Ruská auta

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mrazik 11. 9. 2018 09:13

Bereš na to něco ?

ona by se hodila i otazka :

Bereš za to něco ?
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod dmatej 11. 9. 2018 09:57

Kebab: připomněl jsi mi, že jsem narazil na Ladu na Facebooku a poťouchle jsem si rýpnul i pochválil - pesimisticky jsem očekával, že to bude bez odpovědi, ale asi po týdnu mi z druhé strany přišla odpověď trochu zmatená, ale přišla - jestli jsem prý zkoušel kontaktovat autorizovaného zástupce (kvůli korozi) :D

A vlastně ještě asi předloni jsme komentovali nějakou reklamu Lady na Vestu se stížnostmi na CSAutoLada, slíbili, že s tím něco udělají, ale ... výsledek je spíš ten, že se v ČR objevili další dva importéři neautorizovaní.

Obecně i jak si všímám u jiných automobilek, tenhle model s autorizovanými zástupci postupně upadá, spíše jde o lokální prodejce čehokoliv, kteří uzavřou smlouvu, a tím je hotovo. Jsou tu i prodejny aut, které prodávají dvě tři značky různých koncernů, návody si člověk stahuje z internetu, dokumentace je celkem snadno dostupná, distribuce dílů z druhé strany zeměkoule neustále zlevňuje a zrychluje, suma sumárum, "pobočky" typu CSAutoLada už nemají žádný význam.
No a nakonec CSAutoLada nepatří podniku AvtoVaz, ale nějaké osobě s bydlištěm na Kypru.

Jinak řečeno bych to viděl tak, že pokud se některému z těch importérů neoficiálních začne dařit natolik, že bude mít dostatečný kapitál na to, aby uzavřel smlouvu přímo s AvtoVazem, nejspíš to udělá. Předpokládám, že v takové smlouvě může být podmínka na obrat nebo závazný odběr počtu kusů, ceny, výbavy, nevím, na oplátku by měl importér získat podporu s vytvořením webu nebo přístup na oficiální mapu zastoupení, a zvýhodněné ceny. Určitě bych chtěl takovou smlouvu vidět, docela by mě to zajímalo, každopádně si myslím, že automobilky prakticky nemají přímý vliv na své distributory.

Ta koroze - co jsem prohlížel jiné Kaliny i se skoro stejným nájezdem, vypadají většinou o dost líp. Podle mě tam hraje to parkování na trávě vážně ohromnou roli. Soused reklamoval Dacii po půl roce, rezla mu kapota, a to má auto v garáži, nebo spíš ve stodole :-)

Co se týče "vtipálků" na autorevue - ten humor je "trošku" zastydlý, chtělo by to něco aktuálnějšího ;-)
[size=84]Lada Kalina *2007 60kW 1596ccm, VAZ 2101 *1976 47kW 1198ccm, Fiat Grande Punto *2007 57kW 1.4[/size]
dmatej
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 9. 2018 11:18

Tak jsem si vzpomněl na hodiny ruštiny a články o úspěších narodnovo chozjajstva. :D
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod mrazik 11. 9. 2018 11:29

dmatej zastydly, ale trefny
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 9. 2018 11:34

dmatej takže příště opět Ladu nebo origo Dacii? :D
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod salam01 11. 9. 2018 11:43

kebab: nějakej hejsavej. Ale abys nebyl smutný, uznávám, že Lada je nejlepší auto celého všehomíra, a nad její design není lepšího.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod kebab 11. 9. 2018 20:26

salam01: ale mně je v podstatě jedno co uznáváš nebo ne, jen jsem tady uvedl kdo byl dyzajnééérem a kdyby to auto mělo jinou na sobě značku než Lada (právě třeba ten Mercedes nebo Volvo apod.) tak by ty příspěvky z hodnocení vypadaly jinak, to je dost známá věc.
Ovšem to se s příspěvky nestane protože toto téma je žel mrtvé a nikdo sem už ani v podstatě nechodí, tudíž dotyční nemají potřebu se ani vyjadřovat. Takže vlastně dík i za tvůj příspěvek a protože ty jsi sobě sem cestu našel: jen to co jsi napsal tak mohlo být více originální a méně předpojaté, toť zase můj názor. Ať se tobě daří a alejkum salám.
Thalia Authentique 1,2 16V, 55 kW, metalická béžová Angora, r. v. 2006,
Renault Türkiye - Bursa
kebab
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod salam01 11. 9. 2018 21:30

Věř, že to samé bych napsal, i kdyby tu plechovku namlátil Michelangelo, nebo i kdyby stejné auto mělo znak Porsche. Je mi jedno, kdo je šéfdesignér, hlavní je výsledek.

Jinak přemýšlel jsem o možných významech toho tajemného „x“, a nepřišel jsem na nic jiného, než že je to хуй.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 9. 2018 21:50

:D
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 9. 2018 10:42

Nějaká ostravská edice. :D
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 9. 2018 10:50

asi :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Dix_ 9. 10. 2018 10:29

http://www.autoforum.cz/predstaveni/diky-teto-chytre-krabicce-lada-definitivne-vstoupila-do-21-stoleti/
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2018 11:00

uf
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod powerball 9. 10. 2018 11:07

To je ale *****.