On board kamera

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zelvotron 7. 11. 2008 09:10

Jak nejelegantnějc vyřešit on board kameru pro "stálou" instalaci? Představa by byla taková, že by to zaznamenávalo situaci před autem, třeba posledních 30 min a pak by se to mohlo přemazávat s možností vybraný úseky hnedka uložit.

našel jsem tu k tomu tohle:

viewtopic.php?p=3719976&sid=2cd65ea7b36272bef54206cec6314956#p3719976

ta atc 2k vypadá zajímavě a je to i v přijatelný cenový relaci, je z toho použitelnej záznam za všech povětrnostních okolností? (déšť, v noci, trochu špinavý sklo..)?
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 7. 11. 2008 12:15

Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zelvotron 7. 11. 2008 12:30

aha, nekoukal, přitom kdysi jsem část toho tématu čet, dík, tak kdyby to nějakýho moda pobuřovalo, tak možno sloučit s tamtím, i když tam to původně chtěl na sledování zaparkovanýho auta, kdežto já chci jízdu, ale to se tam probírá taky tak možný sloučit, zlobit se nebudu :)
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 7. 11. 2008 12:47

Já jsem jeden z těch, co to poměrně dlouho sledují a zatím bylo vždy nějaké "ale". Buď se muselo nahrávání samo zapínat nebo to neumělo jet ve smyčce nebo to nemělo pořádný rozlišení nebo pořádnou optiku, prostě neustálé problémy.
Až něco seženu, určitě sem napíšu.
Tohle http://www.coolest-gadgets.com/20080207 ... nto-a-dvr/ vypadalo použitelně, ale zase je to dost drahý a přišel bych o samozatmavovací zrcátko s kompasem, co mám teď, takže taky nic.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 11. 2008 12:52

ahoj,
sam nejake provozuju tak ti muzu poradit ale zkus prozradit NA CO ji chces. onboard videa nebo treba pro manzelku kdyby potrebovala dosvedcit ze to auto za 2M neroztriskala svoji vinnou :)
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 7. 11. 2008 12:58

Ne, potřebuju to jako evidenci pro případ nehody, kdy mně někdo naboří a bude to bez svědků a nepůjde prokázat, čí to byla vina. Moje auto už hodnotu dvou mega dávno nemá.

A potřebuju řešení, které je komfortní (čili splňuje požadavky uvedené výše), hotové (žádné bastlení) a nestojí deset tisíc.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 7. 11. 2008 13:10

já jsem na tom stejně jako LK
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 7. 11. 2008 13:11

Myslím, že takových nás tu bude většina. Na to, abychom si nahrávali pubertální videa, jak nám to dobře jede, nepotřebujeme něco, co začne samo nahrávat po nastartování a záznam dělá do smyčky, ale stačí obyčejná videokamera za 6 tisíc.

Teď jsem narazil na něco, co by mohlo být ono:
http://www.max.tv/product-detail.asp?number=458GB

Je to známé i jako DRS-1100 http://www.youtube.com/watch?v=LXl8VvFyxp0

Je to sice trochu dražší, má to věci, které fakt nepotřebuju (GPS, akcelerometr), ale zase to vypadá použitelně. Akorát by mě zajímalo, zda se dá nějak rozumně nastavit citlivost, od kdy to má začít nahrávat či jak dlouho po té spouštěcí události má záznam trvat. Má poslední nehoda totiž vypadala tak, že jedu ulicí, auto přede mnou zastavilo. Chvíli čekám, co se bude dít, auto pak začalo couvat, až nacouvalo přímo do mně. Takže já jsem žádné zrychlení ani zpomalení nedělal a přesto byla nehoda jak z praku a tohle udělátko by mi nemuselo nějak pomoci.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 7. 11. 2008 15:16

Tohle vypada docela hezky. Ale pokud to neumi nahravat ve smycce, tak se pouzitelnost taky snizuje
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zelvotron 8. 11. 2008 09:40

Ona by ta smyčka nebyla tak nutná, kdyby se tam vešly třeba 2 hodiny a při každým novým startu by to začlo nově nahrávat přes původní soubor, málokdy jede člověk 2 hodiny v kuse bez zastavení (když neberu kamioňáky a podobně).

Ale ten automatickej start nahrávání by to chtělo, stačilo by aby to prostě začlo nahrávat samo po přivedení proudu, pak to napojit na nějakou pijistku, která je pod proudem jen při zapnutým zapalování by už nebyl problém.

LK: a ta věc co si sem dal nahrává jen při nějaký události - zrychlení. To by bylo jak píšeš dost k ničemu to by náhralo až ránu, maximálně kousek předtím brzdění (jestli sem to dobře pochopil), to chce aby to běželo pořád aby tam byla celá situace. Jediná výhoda kterou to má je možnost manuálního záznamu.


tohle za ty prachy je paráda, bohužel ty dvě hlavní věci co chceme to asi neumí :(

viewtopic.php?p=5690514&sid=f99229523e549844db72977e4ed1228f#p5690514
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 8. 11. 2008 15:36

Ja bych je jako hlavni neoznacil, mozna jednu a to kvalitu, nicmene to podstatne je na videu i pri teto kvalite videt. Kdyz nekdo udela mysku, zacne couvat, vybrzdovat atd. to vsechno bude na tom videu videt.
Nemyslim, ze je problem sednou do auta, nastartovat a zapnout cudlik.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 11. 2008 15:39

Ja uz mam taky tu kamerku, co kupoval mrazik. Je to fajn, akorat mam strach to nechat jenom tak na palubce, protoze by se mne mohlo stat, ze se mne kvuli ni nejakej debil naboura do auta. Na prvni pohled to totiz vypada trochu jako mobil.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Posraldescu 8. 11. 2008 16:42

Co tohle? http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12892 ... 51 USD a doprava je zdarma
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 8. 11. 2008 19:37

Ta vypada jako ta mrazikova a pOetrikova
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 11. 2008 20:22

Nejen vypada...
p0etrik
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků