Touran 1.2 TSI vs Zafira 1.4 103kw turbo - 5 míst

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod coltcha 17. 6. 2017 21:55

Zdravím,

vybírám mezi těmito 2 vozy. Nájezd okolo 10 000 km/rok, většinou denní cesty do škol(k)y - 2x tam a zpět (4 x 8km), nějaké krátké výlety 1 za měsíc. Jedna větší dovča jednou za rok. Děti (11,5,1 rok - tzn vzadu 2 sedačky a kluk, později 2 děcka bez sedačky a 1 s). Komplet rodina toho zase tolik nenajezdíme, vlastně ty max 2 dovolené ročně. Auto neměním jak ponožky, byl bych rád, kdyby mi opět 7-8 let vydrželo.

Zafira - plná výbava Innovation - skladovka

Touran - Comfortline + nějaké pakety ve co jsem našel u skladového vozu. Dohromady by měl vyšel zhruba o 20 - 25 tisc vice. Navíc tam tedy je:
- Akční paket Comfort + (Akustický parkovací systém Parkpilot, PreCrash, Multifunkční 3ramenný volant v kůži)
- Connectivity Paket - USB zdířka, telefonní rozhraní
- Zimní výbava I (vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané trysky ostřikovačů předního skla, kontrolka stavu nádržky, ostřikovačů, ostřikovače světlometů)

Co mne zajímá:
1) Výkony motoru - nejseme vůbec závodník, nicméně chtěl bych aby auto jelo určitě lépe náš současný 7 let starý Renault Grandtour 1.6 benzín (74kW), který je fakt chcípák, když jedem plný. Byl jsem se projet s tou Zafirou (celá rodina + obchodník) a zdálo se mi to dostatečné. O kolik na tom bude Zafira lépe? Tourana se chystám někde projet na testovačce… ale na těch pár km toho moc neprověříš.

2) Spotřeba, tady to jasně hovoří lépe pro Tourana, papírově by se dalo pohybovat až o 2 litry níž.

3) Vzhled/praktičnost - Touran se mi líbí mnohem více. Do Zafiry se v pohodě dozadu poskládáme, Touran jsem nezkoušel, ale nedávno jsme jeli ve Touranu 2014 3 dospěli vzádu a vpohodě jsme se vyskládali. Takže nový Touran (širší a delší) by na tom neměl být hůře. Chceme 5 místnou verzi, 7 bychom asi nevyužili.

4) Výbava Touran mi v základu přijde dostatečně vybavený, ale Zafira je na tom asi bude přecijen o něco lépe.
- Touran 16" plecháče (ok časem bych dokoupil druhou sadu kol). Zafira 17" litá kola
- Zafira bude mít asi lepší sedadla, v Touranu bude základ
- Zafira má infotainment pro Carplay/Android Auto - tohle by mi asi chybělo nejvíc, jsem trochu na hudbu a poslouchám výhradně přes streaming (Spotify). Nebo to umí nějak v základu i Touran nebo tam bych to mohl pouštět/ovládat jen z telefonu přes Bluetooth? je tam psané Sériové rádio "Composition Colour", 5" barevný dotykový displej
- Touran 3 samostná sedadla s Isofixem, Safira nemá Isofix uprostřed (i když vlastně nakonec 3. sedačku už doufám potřebovat nebudeme)
- Zafira: Vyhřívaná sedadal, ale bez toho se obejdu.

Možná jsem na něco zapomněl, ale nejsou to pro mne asi zásadní věci.

Jak to vidíte vy? Táhne mě to mnohem více k VW , i když Zafira bude možná variabilnější a nakoneci o trochu větší.

Díky za rady a zkušenosti
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 17. 6. 2017 22:42

touran s 1,2 TSI se vubec dela? to neni omyl?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 6. 2017 23:35

Za ty peníze co stojí Touran ve střední výbavě se dá koupit skladový C4GP v téměř plné a v naftě (což je na přískoky tak nějak nákladově na servis nastejno s 1,2 TSI při špatné konstelaci hvězd)...

Nenutím, jen dávám do placu. Touran je fajn auto, ale dle mého názoru pro fandy VW, pro ostatní zbytečně vyhozené peníze navíc oproti konkurenci (možná by se dala i 3008, která nejen že vypadá hodnotněji...).

Zafira je ze všech těch aut nejkrásnější, ale to prostřední sedadlo je vzhledem k účelu auta neodpustitelný průser, to, že to nemá isofix je jen perlička na dortu, ono ani na těch bočních sedadlech to pro autosedačky není žádný terno.

Co takhle ještě Grand Scénic v nové generaci, to tě nebere?

Ale jako pokud chceš Touran, asi není žádný zvláštní důvod pro to ho nekoupit. Auto je to výtečný tak jako tak (tam je asi fakt problém jen v té ceně, ale pokud je možnost slev...).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod coltcha 17. 6. 2017 23:49

C4 Grand Picasso se mi nelíbí, nový Grand Scénic je krásný auto a výbavou by bohatě dostačovalo už v té ZEN verzi , ale už jsme si byli 2x do něj sednout a to auto rozhodně není pro 3 lidi na zadních sedadlech. Mladej 11 roků na jedné straně, druhej v autosedačcce na druhé a manželka se mezi ně sotva nasoukala. Btw skladovky jsou totálně vybraný a doba dodání prej prosinec :)
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 18. 6. 2017 07:28

Z popisu mi to jasne vychadza na Zafiru.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epo_ 18. 6. 2017 07:28

o 1,4t 103kw opel je znamy problem s padanim vykonu, su toho kvanta na internete, zatial nevyriesene...
1,2tsi touran je zufalo podmotorovany

2 detske sedacky+ 1 osoba v strednom rade je utopia, aj ked tie auta maju samostane 3 sedadla, je to nudzovka nie komfort
aj ked teda pises ze v takom pocte casto necestujete...
epo_
Nováček

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 18. 6. 2017 07:31

Už kvůli problémům s motory ten VW... Byly ale doby, kdy se daly sehnat za dobrý peníz i skladovky s 1,4 TSI, to už je pryč?
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2017 07:39

Jako drandit krabici s naleznou rodinou s 1,2t to je zuzo labuzo
anonymni

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 18. 6. 2017 07:45

Má to stovku ani ne o vteřinu horší než tvůj objednaný smax, takže nic, s čím by nešlo jezdit...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epo_ 18. 6. 2017 07:48

vyskusaj si to astar, s prazdnym sa da, ale nic viac....
epo_
Nováček

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 18. 6. 2017 08:03

O tom žádná, zavoďák to nebude, ale na druhou stranu ani žádná tragédie. Pořád to pojede líp než všelijaký Golfy, Megany atd. s atmo 1,6, což byla ještě před deseti roky naprosto běžná motorizace...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 18. 6. 2017 08:05

epo_ píše:o 1,4t 103kw opel je znamy problem s padanim vykonu, su toho kvanta na internete, zatial nevyriesene...
1,2tsi touran je zufalo podmotorovany

2 detske sedacky+ 1 osoba v strednom rade je utopia, aj ked tie auta maju samostane 3 sedadla, je to nudzovka nie komfort
aj ked teda pises ze v takom pocte casto necestujete...


Nadava se do Zafiri nahodou ještě ta puvodni 1,4T ? Sice ta 1,2 TSI bude v krabici slušna bida, ale piše, že je klidny řidič.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 6. 2017 08:09

skladových touranů 1.4 TSI je mrtě, byly tam i nějaké, které cenou atakovaly 600 tisíc
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coltcha 18. 6. 2017 08:13

Jak jsem psal, klidný rodinný ježdění. Málokdy plné naložený. Jasné sem tam předjet hodí, ale skladovku 1.2 bych se mohl dostat na 520 tis, 80 tis navíc za lepší motor mi přijde při mem nájezdu a stylu jízdy hodně.
Naposledy upravil coltcha dne 18. 6. 2017 08:14, celkově upraveno 1
coltcha
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků