ASTRA K 1.4 92KW problémy

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 11. 11. 2016 18:19

Snas89 píše:Navíc ecoboosty 1.6 a 1.5 taky co se týče spolehlivosti není žádný zázrak.


Nějaké relevantní informace a podklady pro to co řikáš?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 11. 11. 2016 18:25

Počítám, že stejně relevantní jako Civic za půl míče :D
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 12. 11. 2016 08:22

tak jako na garáž už nechodím, tak raz za mesiac sa ešte mrknem, a vyzerá, že by som mal urobiť ešte výnimku a zareagovať, aby sa nepovedalo že som zbabelec.
Miromen: prvni oplacka 1.4t neměla čisty štit a jak to vypada, tak se to opakuje.
neviem o čom hovoríš, najazdil som 60t km s motorom 1,4T 103kW a žiadny problém a ani neviem o iných prípadoch, teda vyjma LPG. Mal som na svojom občas nejaký chvíľkový klepot v záťaži pri nízkych otáčkach, ale ináč nič. Možno ešte zotrvačník by mohlo byť slabé miesto - neviem. Do roku 2012 boli problémy s prevodovkami, áno - vyriešilo sa to olejom a konštrukčnou úpravou. Nové astry majú už novú prevodovku.
A problém s novým 1,4T110kW - kopance? Myslím, že by to nemalo byť až tak zle ako s TSI, je to úplne nový motor (aj s patričnými detskými nemocmi) so vstrekmi a k tomu prisne kritéria na emisie - proste nedoladené, chce to čas. Zatiaľ nič mechanicky neodchádza, vyzerá to skôr na softvérový problém, opel o tom vie a má sa čakať na riešenie - uvidíme. Keby to bolo vážne, asi by nečakal, sám som zvedavý.
Syn má 1,6T 147kW, nájazd cez 30t km a zatiaľ plná spokojnosť a spoľahlivosť. Pokiaľ by to bolo aj naďalej tak, tak báječný motor.
Oply sú fakt vynikajúce auta, pokiaľ nedostatky, poruchovosť, kvalitu ustrážia na rozumnej úrovni bude fajn, ak nie bude problém - uvidíme

-- 12. 11. 2016 09:39 --

ešte dodám, môj druhý syn jazdil služobne na nejakom novom forde focus a keď si zajazdil na novej astre na korzických a sardinskych zákrutách, tak sa vyjadril, že to auto mu veľmi sadlo a ford by už asi nechcel.
Allien driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 12. 11. 2016 09:15

bokem se kolo smýká
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 12. 11. 2016 10:42

Takze oplácká 1,4Tje v pohodě, protože Milanovi se za 60 tisíc km neposrala, to je argument jak noha :D Mimochodem to znamená, že ze tří majitelů toho motoru na garáži se jednomu neposral, protože to včas prodal, to je velký úspěch :D
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 12. 11. 2016 22:01

Oplácká 1,4T má taky problémy? Tímhle tempem se za chvíli bude ve 100 tkm měnit motor jako standardní servisní zásah..
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 11. 2016 22:47

Aštar_Šeran píše:Takze oplácká 1,4Tje v pohodě, protože Milanovi se za 60 tisíc km neposrala, to je argument jak noha :D Mimochodem to znamená, že ze tří majitelů toho motoru na garáži se jednomu neposral, protože to včas prodal, to je velký úspěch :D

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lacomme 13. 11. 2016 08:44

1.4 103 kW fajn motor. V tezke Astre to jelo asi jako 77 kW TSI a kroutak 200 Nm nebyl moc presvedcivy ani v Chevroletu Trax (klon Mokky) - 2x jsem se musel presvedcit ze ten motor neni syrovy (nebyl,10 tkm).
Ad spolehlivost: zadiraly se tomu snad turba co si pamatuji
Zatiaľ nič mechanicky neodchádza, vyzerá to skôr na softvérový problém, opel o tom vie a má sa čakať na riešenie - uvidíme. Keby to bolo vážne, asi by nečakal, sám som zvedavý.

betatesteri, zatloukat, zatloukat, zatloukat! :-)
Grand Cherokee Summit 3.0 MultiJet 184 kW
Freemont 2.0 MultiJet 125 kW MT
500X Cross 2.0 MultiJet 103 kW 4x4 AT9

Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 11. 2016 21:46

tak áno, od Oplu som čakal viac popravde, ale aj cez to som mu ostal verný
Allien driver
Nováček

Odeslat příspěvekod JoKo_ 14. 11. 2016 09:14

co mam info od servisaka z opla, tak v 140k 1.4turbach v astrach praskaju piesty... a vraj nove piesty co chodia, tak su take iste ako povodne... zivotnost cca 50-70 000km.
JoKo_
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snas89 14. 11. 2016 11:05

Aštar_Šeran:
no, já sice možná melu hovna, ale ty píšeš sračky.

http://www.autojarov.cz/nove-skladove-v ... 23812.html

Podpora modelu (sleva dealera z ceníkové ceny) pro firmy: 0 kč
Přidám tažný zařízení, gap pojištění a jsem lehce přes 500 000.
Tobě to možná přijde jako dobá cena, mě se ale za končící model tohle dávat nechtělo (i když tobyl horký favorit)
Snas89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 14. 11. 2016 11:08

Co to je Asistence?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 14. 11. 2016 11:38

Snas89 píše:Aštar_Šeran:
no, já sice možná melu hovna, ale ty píšeš sračky.

http://www.autojarov.cz/nove-skladove-v ... 23812.html

Podpora modelu (sleva dealera z ceníkové ceny) pro firmy: 0 kč
Přidám tažný zařízení, gap pojištění a jsem lehce přes 500 000.
Tobě to možná přijde jako dobá cena, mě se ale za končící model tohle dávat nechtělo (i když tobyl horký favorit)

1) nikde jsi nepsal, že jde o kombi
2) 465 tisíc pořád neni půl milionu, to je jasný každému, kdo zvládá základy matematiky. Hele fajn, koupil sis auto, chceš s ním být spokojený, i když nefunguje na 100 %, a potřebuješ o tom přesvědčit ostatní (a taky sebe). Nejsi tu ani první ani poslední s takovým přístupem, klidně si ulev.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 11. 2016 12:44

Allien driver píše:..... od Oplu som čakal viac popravde


Chyba.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snas89 14. 11. 2016 13:39

Matematiku možná nezvládám tak bravurně jako ty, ale v češtině jsem na tom asi trochu líp a umím si přečíst finální cenu. Navíc jsem napsal, že přes 500 se dostávám až po zakoupění tažnýho zařízení a gapu.

Nikoho a ani sebe nemám potřebu přesvědčovat.
O to míň někoho, kdo asi nepochopí (nebo nechce pochopit) text, na který reaguje.

Jako ok, uznávám, že jsem mohl být konkrétnější hned od začátku, ale to neznamená, že musíš slovíčkařit jako nějakej píčus.

Dál se už odmítám hádat a i jestli máš potřebu napsat poslední slovo, tak si posluž.
Snas89
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků