Ford Tourneo Courier 2014

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 9. 2017 11:34

tak drive nebejvali tak dlouhe intervali, to jako 30tis km na olej... vzduchovej filtr mi vymeni v servise asi taky az po 60tis km, kabinovej po 30tis km...
nevim noo ale prijde mi to moc dlouhe intervaly, ale zase pak vypada dobre kdyz si nekdo spocita kolik da na garancnich prohlidkach za prvnich 100tis km
ale koukam ze ecoboost ma o kousek drazsi svicky nez tce, tce jsem platil dvojku za sadu ctyr kusu :) ale bylo to starsi tce...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 9. 2017 11:52

D1.8T píše:Dle servisního plánu se mění po 60tis., vyměnili při 33tis. Neublíží to ničemu, jen je měnili těsně za polovinou životnosti. *****.


No podle mě se jen drželi servisniho planu a to buď těch 60tkm a nebo 3r, ktere u tebe nastaly dřive. Teoreticky by se mohlo stat, že by si na tu vyměnu sviček musel někde mezi servisy. Ja taky počitam s tim, že mi přišti rok budou měnit svičky a budu mit najeto cca to co ty. A i kdybych se se servisem domluvil na tom, že mi je nevyměni a necha se to až na dalši servis, což pochybuji, pač by podle mě padla zaruka, tak to neudělam, protože u mě to bude zřejmě prvni a taky posledni vyměna sviček.
Co mě truchu udivuje, tak to je u tebe cena za servis, ktera je vyšši než u běžnych modelu jako je fiesta, focus, mondeo nebo dokonce s-max.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 9. 2017 12:05

D1.8T píše:Dle servisního plánu se mění po 60tis., vyměnili při 33tis. Neublíží to ničemu, jen je měnili těsně za polovinou životnosti. *****.

Tak když tě to tolik sere, tak tam ještě zajeď, ať ti vrátí peníze a starý svíčky namontujou zpátky.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 9. 2017 12:09

Jean ViC píše:tak drive nebejvali tak dlouhe intervali, to jako 30tis km na olej... vzduchovej filtr mi vymeni v servise asi taky az po 60tis km, kabinovej po 30tis km...
nevim noo ale prijde mi to moc dlouhe intervaly, ale zase pak vypada dobre kdyz si nekdo spocita kolik da na garancnich prohlidkach za prvnich 100tis km
ale koukam ze ecoboost ma o kousek drazsi svicky nez tce, tce jsem platil dvojku za sadu ctyr kusu :) ale bylo to starsi tce...


U fordu maš fixni ceny na 5 let a třeba u mojeho auta to děla zhruba 28tkč, zhruba proto, že jsem při poslednim servisu platil meně. Nebo maš individualni ceny, tam to vychazi meně cca do 25tkč. Nebo maš předplaceny na 5 let a tam to koštuje 18tkč. Samo za předpokladu, že si sam doma nic nekutiš.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 9. 2017 12:33

jakože máš na 5 let předplacený servis a za to si řeknou 18k?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 9. 2017 12:34

Nechci slevu zadarmo. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 9. 2017 12:39

Lukas063 píše:jakože máš na 5 let předplacený servis a za to si řeknou 18k?

jj a tušim maš 3 měsice od pořizeni auta na rozmyšlenou
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 27. 9. 2017 12:41

Auto bylo na prohlídce 2r/60tis. km. Nikdo jim nezakázal optat se, jakej je předpokládanej nájezd. Ostatně přední desky daly už jen 8-9tis. takže nějakou přepečlivost za tím nehledám. Prostě mi do telefonu řekli 2r./60tis. km a víc se o tom nechtěli bavit. Můj argument, že svíčky nemají časovou expiraci nebrali v potaz. Na otázku jestli vymění svíčky u auta 2 roky starýho auta s nájezdem 10tis. km, jsem byl zpraven, že to je úplně něco jinýho.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 9. 2017 12:45

smutné :-(
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 9. 2017 12:48

Taky bych řekl, že svičky nedegraduji podobně jako olej a řekl bych, že si je dostal do kouta. A koukam tourneo ma ten servis jinak než modely, ktere jsem tu jmenoval, proto zřejmě i jine ceny. Kolik se tam vlastně vleze oleje, sice si to psal, ale nejsem si teď jisty, zda to bylo 4,5l...

Trochu jsem zpětně kouknul a ceny u tournea jsou opravdu vyšši než u běžnych modelu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 27. 9. 2017 13:05

Kamarád kupuje do veteránů 70-80 let starý svíčky a fungujou.
Oleje je 5l.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 9. 2017 13:11

Že by větši olejova vana, než ma třeba fiesta nebo focus :hm
Ja si ty svičky nějak fixnu v hlavě a schvalně se poptam u nas, jak by se k te vyměně stavěli oni, pokud bych žadal pozdějši vyměnu. Ja tušim, že to bude tak jak jsem psal, dost napovida i to, že ty ukony jim vyjedou z kompu a podle toho se řidi.

-- 27 zář 2017 14:23 --

D1.8T píše:Kamarád kupuje do veteránů 70-80 let starý svíčky a fungujou.
Oleje je 5l.


Tak nemam pravdu. Stačili 2 rychle telefonaty, servis haviřov a ostrava. Jak je to s vyměnou sviček u focus 1.5EB, ktera je předepsana 3r/60tkm, zanedlouho mě čeka a ja mam najeto zhruba 30tkm. Prakticky stejna odpověď... teď by to bylo zbytečne, když tak to nechame až na přišti rok.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 27. 9. 2017 13:42

Anorex píše:osm litrů, to je masáž :D


Normalka :-(
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 27. 9. 2017 13:42

Podle mě svíce naúčtovai a hotovo
anonym

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 9. 2017 14:03

addiction píše:
Anorex píše:osm litrů, to je masáž :D


Normalka :-(

Kdyby to udělali tobě...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků