Elektrický přenosný naviják na offroad

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 12. 2. 2009 16:56

vana666: nedavno probehla diskuze na tema

jestli je lepsi vyjet to z 4LOCK nebo bez, tady bych rekl ze je neco k inspiraci

http://www.youtube.com/watch?v=Zy8jocfu0bg
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2009 17:02

mlaskac: ta inspirace je pekna, ale ve finale to vyjel s ESP :)
anonymni

Odeslat příspěvekod bomo 12. 2. 2009 18:09

Vana666 píše:v každém případě koukám že auta jsou úplně marná už v samotném náznaku terénu nebo je to problém jen u vitary ?

Urcite nie :) V poriadnom blate ti nepomoze ani uzavierka predneho a zadneho diferencialu. Kolesa sa sice budu pretacat spolu (nie kazde zvlast) ale nie je to nic platne, ked sa vsekty tocia v blate. Tam pomoze noazaj iba navijak - ak je ho o co zachytit.

A samozrejme pneu. Ked si clovek kupi nove auto (priklad nova Suzuki Grand Vitara), tak su na nej cestne gumy. Na mojej boli Bridgestone H/T Dueller - co su gumy na dialnicu (h/t = higway terrain). Mimo cesty stali za nic. Zapadol som s nimi na rozmocenej luke v asi 5cm blate.
bomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bomo 12. 2. 2009 18:15

mlaskac píše:vana666: nedavno probehla diskuze na tema jestli je lepsi vyjet to z 4LOCK nebo bez, tady bych rekl ze je neco k inspiraci http://www.youtube.com/watch?v=Zy8jocfu0bg

V tom videu su na SGV standardne gumy co sa dodvaju k novemu auto - tie gumy su uplne na nic, mimo cesty su absolutne nepouzitelne. Je nezmysel na tych to gumach cokolvek testovat.

Mimochodom ESP je v hlbokom snehu, blate ci piesku na skodu. Hlboky sneh ci zabahneny teren sa da prejst len s vypnutym ESP - pretoze zakladom je nezastavit a nebrzdit a ESP ti pribrzduje kolesa.

A samozrejme ze uzamknuty medzinapravovy diferencial pomoze (4LOCK) a aj zapnuta redukcia, aby to islo silou na nizkych otackach a neprehrabavali kolesa.
bomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 2. 2009 19:37

goes: mimo jiné je na tom videu vidět, že samosvorný zadní diferenciál to nemá. jenom program EDS jako součást ESP.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ev.sev 24. 11. 2014 17:18

Zdravím. V lete bych chtel se svym SUV podniknout cestu do Skandinavie a pomalu se zacinam cestu pripravovat ja i auto. Chci koupit navijak. Doporucili byste mi tento?http://www.shop4x4.cz/navijaky/elektricke-hunter/elektricky-navijak-hunter-2t-24v-3.html
Koukal jsem, ze se eshop zameruje komplet na expedici, takze bych tam nakoupil i autostan, lednicku, menic napeti. Mate prosim zkusenost s touto spolecnosti? Dekuji Eda.
ev.sev
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 24. 11. 2014 17:30

V Skandinavii nemaju asfaltky??? :shock:
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 25. 11. 2014 20:28

Třeba plánuje i mimo do nehostinné divočiny ;)
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Duri13 26. 11. 2014 12:15

s SUV? To pochybujem.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 29. 11. 2014 01:50

Normálně, bokem :D
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod KAYABA 29. 11. 2014 05:49

Hele, doporučuji se na to vyprdnout. Jednak nemáš auto do takhle těžkého terénu (co máš vůbec za rok) a za druhé - nějaké zázračné řešení za málo peněz neexistuje. Pokud chceš přenosný naviják - dělá se příprava dopředu a dozadu - teďka si nevzpomínám na název. Ale jde o to, že se připraví montážní místa pro uchycení navijáku a vytáhne se k tomu kabel, co dokáže tento proud přenést. Pak už jen vytáhneš naviják z kufru, dáš na místo kde se to hodí (vždy se liší kam je lepší tahat) a taháš. Už jsem si vzpomněl - je to multimount system.
Ale je to drahé, ne tak dobré jako pevná montáž v pevnostním nárazníku - výhody - univerzálnost a váhu nevozíš před či za nápravami, ale někde mezi.

A levné navijáky taky neber - odejde solenoid zrovna když nejméně potřebuješ. A pak nenavíjíš.

Měl jsem warna 5400lb a taky to má limity. Záleží co máš za rok výroby ty grand vitary - ale ani ty staré nejsou moc dobré do těžkého terénu.

-- 29. 11. 2014 06:00 --

ev.sev píše:Zdravím. V lete bych chtel se svym SUV podniknout cestu do Skandinavie a pomalu se zacinam cestu pripravovat ja i auto. Chci koupit navijak. Doporucili byste mi tento?http://www.shop4x4.cz/navijaky/elektricke-hunter/elektricky-navijak-hunter-2t-24v-3.html
Koukal jsem, ze se eshop zameruje komplet na expedici, takze bych tam nakoupil i autostan, lednicku, menic napeti. Mate prosim zkusenost s touto spolecnosti? Dekuji Eda.


Se probuď - do skandinávie ti stačí fabie. Na co chceš 2t naviják (ten je stejně slabý), měnič je dobrý, ale levné stojí za nic (když máš nabíječky do zapalovače tak to udělá podobnou službu).

Střešní stan dobrý, když neprší. Pak nemá jak uschnout. Spal jsem v tom měsíc v namibii a botswaně, ale to tam nepršelo (ten rok :)).

Já jsem ve skandinávii nebyl, ale kdo ze známých tam byl a zároveň měl procestováno i další části světa, tak mi doporučil, zda chci zažít nudnou dovolenou, tak ať tam jedu (až na fjordy). Předpokládám, že cíl je nordkapp.
KAYABA
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků