Dnešní Volva....je Volvo stále prémiovou značkou?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dalibor Ax. 14. 4. 2005 08:00

Co si myslíte o dnešních Volvech? Jsou stále tak kvalitní? V letech 95-98 byly snad ty nejlepší Volva, pak to začalo upadat. Dneska slyším z každé strany, jak jsou náchylná na poruchy elektroniky a že spousta zákazníků jsou s nimi pořád v servisu. Moc se mi líbí S60. Je to skvělé auto, někdo řekne, že technicky zastaralé, ale já si spíš myslím, že je jako vyzrálé víno. Prostě to nejlepší, čím může S60 být. Ale mám strach jít do toho. Mimochodem asi bych bral T5.
Mazda 6 2.3i /2005/ (166k) miluju zatáčky...
Dalibor Ax.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 4. 2005 09:35

Osobne bych do toho nesel. Volvo ma aktualne (s vyjimkou S40) dost zastarale portfolio vozu a kupovat nyni S60 nebo S80 je uz asi trochu mimo misu. Vyhodu vidim akorat v zajimavych motorech, spickovych sedackach, ale jinak ty vozy uz dnes prilis neoslni. Nevim jak S60, ale treba S80 ma na dnesni pomery uz vyslovene podprumerny podvozek (nestihajici vetsinu dodavanych motoru) a i design interieru + sortiment nabizene vybavy je ponekud out.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 14. 4. 2005 09:48

doma 2, ve firme 6 a moc problemu s nima nebylo; ad podvozek - zadnej zazrak to neni, ale oznacit ho za podprumernej? (jasne, i T6 je tak mekka, ze v zatackach drhne kolama o podbehy, ale kdyz si to zakaznici preji... :), alespon ale drzi stopu a to i pri vysokych rychlostech (na dobrejch gumach a s tvrdsim nastavenim podvozku si uzijes dost srandy i pri 240km/h), preplnovany benzinovy motory sou docela dobry a dost vydrzi; jinak celkova zastaralost je do urcity miry kompenzovana nijak premrstenou cenou
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 14. 4. 2005 13:43

Mam zkusenost jen se starou V70, ale jako clovek hladici na Volvo z venku ziskavam dojem, ze Volvo je nadprumerne pouze v otazce ceny. Netvrdim, ze jsou to nespolehliva auta, ale ztratilo uz i punc nejbezpecnejsich aut apod. Navic, kdyz se clovek podiva do ceniku Volvo, tak si asi sedne na *****. Mozna nektere zakladni ceny nejsou nejhorsi, ale v zakladni vybave toho zase tak moc neni. Pordejce Volva mi o tom vykladal jako o super vyhode, ze Volvo chce, aby kazde auto bylo original a kazdy si vybral presne to, co chce. Bohuzel to vybirani si neni zdaleka zadarmo :-( Spouste lidi Volvo porad ucaruje esignem, takze to o koupi rozhoduje dost, ale podle me se daji sehnat rozumnejsi auta. Osobne bych pri koupi volil vetsi kompromis mezi srdcem a hlavou.
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 4. 2005 15:20

Rekl bych, ze Volva jsou spickova vyjimecna auta konce devadesatych let. :x Ano, ve sve dobe kdy prisla S80 na trh to byla bajecna kara po vsech strankach, do jiste miry to platilo i o S60, ale cas a konkurecne sla dale a dnesni Volva jsou vcelku prumerne vozy s mizernou vybavou bez vetsich vyhod oproti (mnohdy) levnejsi konkurenci.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3k 14. 4. 2005 20:53

Dalibor Ax: jsou stále tak kvalitní? Snad doufám, že se zlepšila kvalita. Volva byla vyhlášená svou bezpečností, nikoliv kvalitou ta byla dříve právě horší.
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod Ivory 23. 4. 2005 22:19

Dle mého názoru určitě. Sám mám slabost pro S60 a V70. V prvním zmíněném jsem se vezl (2.4) a bylo to úžasné auto. Zejména pružnost motoru byla prvotřídní.

Strýc má ve firmě jen Volva (V50,S60,XC70 a XC90) a pokud vím, tak jen spokojenost. Taky měli předtím nějaká, takže znovu by do nich určitě nešli, kdyby jim nevyhovovaly. On má tu XC90 v 2.5 D a jen chválí, akorát to blázen koupil v manuálu, protože automat nemá šestku. A nejlepší bylo, že druhý den co to měl to napálil do staré 120, když ji neviděl na kruhovém objezdu přes A sloupek :tleskani
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 23. 4. 2005 23:27

No svého času se mi neskutečně líbilo Volvo V40, ale to už je pryč a současný design jde úplně mimo mě... :?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 23. 4. 2005 23:32

Kromě Volva XC90 tedy... to se mi líbí, ale v porovnání s konkurencí slabé motory... Prostě Volvo pro mě nikdy, snad jen zadarmo, nebo za extra výhodnou cenu, abych si s tím měsíc pojezdil a pak to prodal se solidním ziskem... :-)

Ale je to samozřejmě věc názoru, mnoha lidem se ten design líbí...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mitak 24. 4. 2005 10:59

Soused měl S60 (novou firemní) a velice brzo se jí zbavil, protože podle něj ještě neměl tak poruchové auto - největší starosti měl s elektronikou. Ještě dodnes mě baví jeho historka o tom, jak byl zděšený, když mu přestala fungovat elektronika při 170km/h na dálnici - měl dost problému s tím aby to vůbec nenarval někam do lesíku, už třeba jen proto, že nešel posilovač, nakonec se ta elektronika po nějaké chvíli zase sama zázrakem vzpamatovala a zapnula, po této zkušenosti se přestal pokoušet to nechat spravit a prostě si koupil jiné auto a Volvo už nikdy.
mitak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Jirka 24. 4. 2005 12:50

Před čtyřmi roky jsem brzy ráno levým pruhem D1 směřoval do Bratislavy. Měl jsem zpoždění a snažil jsem se dohnat půl hodiny. Tvář spolujezdce se na vedleším sedadle světle béžového čalounění S60 T5 ztrácela v nebezpečně podobném odstínu a ručička rychlomeru v podstatě neustále ukazovala 200 km/h. Byla zima a spolu s teplotou se snižoval také můj zdravý rozum a úsudek. Když jsem míjel kolonu velkých bratrů, přiřítil se zběsilou rychlostí starší Mercedes a "zastavil" asi na délku vozu za mnou. A protože mistr světa byl na tom tou dobou s rozumem už opravdu bídně, přišlápl plyn a ručička rychloměru se za doprovodu hučícího víru v palivové nádrži vesele rozpohybovala na 230 km/h.
V tu chvíli se auto otřáslo a začalo silně táhnout směrem k velkým bratrům, které jsem předjel s lehkým náznakem driftingu od krajnice ke krajnici a mamutí vůlí dožít se alespoň převozu do nemocnice. Když jsem zastavil u krajnice, zbyla na pravém zadním kole jen jakási letmá stopa po pneumatice, kterou navíc připomínal s ničím nezaměnitelný odér prudkého okysličování pryže...
Děkoval jsem v duchu i nahlas inženýrům z Volva za podvozek, který to ustál a opodál stojící kolega by mi asi dal za pravdu, kdby zrovna nezvracel...
"Lepší" podmínky pro otestování kvalit podvozku asi nenajdete. :cry:
Jan
Jan Jirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pucmeloud(smazano) 24. 4. 2005 22:09

neznam lepsi sedacky nez ve V70 nebo S80 a klidovy pocit po dlouhe jizde....Kdo nezkusil nepochopi
Pucmeloud(smazano)
Nováček

Odeslat příspěvekod Honza CZ 23. 7. 2005 21:04

Dalibor Ax. píše:Co si myslíte o dnešních Volvech? Jsou stále tak kvalitní? V letech 95-98 byly snad ty nejlepší Volva, pak to začalo upadat. Dneska slyším z každé strany, jak jsou náchylná na poruchy elektroniky a že spousta zákazníků jsou s nimi pořád v servisu. Moc se mi líbí S60. Je to skvělé auto, někdo řekne, že technicky zastaralé, ale já si spíš myslím, že je jako vyzrálé víno. Prostě to nejlepší, čím může S60 být. Ale mám strach jít do toho. Mimochodem asi bych bral T5.a/quote]
Zkus se podívat na http://www.volvoklub.cz
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 23. 7. 2005 21:41

Pucmeloud píše:neznam lepsi sedacky nez ve V70 nebo S80 a klidovy pocit po dlouhe jizde....Kdo nezkusil nepochopi

To je pravda. Sedacky jsou dnes to jedine v cem je Volvo stale na spici pelotonu. Myslim, ze ta automobilka ma velky potencial, ale neni dnes proste mozne nechavat modely s minimalnimi zmenami v produkci po dobu sedmi let a myslet si ze mne ostatni nepredbehnou. :hm
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 23. 7. 2005 22:11

Dusan píše: myslet si ze mne ostatni nepredbehnou. :hm
A třeba kdo?
Honza CZ
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků