Golf VII

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod chatumbabub 20. 6. 2018 17:26

predpokladam, ze kamerka se napaji USB kabelem. Tj 5V. To tam nekde u pojistek mas zdroj z 12V na 5V? Nebo jak to je?
chatumbabub
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 20. 6. 2018 17:47

Nevim. Mel merak,rozdelanou pojistkovou skrinku,vyndany prepinac na svetla. Vyuzil redukci z baleni,glosoval ze je oproti touranu prehozeny pin z pozice 2 na 3 . Pak to nahrubo zapnul,overil ze napajeni bezi a zacal protahovat.Rikal,jisteny to mate,je to za pojistkou,dokonce dvakrat.Nikde nic necvakal,neskripal -mel jen kleste na piny do svazku a ten vypichovak. Plus malou racnu ,daval nekde ocko a sundaval torx-mozna kostra.Plus plastovou spachtlicku na odpaceni plastu.Ja se bal ,ze budou cvocky praskat,sr alo by mne vrzani u noveho auta...
Slo to velmi rychle,coz mne potesilo,prece jen sundavani gum nebo stropnice by asi nebylo uplne easy.
Pod tu stropnici ,kterou jen odehnul dal briska prstu a kabel zamacknul do prohlubne,v miste kde to kabel skripe obalil misto styku buzirkou plus vetsi vrstvou pasky .
Nejde to moc vyfotit.

Krome toho ze to funguje mam opravdu radost,ze je to na prvni pohled neviditelne.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 6. 2018 18:42

chatumbabub píše:predpokladam, ze kamerka se napaji USB kabelem. Tj 5V. To tam nekde u pojistek mas zdroj z 12V na 5V? Nebo jak to je?

Pouziva se na to hard wire kit, nebo to samozrejme muze "zbastlit" i elektrikar.
https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... rdwirekit/
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 20. 6. 2018 19:56

dik. Asi take zavolam panum z carmedia :-)
chatumbabub
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jampadampa 20. 6. 2018 21:07

Hopa dobrý, tahle kamera je i můj favorit a asi ji objednám taky. Škoda, že na straně řidiče bych s ní asi clonil senzoru DLA v zrcátku a budu ji muset dát na stranu spolujezdce. Ty máš ten senzor pod sklem spolu s dešťákem? Myslím jsi někde psal, že budeš mít "hogo fogo" světla.
Too Old to Rock'n'Roll, Too Young To Die.
jampadampa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hopa26 21. 6. 2018 07:03

Lepsi svetla tam jsou-ptal sem se nez jsme kamerku lepili,zda necemu nebude vadit,pry ne.Za tmy jsem jeste nejel,takze netusim,destak nepouzivam vubec,ale automaticka svetla ano.
Kdytak bych ji jeste kousek posunul.rezerva tam je.Zpetne zrcatko ma senzor proti oslneni primo v zrcadle,neni to takrka videt-jak je bezramove,vsimnul jsem si toho pri otirani.

Jeste uvazuji,ze dokoupim polarizacni clonku proti odleskum a ostremu slunci.
Dnes se budu z divadla vracet za tmy,tak uvidim,jestli se mi svetla zapnou.
Jedem na Cimrmany. :)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 6. 2018 07:14

Dobré (ti cimrmani i to ostatní), zvládli by borci z carmedia zadrátovat do alfy? :D chystal jsem se na to sám, ale ty pojistky nejsou moc značený (teda jsou ale "various devices" mi nic neřekne a elektrikář nejsem).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jampadampa 21. 6. 2018 09:17

Automatické zapnutí světel dle viditelnosti by měl zajišťovat senzor v čelním skle a senzor proti oslnění, zajišťující zatmavení zrcátka je opravdu ve skle zrcátka, te je všechno OK, ale senzor pro DLA je v zadní straně zrcátka, směrem k oknu a při pohledu zvenku je vidět. Tak to mám já a doufám, že ty funkce chápu správně....snad. V každém případě, mám DLA (svítí obě hokejky, mohu jet stále na dálková světla) a v daném místě má zrcátko senzor, který "musí vidět" přes čelní sklo dopředu, před auto.
Too Old to Rock'n'Roll, Too Young To Die.
jampadampa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Olsztyn 21. 6. 2018 09:43

Já to pochopil tak, že na krytu zrcátka vpředu (kde ti teoreticky teď cloní kamera) je taky senzor zatmavování zrcátka. Zrcátko má dva - jeden ve skle a druhý vpředu na krytu vlevo (z pohledu řidiče). Poměrem světla (zepředu tma - zezadu světlo) se zrcátka automaticky zatmaví. Třeba octa ten přední senzor neměla a muselo se zatmavování (režim noc) spouštět ručně. Já na zrcátku zpředu senzor mám a automatické přepínání dálkovek ne...
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 21. 6. 2018 10:01

No to asi nemam.Obe hokejky svitej,denni sviceni.Kdyz je tma,automaticky se aktivuje tlumene ,potkavaci.A dalkove si zapinam ,vypinam sam- je tam jakasi regulace ze kdyz jedu nad 100km ,prida to svetelny tok.

MV-tam bude asi jiny problem,oni maji praci na 3 mesice dopredu pan povidal. Tzn ,bud se trefit do volneho mista,kdyz nekdo vypadne,nebo bejt vyjimecne pohlednej chlapik,jako jsem treba ja....

Prave kdyz mi delal montaz mi rikal,ze shani sikovneho elektrikare,klidne mladeho kluka,ze by si ho vychoval,naucil. Tak jsme si notovali,ze proste nejde byt v praci furt ,to frcelo nejak v devadestatkach,ze se lidi predhaneli,kdo vic vydrzi a kdo dela 14 hodin vcetne vikendu.

Zkus mu cinknout,za otani nic nedas....



Edit,tak sem se sel podivat,ten senzor je normalne pruchozi.proste kolecko vyjde tesne pod kamerku,normalne by tam zasahovala cocka,ale je naklopena kolmo ke sklu,tzn to nevadi. Opravdu je v zrcatku malej svetlovodnej tunylek,pruchozi skrz ,presne jak rika Olsztyn. Ale i tak lze cely bazmek kamerkovy posunout ,diky tomu jak je to prtavy.

On se pri lepeni pan asi automaticky dival jak a kam to vyjde,protoze zrcatko si odehnul...... Pro mne jen dukaz jeho erudice a toho,ze vi kudy bezi zajic. :-)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 21. 6. 2018 11:14

"No to asi nemam.Obe hokejky svitej,denni sviceni.Kdyz je tma,automaticky se aktivuje tlumene ,potkavaci.A dalkove si zapinam ,vypinam sam- je tam jakasi regulace ze kdyz jedu nad 100km ,prida to svetelny tok."

To mám též a za manuální přepínání dálkovek jsem teda rád.. Dálky svítí to JAKO HOVADO a z odrazu značek mě za chvíli pálily oči
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 25. 6. 2018 20:19

Prvni nocni zaznam video ,dnes rano jsem jel na nejzku rvenejsi smenu,vstavani v 2,30 a nastup v 3,08 hod
https://www.youtube.com/watch?v=YY5xtEE-rt0 ,k videni srnka ,ke konci jsem hnal zajice.

Nahrava to opravdu paradne,jeste jednou dekuji za podprahove pusobeni a presvedceni ohledne LED svetel-jsem za ne rad.
Zitra by mel dorazit filtr pro redukci odlesku,neodolal jsem. :-)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 6. 2018 20:23

Tvl, tiše závidím, svítí to nádherně. ;-) Sice ne jako Audi, ale paráda.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 25. 6. 2018 20:29

Na porovnani uplne stejny usek,pred rokem s fabkou a mio kamerou
https://www.youtube.com/watch?v=lw2_QkjbL7k

Stejne i ted v golfu je proste zdrojove video o dost kvalitnejsi ,nez to co ukazuje yt .urcite ale pomohla ta zmena na 50 hz.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 6. 2018 20:37

Proč si předtím jezdil v noci bez světel? nebylo to riskantní? :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků