Nabíjení (vybíjení) autobaterie

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 11. 2013 16:32

můžeš mít někde přechodové odpory - zaoxidované svorky na pólech baterie, zaoxidované kontakty u spouštěče, u ukostření motoru apod.
Nicméně i baterka může být před smrtí

ale pokud nabíječka ani na začátku nabíjení do baterky nepustí vůbec žádný proud, je vadná nabíječka
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 20. 11. 2013 16:34

Oxidace nehrozí, tu jsem očistil.. no nabíječka je téměř nová, divné.. :( ona tam něco pustí, v momentě kdy přicvaknu i "mínus" začne bzučet a ručička se mírně vychýlí, ale hned se vrátí zpět na 0 A.
Agramon
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vzach 20. 11. 2013 17:35

Takovou nabíječku lze otestovat celkem jednoduše. Stačí místo baterky připojit něco na 12V, co se běžně zapojuje do autozásuvky - lampičku, minikompresor, ... Minus svorkou z nabíječky sevřít kontakty po stranách toho válcového konektoru a plus svorku na ten minikontakt ve špici konektoru (pozor, aby se svorky nedotýkaly). Po zapnutí nabíječky do zásuvky by se to příslušenství mělo rozsvítit nebo rozběhnout.
Trubte na poplach!
vzach
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lsvw 28. 11. 2013 20:04

Mám automatickou nabíječku z Lidlu a nejsem si jistý jestli je Ok.Jak dlouho Vám nabíječka nabíjí než nabije autobaterii na 100%.Byl jsem zvyklý na klasickou a tam jsem nechal zapojenou autobaterii i 20h (100ah).Tato automatická cca po2h vypne a svítí zelená dioda 100%.Má to tak být?
lsvw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 28. 11. 2013 20:12

Jo.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 28. 11. 2013 20:33

vzach píše:Takovou nabíječku lze otestovat celkem jednoduše. Stačí místo baterky připojit něco na 12V, co se běžně zapojuje do autozásuvky - lampičku, minikompresor, ... Minus svorkou z nabíječky sevřít kontakty po stranách toho válcového konektoru a plus svorku na ten minikontakt ve špici konektoru (pozor, aby se svorky nedotýkaly). Po zapnutí nabíječky do zásuvky by se to příslušenství mělo rozsvítit nebo rozběhnout.

hodně nabíječek se zapne až po připojení baterky s byť zbytkovým napětím. Jinak ne a pak k nim můžeš připojit i malý děcko a nic se nestane, bude řvát dál...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 11. 2013 12:45

.. bolestí v křečích? Sadomaso? :-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 11. 2013 13:10

:twisted: pedofilní sadomaso nekrofilie
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků