Dnešní Volva....je Volvo stále prémiovou značkou?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 23:22

Fl.89 píše:Honza CZ:Nezlob se ale Volvo krome toho ze je bezpecny auto nema nic jinyho co by me na nem mohlo zaujmout....
Já se nezlobim!Každý ať jezdí v čem chce.Já budu rád jezdit po ulicích sám.
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 7. 2005 06:07

Honza CZ píše:Too Duša:Tak jsem se podíval co v tom fordu je.Bral jsem Mondeo Ghiu a Mondeo Premium proti Volvu S80 z roku 04 (mám tu doma materiály) o kterém tu byla řeč.Rozdíl v ceně je něco kolem půl milionu.Ve výbavách se liší velice málo a v možnostech variability na objednávku tak ta je jednou tam jednou sem.Nakonec jsem i našel crasch testy, a řeknu ti že s Fordem bych asi nejel ani za roh na nákup a za to mi těch půl milionu stojí a nějakej parkovací asistent oželím, už jsem se naučil jezdit tak že ho neptřebuju.i/quote]

Tohle uz je trosku demagogie. Co se tyce te ceny, tak Mondeo s trilitrem o 226 konich Ghia + nejaka trocha pridavne vybavy vyjde v realnych cenach na nejakych 750.000Kc, zatimco Volvo S80 2.5T s o neco slabsim motorem a zakladni vybavou (horsi nez ma to Mondeo) vyjde na vice nez 1.200.000Kc, coz je o skoro dve tretiny vyssi cena oproti Mondeu. Docela slusny rozdil. Prave, ze je docela smutne, ze S80 ma o neco horsi variabilitu vybavy oproti vozu o tridu a pul milionu nize.
Co se tyka te bezpecnosti tak Mondeo ma dle EuroNCAP stejne hodnoceni jako Volvo S60, navic bylo testovano pred dvema poslednimi facelifty, ktere bezpecnost dale zlepsily. Volvo S80 nikdy testovano nebylo, ovsem souhlasim s tim ze v roce 1998 kdy prislo na trh to bylo asi nejbezpecnejsi auto vubec. Jenze ani nejbezpecnejsi auto roku 1998 nemuze mit ambice udrzet tento titul az do roku 2005. Svet je proste nekde jinde i v teto oblasti.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 25. 7. 2005 07:15

Mondeo, třílitr, GHIA, za za 750 tis? Kde? Prodávám Leona Turbo kterej vyšel přes 800 a jdu pro Forda.......
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek_trefny 25. 7. 2005 08:56

podle me je cela tahle debata trochu zbytecna. S60 i S80ky jsou koncepcne zastaraly a aspon v pripade prvniho modelu bude tento nahrazen snad jeste letos zcela novym a prepracovanym nastupcem. tim se srovna krok s ostatnimi.
za druhe - srovnavat Mondeo a S80? vzdyt jsou obe jiny tridy... obecne u S80ky plati, ze nikdy nebyla moc povedena, dost se srala a vubec. proto se jich ani tolik neprodalo(va).
Marek_trefny
Nováček

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 25. 7. 2005 09:29

Mondeo, třílitr, GHIA, za za 750 tis? Kde? Prodávám Leona Turbo kterej vyšel přes 800 a jdu pro Forda.......

To je jen takovej slovní obrat. Když chceš své rozporuplné tvrzení něčím podpořit, napiš nejvyšší možnou konfiguraci vozu, z nosu si vytáhni holuba, jeho délku vynásob osmi a přičti k vhodně zvolné konstantě. A vyjde ti podobný číslo.
btw - za tuhle cenu bych ho bral taky...
Registrace Buerace
Nováček

Odeslat příspěvekod Ivory 25. 7. 2005 09:46

Nic nechci říkat, ale jak může být něco tak nadčasového jako je Volvo zastaralé? :wink: Mimo C70, která už opravdu nebyla zrovna new nesouhlasím! pozor2
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 7. 2005 12:45

Ad Mondeo: Tak si ho panove kupte, kdyz po trilitrovem Mondeu za tuhle cenu tak touzite. Katalogova cena Ford Mondeo 3.0V6, 204 koni, 6kvalt v provedeni Ghia je necelych 850.000Kc, po zapocteni minimalni slevy 16% (slusna sance i na vetsi) - 714.000Kc + tempomat + xenony + metaliza a jste na zlehynka pres 750.000Kc (bez xenony spolehlive pod nimi).
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 25. 7. 2005 13:29

846T
Ford má akce na vybraný modely (čti - ty co se moc neprodávaj) slevu až 13%. Pokud z nich dostaneš 16% na tenhle, tak jseš king. Mám zkušenosti že ti daj nějaký bonusy zdarma (hf, lepší rádio, větší kola...) a menší slevu (do 5-7%) a seš rád...

Ale možná máš nějaký lepší kontakty
Registrace Buerace
Nováček

Odeslat příspěvekod filomena 25. 7. 2005 13:30

Nuz, kazdemu sa paci nieco ine. Keby som mal na to prachy, tak by som si kupil V50ku. Paci sa mi dizajnovo, aj znacka Volvo sa mi paci.
Aj ked by bolo nejake mondeo lacnejsie. Velmi casto tu pada nazor: "Za tie prachy kupis ine v lepsej vybave..." Lenze clovek nekupuje len podla ceny a vybavy (nie kazdy kupuje Fabiu, ze jo), ale podla toho ako sa mu paci dizajn auta, znacka, jej povest, co si mysli o tom aute sused bla bla bla. Cize ja by som radsej zaplatil 35 000EUR za V50 ako napr. 20 000 za Octaviu II v lepsej vybave (keby som na to mal, dovtedy mi staci Felda :D ). A to sa mi paci aj Octavia II.
Ked uz porovnavate modelovy rok 2005, tak porovnavajte zakladnu/doplnkovu vybavu Volva S40/V50 s konkurenciou. Ostatne su fakt stare.

P.S. Mne sa u Volva paci aj to co hovoria, ze kazde auto je v zaklade take hole, aby si ho mohol zakaznik dotvorit v maximalnej moznej miere :-))

peace, Filomena
filomena
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 25. 7. 2005 13:31

Ještě musím poznamenat, že ford teď poněkud snížil laťku u klasické pro úroveň "ghia". Její roli teď převzala ghia X.
Registrace Buerace
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 7. 2005 13:56

Registrace Buerace píše:846T
Ford má akce na vybraný modely (čti - ty co se moc neprodávaj) slevu až 13%. Pokud z nich dostaneš 16% na tenhle, tak jseš king. Mám zkušenosti že ti daj nějaký bonusy zdarma (hf, lepší rádio, větší kola...) a menší slevu (do 5-7%) a seš rád...

Ale možná máš nějaký lepší kontakty
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 26. 7. 2005 11:48

to Dusan: souhlas, kdyz sem videl nabidku pro nasi firmu, tak vypadala dost podobne (Titanium 3.0, plna vybava, katalogova cena neco pres mega, cena pro nas 743k)
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rismi 28. 7. 2005 22:54

Ahoj všem, ma volvo S80 T6, tok 99, je to dovoz z Německa, a je tam jiný systém navigace (nefunguje pro Česko-kompatibilita s mapama). Prý neexistuje. Chtěl bych vyzkoušet, zda bude fungovat Polsko, nebo Německo, Rakousko.popř Evropa. Pokud někdo máte, nebo víte vícce, pls. o info.... Je to pouze na CD...
Díky rismi@seznam.cz
Rismi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shark (novy) 25. 8. 2005 11:29

no at je to jak chce, nekdo si auto kupuje treba i kvuli tomu jak vypada...
me osobne se strasne libi designem S60 ka. motor 250 koni, 4 roky stara se da temer v maximalni vybave ( kuze, navigace, telefon, vsechno v elektrice ,..) poridit do 500 000, najeto cca 100-150 tis.
to je podle me celkem dobra cena. osobne se mi mondeo sice taky libi, ale ne tolik jako S60 a nema ani takovej vykon.

dalsi plus proti 3litru (mondeo) je napr povinne ruceni, ktery je o cca 4 tisice mensi ( s60 t5 2,4 litr ). jasne zalezi na cene za kterou se to ci ono auto kupuje ale u me je volba jasna. S60 T5...snad neni neco co bych tam chtel mit jeste navic oproti soucasnym autum...mozna jen startovani na tlacitko... :lol:

ale popravde , nevim jak se servisem, ale tuseni mam , ze to nebude nejlevnejsi...
Naposledy upravil shark (novy) dne 25. 8. 2005 15:40, celkově upraveno 3
shark (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 25. 8. 2005 13:25

servis je naopak docela velky pozitivum tyhle znacky - alespon v Praze maj skvelej pristup (jak AutoHase, tak Autocentrum Sterboholy) a dobry ceny
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků