Dacia Sandero

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 19. 5. 2014 21:57

Jean ViC píše:Zase na druhou stranu 1.4 8V nejak moc netouzila po otackach ale 1.2 16V byla jako doma , noo takovy mixerek ale v pohode


1,6 a 1,6 8V byl ideální jednoduchej motor odpovídající zaměření sandera... 1,2-16V je akceptovatelnej, tří***** - z těch mám osypky jen na to pomyslím, byť parametry slibujou.....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Abre 16. 2. 2017 14:04

Do familie je potreba levne, jednoduche auto na primetske dojizdeni a Sandero Stepway TCe90 je nejvaznejsi kandidat. Nove, nikdo neni automechanik, takze koupe ojetiny je mimo.
Ma to tady nekdo?
Kdyz se necha hned osetrit podvozek a dutiny, a prubezne obnovi, tak to snad do 10 let neshnije ne?
Postrehy na co si dat pri koupi Dacie pozor?
Diky.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod polda 16. 2. 2017 14:23

Počítal bych max. 5let, za ty peníze.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 16. 2. 2017 14:43

Abre píše:Postrehy na co si dat pri koupi Dacie pozor?

Na všechno. viz např.
Starý, ale dobrý :D
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod kominik 16. 2. 2017 15:45

Ahoj, mám ho. Teď po faceliftu zmizely poslední nelogičnosti, které tam byly. Takže ovládání okýnek je na dveřích a u řidiče je automatický dojezd. Blinkry mají nově trojblik a klakson je konečně na volantu, mimochodem moc hezkém. Na tenhle motor nenajdeš žádný informace o nespolehlivosti nebo chronických problémech. Jede to slušně, spotřeba kolem 5,5. Nedávno v SM rozebírali Logana s najetejma 430 tis.km. Podvozek v pohodě a porovnavali to s novým modelem a podle nich je to ošetřený dobře. Blbej je lak. Přijde mi hodně tenkej. Vyšší je aerodynamický hluk. Celkově velká spokojenost. Srandu z toho mají většinou lidi co v tom ani neseděli. Jo, konkurence je vymazlenější, ale je např. Fabie fakt lepší o 60 tisíc?
kominik
Nováček

Odeslat příspěvekod Abre 16. 2. 2017 15:57

kominik: diky moc.
Ten lak myslis zakladni, nebo metalizu? Zakladni laky stoji za prd u vseho, ale jestli i metaliza je moc tenka, tak je ten priplatek potom k nicemu.
Aerodynamicky hluk me netrapi, nejvic se tim pojede 100kou. Nejblizsi dalnice je mimo uvazovany akcni radius. Spis jestli to slicovani neni az tak spatny aby foukalo dovnitr nebo tam teklo.
Musi vydrzet minimalne 10-15 let pri najezdu do 20t rocne.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kominik 16. 2. 2017 16:21

Mám Logana modrou metalízu a nic moc. Sandero mám v základní bílé jen chvilku, tak uvidíme. Dálnic se neboj. Vloni jsme s Loganem tce byli 1400 km na Pelješaci. Krom cesty HK-Brno a pak posledních 100 km to bylo přes HU a HR celý po dálnici. Tempomat na 134 km/h a jelo to v pohodě i v těch chorvatských stoupáních. Spotřeba 5,8. Lidi mi to nevěří, ale je to tak...
kominik
Nováček

Odeslat příspěvekod Abre 16. 2. 2017 16:45

Dalnice se fakt nebojim, to auto se na zadnou ani nepodiva. Na to je 1.8TSI, automat, 4x4 s adaptivnim podvozkem a spoustou dalsich hovadin aby se melo co sr.t. Tady je zadani levny, jednoduchy, spolehlivy pro zenskou na jezdeni 12km do prace, nakoupit a zpet.
S metalizou jsi me nepotesil. Na to ze se chlubi jak uz to dneska bouchaj z pozinku mi 6 let zaruka na prorezaveni prijde podezrele kratka. Priplatek za lepsi lak jsem bral jako samozrejmost, ovsem s tim ze za nej skutecne dostanu lepsi lak.
Co to slicovani dveri, nepofukuje tam nikde?
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kominik 16. 2. 2017 16:57

Nepřijde mi, že by někde profukovalo. Jinak na 12 km do práce musi stačit i Sandero se základním motorem. Ušetříš 60 papírů
kominik
Nováček

Odeslat příspěvekod Abre 16. 2. 2017 17:12

Zatim pocita s rozpoctem do 300k a tezko zensky vysvetlovat jak ma tocit atmo benzin.
Takze turbo s maximem kroutaku co nejniz ma jasny preference.
A samozrejme se ji libi vysoky posed, nejradeji by SUV jenze na to zas nema, proto Stepway.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod beeda 16. 2. 2017 17:15

kominik: Ahoj, je pravda i to (co mj. psali v SM), že nové Dacie málo topí, zejména na nohy? Díky
beeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaciaFan 16. 2. 2017 17:23

jj, dacie maji jen ofuk predniho a stresniho okna, takze deku na nohy :roll:
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 2. 2017 18:01

Fakt? To je pak zima na nohy ne?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 16. 2. 2017 18:07

Mě miata topí na nohy ikdyž je vedro a zapnutá klima
anonym

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků