BMW a vše kolem nich III.

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Opravdu vas mrzi ze brasci odrel naraznik?
Absolutne ne. Preju mu to burzoustovi. Ale nahlas to nereknu 10 %  25%  [ 10 ]
Je mi to putna. 8 %  20%  [ 8 ]
Fakt mne to mrzi bo ho mam rad. 12 %  30%  [ 12 ]
Mrzi mne to i kdyz k nemu nechovam zadne city 9 %  23%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 39

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 1. 2017 22:32

Mohlo být hůř.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 19. 1. 2017 22:41

Arnie J píše:Na tom neproděláš :)


To doufam :-) Tahle myslenka me definitivne posunula k tomu nakupu, i kdyz by to pro me v lete bylo rozumnejsi :-)

Ted je zase fajn, ze vyresim piskajici reminek od klimatizace a melo by to pri trose stesti odjezdit sezonu bez vetsich investic... V listopadu je na tom delanej olej, filtry, predni brzdy a nova baterka a gumy :-) Ale silne premyslim, ze gumy pujdou dolu (jsou tam Michelin Primacy 3) a dam tam bud Contisport nebo semislicky a Micheliny si necham v rezerve kdybych po sezone prodaval, aby to stalo na gumach v rozumnym stavu...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 1. 2017 22:52

Onboard video.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 1. 2017 12:21

Tak dovozová STK zdárně za mnou...

Emise teda nebyly dokonalý a trošku se tomu prý muselo pomoct.

Má to nějakou klapku v levé koncovce výfuku, která je trvale otevřená, správně by měla otvírat/zavírat. Může to být tím? Může to mírně zvyšovat emise? Teď už je to teda na 2 roky fuk, ale jen abych věděl do budoucna :-)

Jiná místní stotříca tu klapku prý nemá a emise teď nedávno v poho, mírná pomoc nebyla třeba. Nevím, nerozumím tomu technicky, ale laický pohled selským rozumem, pokud to tu klapku nemá vůbec, tak je to přece stejný jako když je ta moje trvale otevřená, ne?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 21. 1. 2017 08:53

Co ti nevycházelo za hodnoty? Emise jsou celkem dobrý ukazatel stavu motoru. Ta klapka má nějaký akční člen nebo jí jen ovládají výf. plyny?

Arnie J píše:Na tom neproděláš :)

+1 škoda, že to neplatí o 20d :D
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 21. 1. 2017 20:11

Vubec nevim, v podstate jsem se zeptal jen tak mezi reci. Sam od sebe mi technik nic nerekl... Mozna proto, ze to pry nevychazelo jen "trosku" :-) Cosi rikal o lambda sonde a ze jestli auto delsi dobu stalo, ze to je v podstate normalni. Ale to moje jako v posledni dobe uplne nestalo, respektive cervenec 16 - listopad 16 jen cca 1000km a potom za prosinec cca 2000km, asi se s tim holandskej chlapec chtel rozloucit :-)

A ta klapka netusim co ji ovlada, jeste jsem ji neresil. Prodavajici se mi snazil naznacit, ze je trvale otevrena a kdyz budu chtit, muzu ji vratit do standartni polohy...

-- 21. 1. 2017 21:41 --

Obrázek

Takhle to vypada, akorat ja to mam v leve koncovce a trosku dal, cca 15cm hluboko...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 1. 2017 01:09

ja pozor, karbon 8-D

edit: ajo, to není tvoje
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 23. 1. 2017 01:25

Jack: tak uvidíš, funkci lambd kdyžtak casem muzes zkouknout sám, kdyz budeš mit diagnostiku nebo někoho poblíž kdo ji ma.

Tak to se bude asi jen ručně prenastavovat. Na emise by to vliv mit nemelo.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 23. 1. 2017 08:20

Jestli má benzín špatný emise, tak přeji hodně štěstí, to se u nich moc nestává a většinou je něco s motorem...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 23. 1. 2017 08:31

Bych to neviděl tak černě. Kat a případný netěsnosti na vejfuku udělaji s emisema taky dost. Možný je všechno, ale zbytečně bych nestrašil.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 1. 2017 08:52

Presne. Mal som zle emisie, asi X-nasobne prekrocene hodnot CO2, vyfuk, kat vsetko v poriadku, lambda tiez ok.
Po vymene vahy vzduchu.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 23. 1. 2017 21:29

Ja snad na ty emise zajdu znovu :-) Abych vedel, kdyz tak strasite :hm

Kazdopadne jede to tak jak by melo, zere to jak ma, motor zni tak jak ma, olej si to zatim nevzalo zadnej... Ale nejaky vseobecny poradny testovani nastane az bude tepleji a do servisu se taky planuju podivat. Sice neni treba, krome piskajiciho reminku klimatizace vypada vse ok, ale preventivne to nechat po koupi prohlidnout od cloveka, kterej BMW rozumi a taky to pichnout na diagnostiku...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 1. 2017 21:35

Aha nedopisal som to, po vymene vahy vzduchu uz je vsetko v poriadku.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 23. 1. 2017 22:54

Jack: bych to tak černě neviděl jako AŠ, ale vědět reálný stav není k zahození. Nám mistr říkával, že když to startuje a drží volnoběh, coby nejtěžší stav provozního režimu motoru a k tomu vyjdou emise, tak že máme diagnostiku v podstatě hotovou, u benzina.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 24. 1. 2017 00:11

to by sedelo, volnobeh mi to nedrzalo pred opravou
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků