ísť na zvolávačku s 2.0TDI?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 5. 2017 09:55

zandome píše:Mama má Passat 2.0TDI, ktorý má horšie emisie než by mal mať. Teraz prišiel list, že je na to zvolávacia akcia, kde preprogramujú riadiaciu jednotku. Auto jazdí v pohode, mama je s ním spokojná, ešte si ho pár rokov nechá. Poslať ju tam (s tým, že možno auto pôjde horšie) alebo sa na to vykašlať?


Určitě ne a ještě pokud jezdí do VW na garančky, tak jim to zakázat, myslím úpravu.Jsou s úpravy jen samé negativa.kapku vyšší spotřeba(eliminují prý nastavením větší odchylky "počítače" spotřeby, relaná je jinde), dálke mptor častěji regeneruje a také se občas stane to, že to odejde EGR ventil.

Jinak upravou nic zasadně nezkazí, ale nic ji to nepřinese, spiše naopak.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/uprava-tdi-kvuli-dieselgate-klade-vetsi-naroky-na-motor-muze-znicit-drahy-egr/
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 5. 2017 11:59

Tak jasne, jedine co muzou udelat je snizit teplotu spalovani, tim vznika logicky vic sazi, zasere se filtr, EGR a vsechno kolem, motor ma mensi ucinnost a to vsechno dohromady se driv posere...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 6. 5. 2017 17:59

No to me poserte, jak jim, *****, tohle muze prochazet? Dat auto do "ekologickyho" stavu, ale zmenit parametry, s kteryma jsem si to auto koupil. Kdyz rikate, ze je to linejsi a zravejsi... Davaji nejakou kompenzaci?
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 6. 5. 2017 18:06

Jasne, kavicku, dorticek a 45% zlavu na nove auto...omg kde zijes.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 5. 2017 20:31

jinej svět
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 7. 5. 2017 22:27

Ten update SW pomůže i po upgrade DPF příklepovkou?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 5. 2017 07:30

metyn píše:tak, jebal kozu mravenec, Meta

Tak to goese ani nebolelo :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zandome 8. 5. 2017 10:24

ok, tak mama na žiadnu zvolávačku nepôjde :D
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 9. 5. 2017 08:36

zandome píše:Mama má Passat 2.0TDI, ktorý má horšie emisie než by mal mať. Teraz prišiel list, že je na to zvolávacia akcia, kde preprogramujú riadiaciu jednotku. Auto jazdí v pohode, mama je s ním spokojná, ešte si ho pár rokov nechá. Poslať ju tam (s tým, že možno auto pôjde horšie) alebo sa na to vykašlať?


to je ta úprava, kterou dělají, protože plní všechny emisní normy a jejich inženýři nemají, co dělat, tak utrácejí peníze?

Tak na tuto úpravu bych se z vysoka...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 5. 2017 08:47

Z morálního hlediska bys na úpravu jít měl, ale chápu, že takový postoj chce hodně donucení, vzhledem k tomu, že to s sebou přináší negativa.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 9. 5. 2017 09:02

Proč by měl jít?

VW v Evropě nic neporušilo, nebylo potrestáno, vše bylo naprosto legální, tak proč by měl jít na svolávačku?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 5. 2017 09:08

Protože má auto, které vypouští více emisí, než by nutně muselo.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 5. 2017 09:10

To je spatna konstrukce, je to proste vzdy o kompromisu mezi emise-ucinnost-zivotnost-cena
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 9. 5. 2017 09:24

aikoN píše:Protože má auto, které vypouští více emisí, než by nutně muselo.


Ale je to v souladu s předpisy, ne?

A navíc, největší vliv na emise má řidič a jeho styl jízdy...

Já miluju ty ekology /neber si to osobně/, kteří bojují za snížení emisí a tankery nechávají jezdit na surovou ropu...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 5. 2017 09:42

V souladu s předpisy je spousta věcí a přesto je někteří lidé nedělají, protože je pokládají za morálně špatné.

Já žádný ekolog nejsem, ale můžu ti říct, že tankery na surovou ropu v mé bezprostřední blízkosti nejezdí, vlastně jsem nikdy smrad z tankeru necítil. Kdežto s naftovými auty to je trochu jiný příběh. V tom bude ten rozdíl.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků