BMW a vše kolem nich (bylo BMW 1er)

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 00:29

Nakoľko sa našiel ďalší clovek (nebudem menovať, ale je to jeden z moderátorov :D ), ktrorý je okrem mňa ochotný sa podeliť o skúsenosti s BMW1, rozhodol som sa založiť tému, ktorá sa bude venovať tomuto autu.


Dúfam, že tu pribudnú aj nejaké fotky a videá Mr. Green.
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjanda 18. 2. 2006 00:48

To je ale sympaticke tema :lol:

Pro zacatek me napada jedna takova (nejen 1er) hloupost, kvuli ktere jsem uz stal pred showroomem dealera se sekerou v ruce :wink: - adaptivni svetlomety funguji jen tehdy, kdyz je zapnute automaticke rozsvecovani pomoci destoveho senzoru. To mohl vymyslet jen nejaky inzenyr z Deggendorfu, nema to zadnou spojitost. Lamal jsem si s tim hlavu mesic, nez me napadlo podivat se do zahranicniho fora... To jen tak kdyby nekomu prislo, ze jsou jeho adaptivni svetla malo (vubec :lol: ) adaptivni...

V navodu to samozrejme neni...
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 08:11

Dazdovy senzor sa do mojho nevosiel :D , takze sa ma to asi netyka Mr. Green . Inac tie adaptivne svetlomety su dobra vec? Vo forde o nich nehovoril predavajuci presvedcivo (asi preto, lebo sa do Mondea nedali dat :-) )
Mna zo zaciatku trapili brzdy, ktore dost piskali (cca 2000km). Zacal som ich potom pouzivat intenzivnejsie a ustalo to. Ako som uz pisal v inej teme, neprisiel som na chut pneumatikam typu runflat ale...zistil som ze mozu mat aj nejake vyhody :D . Jedinu vec, ktoru lutujem ohladom kupy je ze som si nepriplatil za radio s Mp3. Asi si ho kupim dodatocne , takze cena bude asi troska vacsia ako formou priplatku. Vie niekto pribliznu cenu za radio professionall?
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjanda 18. 2. 2006 11:40

Adaptivni svetla jsem vyzkousel v 1er jen jednou, opravdu jsem je pres mesic neumel pustit (resp. jsem si myslel, ze se nataceji, ale hodne vlazne), takze zatim tezko rici. Prijdou mi byt solidni, maji presne linearni nataceni v pravotocivych zatackach (lepsi nez Opel, PSA, Toyota...), v levotocivych se mi zdaji byt prilis vlazne (zrejme dusledna ochrana proti oslneni protjedoucich aut). Na zasadni zavery brzy, ale Audisvetla to v mych ocich zatim neprekonalo. V A4 jsou uzasna adaptivni svetla, podle kterych se da v noci urcovat optimalni natoceni volantu pro presny prujezd zatackou - kam sviti svetla, tam auto jede. Ale v takovych podminkach (RZ rallye Krumlov :wink: ) jsem 1er zatim nezkusil - snih...

Kazdopadne ale adaptivni svetlomety kupovat, je to skvela vec ve vsech provedenich....

Kolik muze stat Professional dodatecne, nevim, ale napada me v te souvislosti jedna vec - iDrive + Professional radio dnes uz umeji prehravat MP3, drive to v teto kombinaci neslo. Nechapal jsem to (samotny Professional umel, s iDrivem ne) a donedavna to v nove 3er jeste neslo, MY2006 ale tento problem nema. I DVD mechaniku lze pouzit pro prehravani MP3 a 4,8 GB MP3 uz je slusny jukebox :wink: V katalogu 1er je to stale postaru, takze informace pro pripadne zajemce...
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 12:35

Pri kupe som nemal na vyber doplnkovej vybavy, pretoze som kupoval "skladove" auto. Dalo sa vybrat iba z 4 aut, ale len 2 z nich mali sportove sedadla z toho bolo jedno (pre mna) v neprijatelnej farbe. Tiez som nechapal, preco radio professional s I-drive nevedel prehravat mp3, ale sudruhovia to dotiahli do uspesneho konca :D . Co sa tyka ozvucenia auta, 2 reproduktory som nasiel dokonca aj pod sedadlami :) . Zvuk je ale aj tak priemerny (ak to porovnam napr. so Sony s MP3 v mondeu).
Co sa tyka vybavy napadla ma este jedna vec. Ked som studoval slovensky cennik, nebolo tam nic rozpisane takze clovek mal pocit ze kupuje nieco co ani nevie co je (Napr. je pekne priplatit si za advantage pack, ale vobec v nom nebolo rozpisane co obsahuje). Mr. Green .Potom som si stiahol pdf z nemeckej stranky, kde uz to bolo pekne rozpisane.
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 18. 2. 2006 12:39

s3z: zrovna nedavno som si pozeral cennik, pozeral som co to asi stoji take auto aj s doplnkami :) a tam to rozpisane je aha: http://www.bmw.sk/files/cenniky/Cennik_BMW_E87.pdf
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 12:46

brasci:A tak uz to vylepsili... :-) ale este stale to nie je ono. Napr. hlinikove disky...tie ich nazvy asi rozmery diskov a pneumatik neprezradia, alebo radio ma kolko reproduktorov, osvetlenie...atd...
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 18. 2. 2006 13:31

no v nasi 120i bohuzel kombinace idrive a profi mp3 neprehrava, neda se to tam resit jen nejakym upgradem software? jako perfektni vec vidim dofukovani bocnic sedacek, fakt uzasna vec, to bych do 3er taky chtel. A taky to am krasne velky stresni okno...
jinak jsem nepochopil funkci automatickych svetel, ktera se sama zeslabuji a pak zase zesiluji, k cemu to ma slouzit? podle me je lepsi pouzivat rezim "na tvrdo" kdy jsou svetla porad v plne sile...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtec2 18. 2. 2006 13:31

za jakou cenu se dá koupit běžně vybavená 116 ? slovem běžně myslím klima,vaky,abs,elektr.radio, žádné další srandičky netřeba, ceníkové ceny celkem znám, ale dávají ti loupežníci slevy nebo se drží ve stejné rovině ?
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 18. 2. 2006 13:37

vtec: sleva se da vzdycky nejaka ziskat... myslim ze za njakych 600 - 650 by se to dalo sehnat... ale ja nevim, v te zakladni vybave to auto pusobi dost divne a ta 116 taky neni zrovna trhac asfaltu...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 13:44

vtec2: zlava je mozna...hlavne na auta co maju skladom.Nebude to sice ako zlava na Ford , ale potesi :-). (o zlave nehovoria, az kym clovek nie je plne rozhodnuty pre BMW - moja skusenost)
Bond007: to dofukovanie je fakt dobra vec. Na to radio sa spytam v predajni, ci sa s tym da nieco robit...
Naposledy upravil s3z dne 18. 2. 2006 13:47, celkově upraveno 1
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 18. 2. 2006 13:45

s3z: spitaj sa :D dakujem :D
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3z 18. 2. 2006 14:02

Bond007: no problem :-)
Prave som sledoval motoristicku relaciu Topgear (starsi diel), kde predstavovali jednotku (ked prichadzala na trh) a nedopadla bohvie ako...
<--- push the button
s3z
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 18. 2. 2006 14:03

s3z: co jsem slysel tak v topgearu nemaji 1 moc radi, ale to se stava... ja myslim ze to auto skoro nema chybu...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bingo 18. 2. 2006 14:08

vtec2 píše:za jakou cenu se dá koupit běžně vybavená 116 ? slovem běžně myslím klima,vaky,abs,elektr.radio, žádné další srandičky netřeba, ceníkové ceny celkem znám, ale dávají ti loupežníci slevy nebo se drží ve stejné rovině ?d/quote]


Jedna akce by byla :wink:

http://www.synotauto.cz/com/en/index_narrowband.html

To uz myslim nevypada zas tak tragicky :tleskani
bingo
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků