Touran 1.2 TSI vs Zafira 1.4 103kw turbo - 5 míst

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 18. 6. 2017 13:13

one-z píše:
miromen4 píše:
one-z píše:touran s 1,2 pojede ok, s FIIIC 1,2 66 jsem jel a jelo to normálně, takže jestli touran je na tom líp, šel bych raději do něj, než do špatného silnějšího motoru u opla. Rozlišovat co je citelný, tak tu bude zas stran jak mraku :D


Nevěř tomu, že realně na tom bude touran lepe a už zdaleka ne citelně. Spiš tomu bude naopak a od určte rychlosti věřim, že i citelně.

Našel jsem, že FIIIC 66 má 11 a 185, takže v podstatě to stejné jako touran. Proč by to v reálu mělo být u jednoho auta horší a u druhého lepší?
Pro mě by to citelný stejně nebylo, možná znatelný, to je takové subjektivní měření a záleží na každém, jak moc vnímá rozdíly... Pro mě citelný rozdíl je, když přesednu z 1er do tribita nebo naopak, pár desetin vteřiny bych fakt neřešil :-)


Ja puvodně psal znatelně, citelně je i za mě hodně přehnane. Jinak vychazat ze dvou čisel od vyrobce nebude moc realne. Papirově 1.5 EB 110kw ve focusu jede taky huře než 1.4 TSI 110kw, což v realu znamena, že do kila je na tom TSI o nějakou tu desetinku lepe, ale nad kilo se karta obraci a při 180, už TSI dostava slušně na frak v podobě několika sekund. Proč tomu tak je netušim. A když se podivaš na proporce Tourana, tak mi z toho vychazi, že prostě od určite rychlosti začne za tou fabii zaostavat.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 6. 2017 13:32

Zpřevodování? Aerodynamika? :kuk:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 18. 6. 2017 13:45

miromen4 píše:Ja puvodně psal znatelně, citelně je i za mě hodně přehnane. Jinak vychazat ze dvou čisel od vyrobce nebude moc realne. Papirově 1.5 EB 110kw ve focusu jede taky huře než 1.4 TSI 110kw, což v realu znamena, že do kila je na tom TSI o nějakou tu desetinku lepe, ale nad kilo se karta obraci a při 180, už TSI dostava slušně na frak v podobě několika sekund. Proč tomu tak je netušim. A když se podivaš na proporce Tourana, tak mi z toho vychazi, že prostě od určite rychlosti začne za tou fabii zaostavat.

Vzhledem k tomu, že se to rozjede na vyšší rychlost než Fabie TSI 63/66, si o tom dovolím vážně pochybovat.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 18. 6. 2017 13:55

A mne je to uprdele.
Nech sa tazatel ide odviest.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 18. 6. 2017 13:57

Tím by se to asi dalo uzavřít.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 18. 6. 2017 13:58

miro: dokud to někdo neporovna, tak se vysledku nedopatrame, ale myslím si ze tam rozdíl moc nebude at tak ci tak :) A i s dnešní přesnosti vyroby verim na mírné rozdíly ve výkonu, takže ani primy test nemusí byt smeroplatny.
Jak jsem psal, radši bych 1,2 nez cukajici výkonnější 1,4.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod repro182 18. 6. 2017 14:23

Tiež som rozmýšľal medzi Touran a Zafira(oba automat ,1.4benzin). Zafiru 1.4 testovacku nemali, tak som skúsil 1.6(tusim 170k). Na tie kone neskutočne lenivé auto a priemerka 9.5l. Cez 1,6 tony pohotovostnej hmotnosti je na tom aute poznať.
Pokiaľ sa s tým chceš vláčiť niekde po meste a na spotrebe ti až tak nezáleží tak kúp.
repro182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 18. 6. 2017 16:09

one-z píše:miro: dokud to někdo neporovna, tak se vysledku nedopatrame, ale myslím si ze tam rozdíl moc nebude at tak ci tak :) A i s dnešní přesnosti vyroby verim na mírné rozdíly ve výkonu, takže ani primy test nemusí byt smeroplatny.
Jak jsem psal, radši bych 1,2 nez cukajici výkonnější 1,4.

Muže byt, ale kdybych si měl vsadit, tak mam jasno. Jinak ta 1.4T je zřejmě ještě puvodni nepřimovstřik, tam bych strach neměl. Jen se musi počitat s vyšši spotřebou.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coltcha 25. 6. 2017 13:51

Diky všem za odpovědi, nakonec jsem jsem se dostal s Touranem 1.4TSI a výbavou ME na cenu, která bylo pro mne akceptovatelná. Teď už jen vydržet ty 3,5 mesíce na dodání :)

Ať nezákládám nové téma… Předpokládám, že nový vůz dorazí na podzim na letních gumách. Jaké zimní pneu doporučíte (poměr cena/výkon) koupit pro dodaná kola 6,5J x 16 (naspáno v kupní smlouvě)? Vím, že bych se měl řídit tím, co bude v techničáku. Rád bych to ale pořídil dopředu, dokud na ně zbývají nějaké peníze :) Zimní obodbí jezdím maximálně město, na hory se s tím nejspíš nedostanu. Plechy bych k tomu kompatibilní koupil asi až příští zimu.
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 6. 2017 13:54

GoodYear UltraGrip 9
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 6. 2017 13:55

Souhlas
anonymni

Odeslat příspěvekod coltcha 25. 6. 2017 14:29

Omlouvám se za neznalost, tyhle by podle parametrů na dodaná kola měla sedět? https://pneumatiky.heureka.cz/goodyear- ... 5-r16-91t/
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 6. 2017 14:34

Jo jen si pohlidej rychlostni a hmotnostni index
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 6. 2017 21:30

Coltcha: gratuluji, že to vyšlo nakonec na tu 1.4 ... je to celkem fajn motor :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2017 21:30

Nejrychlejší za 5,5 :D
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků