Švédská krabice

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 2. 2. 2018 09:32

okolo 200hp co som nasiel na nete
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 2. 2. 2018 09:42

Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 2. 2018 09:47

to by mělo být... s 200 koněma by to nijak zvlášť nejelo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 2. 2018 09:49

aha T5 okej
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 2. 2018 09:54

i ta 200PS verze celkem jede. Nehledě na to, že se na ní dá snadno připřahnout něco kolem 40-50PS a 80-100Nm.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 2. 2018 10:05

no to bude právě ten rozdíl mezi "jede nijak zvlášť" a "jede" :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 2. 2. 2018 10:16

a to je ten motor co praskal vejpůl nebo to byly saabí turbobenzíny?

-- 2. 2. 2018 10:16 --

jinak supr, tyhle hranatý volva jsou suprový :love:
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 2. 2018 10:23

neznám jediný motor u Volva, co by praskal *. Akorát u 960 praskaly hlavy u šestiválce, zejména pokud to někdo uvařil, nebo dělal G.O. motoru a měl sundanou hlavu.
Dle nějaké fámy z českého motoristického magazínu jde prapůvodem o motory z Audi (šestiválec), které Audi hodilo do kopřiv pro přílišnou mohutnost. Volvo projekt koupilo a poslali to Porsche na doladění ... výsledek je v 960. Následně si Volvo tyto motory upravilo na 5 a 4 válce pro menší modely, případně k tomu přidali 1-2 turba.

* znám jeden jediný kus 2.4T/200PS, který praskl. Jenže ten byl ve 200t km osazen větším turbem, většími vstřiky a novým SW. Ve výsledku produkoval kolem 400PS. Motor praskl ve 420t km, kdy blokem prolítali písty. Přičemž majitel tomu po celou dobu neustále nakládal.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 2. 2018 11:28

Arnie J píše:no to bude právě ten rozdíl mezi "jede nijak zvlášť" a "jede" :)

Fatální.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 2. 2018 12:22

Hezká kára, ať slouží!
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 2. 2. 2018 20:13

970ka píše:
MELLO píše:
970ka píše:NA VAZ 2107 jsem spal skoro dva měsíce před Mototechnou :-)

My byli vyvolení a měli sme jí z Tuzexu bez spaní ve spacáku.

Tak my do Tuzexu maximálně pro džíny,jinak jsem tam vždycky rád chodil,jak to tam zvláštně vonělo a čuměl na cizí HIFI techniku,to mi fascinovalo, i když z Tuzexu jsem měl vlastně v roce 90 Fiat Uno Logo 1,3 D


Pamatuji si, že tam naši kupovali hlavně audiokazety, protože netuzexové pásky Emgeton byly k hovnu :D
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CapsLock 2. 2. 2018 20:58

Ahoj, není to T5, já mám verzi s nízkotlakým turbem, má to jen 142 kw. T5 měla asi o deci menší objem dosažený menším vrtáním, aby tam zůstalo víc masa kvůli silnějšímu turbu.
Vím, že 142 kw má dnes kdejaká jednašestka. Moje octa rs 147 kw by tomu asi o fous ujela.. Ale nezkoušel jsem to. A je mi to jedno.
Tam jde o to, že ten starej pětivál má úplně jinou kulturu. Když dám podlahu v eresu, tak to zrychlí hezky, ale člověk se u toho tváří jako Mr Bean na horské dráze. Prostě sílu to má, ale je to nuda.
Ve volvu když dám podlahu, tak to zrychluje prostě jinak, má to cosi navíc. Tlemím se u toho jak zmrrd.

Jinak v pondělí to dávám do servisu, kde dělají jen Volva a Saaby.
Klasika - olej, filtry a co bude potřeba.
Tak doufám, že mi borec nesdělí, že jsem si pořídil akorát hezkou kasičku..
CapsLock
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 2. 2018 21:03

Jako já tě i chápu, ale prostě když něco zrychluje stejně , tak stejně. Nějak je to takový zvláštní.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 2. 2. 2018 21:17

CapsLock píše:Tak doufám, že mi borec nesdělí, že jsem si pořídil akorát hezkou kasičku..

Borec v servisu bude rád. Taky musí z něčeho žít. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 2. 2018 21:38

CapsLock píše:Ahoj, není to T5, já mám verzi s nízkotlakým turbem, má to jen 142 kw. T5 měla asi o deci menší objem dosažený menším vrtáním, aby tam zůstalo víc masa kvůli silnějšímu turbu.
Vím, že 142 kw má dnes kdejaká jednašestka. Moje octa rs 147 kw by tomu asi o fous ujela.. Ale nezkoušel jsem to. A je mi to jedno.
Tam jde o to, že ten starej pětivál má úplně jinou kulturu. Když dám podlahu v eresu, tak to zrychlí hezky, ale člověk se u toho tváří jako Mr Bean na horské dráze. Prostě sílu to má, ale je to nuda.
Ve volvu když dám podlahu, tak to zrychluje prostě jinak, má to cosi navíc. Tlemím se u toho jak zmrrd.

jak tohle můžeš napsat? Vždyť Volvo je přeci pro starý páprdy a RS je pičovole hustá kára pro frajery, co to natře i Lambu.
Jinak ano, je to zvláštní, jak je ten pětiválec pocitově úplně jinde. U tebe je to ještě umocněné lankovým ovládáním škrtící klapky. Tam žádná elektronika netápe nad tím, jestli tu klapku může otevřít naplno, nebo raději ne, protože by kolem pochcípali motýlci.
Jinak v pondělí to dávám do servisu, kde dělají jen Volva a Saaby.
Klasika - olej, filtry a co bude potřeba.
Tak doufám, že mi borec nesdělí, že jsem si pořídil akorát hezkou kasičku..

Adusum? Nikdy jsem tam auto nedal, ale ze zkušeností ostatních je to prý hop nebo trop. Umí, ale občas udělají školáckou botu.
T6R osobně nedoporučuji. Ze servisu za 2000Kč se stal servis za 8000Kč a ještě mi zničili stahovačku za 15000Kč. Navíc se k problémům staví zády.
Marra servis - ten umí, ale imho to taky záleží na tom, jak mu sedneš.
Poslední alternativou jsou AVdíly. Je to sice primárně vrakoviště :D ale rozjeli i vlastní servis a vím že umí.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků