Audi A5 - vŕzganie / pukanie v náprave

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Diesel 20. 5. 2017 12:40

Ahojte, nestretli ste sa s niečím podobným pri Audi A4 B8/ A5 ?

V malých rýchlostiach do 20 km/h keď jemne brzdím alebo sa pomaly rozbieham, tak niečo zavŕzga alebo zapuká tak, že to cítim aj vo volante. Keď prudko dupnem na brzdu alebo sa prudko rozbieham, tak nič nevŕzga ani nepuká. Kolesá sú rovno, nemusia byť ani vytočené. Mechanik to mal na zdviháku, nezistil žiadne vôle na náprave, premazal čapy/ stabilizátory, včera som prešiel STK kde bola náprava zaťažená na "rozmetačke" a tiež nič nenašli. Netuší niekto, čo by to mohlo spôsobovať ? Motor a silentbloky vylučujem, lebo to robí aj keď mám vyradené a dobrzďujem. Čím jemnejšie sa snažím brzdiť / zrýchlovať, tým viac to vŕzga.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 5. 2017 12:51

poloosy
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 20. 5. 2017 13:24

Ale aj pri brzdení, keď na nu nie su žiadne nároky na prenos sily ? Homokinetické kĺby som vylúčil tiež práve preto, že to robí hlavne keď sú kolesá rovno.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 5. 2017 18:24

Na Audi je náprava celkem bytelná,ale ještě bych zkouknul pružiny ,zda není některá prasklá a tlumiče,někdy to mohou dělat při krátkém pohybu,také uložení ramen atd.. Vrzání obecně se hledá těžko.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2017 18:44

Vule v diferaku
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 5. 2017 20:15

nebo ložisko v uložení tlumičů, tam to taky občas dělá šílenosti
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 20. 5. 2017 20:30

Taky to může udělat utržený silenblok motoru
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 20. 5. 2017 23:10

Uloženie tlmičov by to nemalo byť, je tu 5 prvková náprava a pri nej sa tlmič netočí , struny som skúšal profesionálne, že som sa postavil na čelo, oprel rukami o strop garáže a "skákal" na aute čo najviac to šlo :) - nič nepuklo ani nevrzlo .

Vule v diferaku - tak je pravda, že to viacmenej začalo robiť tesne po výmene oleja v prevodovke a zadnom diferáku. Ale vtedy sa robili aj brzdy, bola odobratá časť nápravnice, tak som hľadal problém skôr niekde v náprave a nie v oleji. Olej je tam castrol, špecifikácia taká akú požaduje VW/ Audi... ale prečo to potom nerobí stále ?

Silentblok motora by to ale nerobil aj pri brzdení na neutrál, alebo hej ? Každopádne ho dám skontrolovať.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 26. 5. 2017 17:04

V utorok som bol dať prevážiť kolesá a vyzerá to, že problém zmizol. Nerozumiem, nechápem, kolesá si mením sám, vždy všetko poctivo doťahujem, mechanik kontroloval okrem iného aj dotiahnutie kolies a od utorka, ako boli všetky 4 dole a prikrútené naspäť mi to už nepuká.... tak z tohto som jeleň.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 29. 5. 2017 18:52

Ty kokos Diesel si sa na riadne dlho vytratil. Tuším od doby ako ti primrzli okná.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 6. 6. 2017 12:20

Kúpil som garáž a odvtedy už nezamrzli :D Ale tešil som sa predčasne, po týždni sa pukanie vrátilo, potom zase popršalo tak to na 2 dni prestalo, to bude dáka gumená <>vina na podvozku iba...
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků