na stůl, a protože sáknou ty spojky, jak je běžné, ukázal to technikovi se slovy "tady to chčije". Technik si neuvědomil, že je to dvojspojka a ne hydrodynamický měnič, z dálky to vypadá podobně, má to stejný objem a je to na stejném místě, to je fuk.
Představa, že unikající olej na převodovce zůstane zelený a řídký je směšná a svědčí to o naprosté nevědomosti. Nevím, co chtěl říct tím, že "by byly mokrý spojky", když ty spojky mokrý jsou od výroby, a právě tam odtud to sákne.
Volant by měl v zásadě být tak, jak byl, ale mám zkušenost, že když už někdo hledá mouchy, je schopen nadiktovat vše, včetně toho, co už tam bylo. Ovšem je možné, že třeba zaměnili kola levé za pravé, což by neměli...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 8. 2018 16:12

A prodávají se tu běžně Fordy s hydroměničem (nevím, ptám se)? Dokázal bych pochopit, že se technik v počátku splete, když automobilka prodává obojí, jako třeba Audi, ale pokud mají jediný typ převodovky. Třeba u Škodovky si taky řekne, že by mohl být špatný hydroměnič? Hlavně, že už vědí, kolik to bude cca stát, ačkoliv vlastně ani nemají jasno, co to je za převodovku.

Podle mě to tedy *****í.

-- 22. 8. 2018 16:19 --

evlo píše:Jo no, kompenzovat spatne natoceni volant rozjbenanim geo, kdyz to je spatnym nasazenim na tyci je parada.


To by ho ale nejdřív někdo musel na tu tyč blbě dát, ne? Předpokládám, že se volant běžně nesundává, takže auto obvykle táhne na stranu, protože je blbě geo nebo je tam offset, protože po povolení šroubů nenastavili pečlivě středovou polohu volantu, případně ho špatně zafixovali a při seřizování se to pohlo.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků