Problém s ruční brzdou u VW Passat

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TRP_X 27. 2. 2012 15:58

U meho Passata rv 2009 se obcas pri pouziti el. rucni brzdy objevi hlaska "Zavada parkovaci brzdy" a rucni brzda nefunguje. po opetovnem pokusu napodruhe nebo napotreti zacne fungovat. Nevite, jak toto odstranit? Popr. kolik by stala oprava v servisu. Diky predem
TRP_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 28. 2. 2012 20:29

Nedávno jsem to řešil a bylo vadné to debilní tlačítko/to fakt vymyslel ing./,chce to diagnostiku,ale někdy to nenapíše,já jsem použil tlačítko z jiného vozu a když jsem zjistil,že je to ono,tak pak jsem koupil nové.Stálo asi tágo.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 2. 2012 10:55

Asi tágo za debilní tlačítko park. brzdy 8-D Tak to je mazec ( ikdyž je fakt, že by to mohlo bejt i horší )- holt, čím "víc elektriky v autě", nezbejvá něž platit a platit :oboze

Taky jsem na to koukal, když nám před dobou prvně nějakej model přivalil do salonu s el. parkovací brzdou- problémy se dali tušit- holt, automobilky nejsou živené nejen z prodeje aut, ale aj z následného prodeje náhr. dílů...každej myslí na zadní vrátka :/
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MaWa 29. 2. 2012 15:16

Ty vadný tlačítka byly jen do cca 2007, takže bych v to moc nedoufal...i když samozřejmě může odcházet i něco novějšího...
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 29. 2. 2012 16:20

To je v klidu ta cena, já dával 1600 za otvírání kufru/nádrže od řidiče na deset starou Corollu.

Jinak známej měl na Passatu 06 taky závadu ruční brzdy a než zavřel garáž, auto sjelo a měl pařez v kufru :-D
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i, Kiwi mkVIII 1.8 i-vtec Sport
p: GrandCaravan mkV V6, Corolla mkXI vvti, Fabia mkI mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 2. 2012 16:52

...pařez v kufru... :mrgreen: co dokáže "takové pitomé tlačítko" napáchat škody :D ale nutno podotknout, že by to mohlo dopadnout i hůř- třeba by ten pařez mohl mít v motoru, tam by nejspíš napáchal více škody :lol:
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 9. 2017 19:31

Teď mě volal kamarád z dovolené, že se mu na Audi A8 4,2 TDI 2006 zablokovala (zasekl motorek) na zadním pravém kole elektronická ruční brzda. Dá se to nějak nouzově uvolnit aby se s tím dalo dojet?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 12. 9. 2017 20:06

nouzove snad jedine sundat kolo a rozpacit to za cenu zniceni motorku
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 9. 2017 22:16

zítra se poptám kamaráda, co se v tom štoural (tuším taky na A8), povedlo se mu motorek nějakým způsobem "zrepasovat", tak z něj vytáhnu nějaký moudra
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 9. 2017 22:33

Ještě mě napadá, že to postihl ten slejvák u Zadaru, kde dojel.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2017 08:32

jo to je dost možný , ono stačí když tam pronikne vlhkost, nebo třeba kapalina brzdová a je to f pííci.
ze Zadaru pár aut letos neodjede, koukal jsem na video z dronu, co lítal nad Ninem, který to psotihlo asi nejvíc a docela depresivní, před 2 měsícema jsme po těch mostech denně chodili a teď je po nich .-(
jinak odpojit baterku na čtvrt hoďky a pak zkusit, zda se to odblokuje...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ka-spel 13. 9. 2017 13:06

Napsal ...Normálně jsem to vypáčil a třmeny pomlatil kamenem
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2017 13:55

taky možnost, člověk se toho nesmí bát :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 9. 2017 13:58

Tvl :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Hustoles 13. 9. 2017 20:57

Murphyho zákon: nejde-li to násilím, zkus větší násilí.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2017 21:31

a kladivo do každýho kufru
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 9. 2017 22:29

Do hoven.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod glider 13. 9. 2017 23:54

:D
glider
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 00:05

8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Nekenieh 14. 9. 2017 02:16

Tenhle pokrok fakt miluji. Před pár lety jsem něco dělal pro renomovaného výrobce toho elektromechanického shitu co se montuje ke kolu místo lanka, a když jsem to vzal do ruky.... no pánové.....
Sami přiznali, že to sice funguje, ale když to trefí odlétlý kámen nebo zmrazek, tak je po tom na jednu ránu.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 14. 9. 2017 04:25

:D

pokrok nezastavíš. Marketing si to žádá. IMHO by mě zajímalo jak se dělá průzkum trhu a zda skutečně větší část skutečně potencionálních zákazníků řekne že strašně touží mít místo ručky tlačítko a je to důvod proč si to auto koupit. Zatím mi to totiž připadne, že lidi říkají v autosalonech "hele super má to ještě ručku" :D
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 9. 2017 08:52

asi jo no :D

Já vím jistě, že tenhle nesmysl na příštím autě mít nechci :D

Kámoš to jednou repasoval, je to takový všeuměl, povedlo se mu to, ale furt je to řešení na *****, zlatá stará klasika
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 11:30

Suhlas.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod tycoon 14. 9. 2017 21:16

ace2 píše::D

pokrok nezastavíš. Marketing si to žádá. IMHO by mě zajímalo jak se dělá průzkum trhu a zda skutečně větší část skutečně potencionálních zákazníků řekne že strašně touží mít místo ručky tlačítko a je to důvod proč si to auto koupit. Zatím mi to totiž připadne, že lidi říkají v autosalonech "hele super má to ještě ručku" :D

Řeknu to takhle. V autě, na které čekám, bude právě ta elektrická ruční brzda. Klidně bych připlatil za klasickou ručku a po zkušenostech s kotoučovými zadními brzdami u Fabie bych nejraději vzadu viděl bubny.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 9. 2017 21:47

bubny už jsou těžký přežitek
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod brasci 14. 9. 2017 21:57

Rovnako manualna rucka.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 22:25

Rovnako klasická dvanáctka.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 9. 2017 08:54

Lukas063 píše:Já vím jistě, že tenhle nesmysl na příštím autě mít nechci :D

Si jako myslíš, že budeš mít na výběr? :)
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 9. 2017 09:14

Taky po ni netoužim, ale jak pišeš, vyhnout se ji bude čim dal tim větši problem.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 15. 9. 2017 09:21

Bubny :oboze
Já bych za elektronickou ručku nebyl naštvanej, nemusel bych pokaždý šlapat nohou když začínám nebo končím jízdu a kdykoliv tam jde dobastlit nějaký lepší řešení z vyšší řady aut
anonym

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 9. 2017 09:54

miromen4 píše:Taky po ni netoužim, ale jak pišeš, vyhnout se ji bude čim dal tim větši problem.

Viz Mazda 3 FL
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 9. 2017 10:07

Tvl buď jsem to postřehnul a nějak mi to z makovice vypadlo nebo je to pro mě nove info. Njn nic se neda dělat, cupra už je taky bez klasicke ručky. Alespoň bude vic mista na přihradky a rozšiřeni konektivity.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 9. 2017 11:33

Arnie J píše:
Lukas063 píše:Já vím jistě, že tenhle nesmysl na příštím autě mít nechci :D

Si jako myslíš, že budeš mít na výběr? :)

zatím na výběr je a auto chci měnit do dvou let, takže jo, ještě budu mít na výběr :-)
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 11. 2017 18:29

ka-spel píše:Teď mě volal kamarád z dovolené, že se mu na Audi A8 4,2 TDI 2006 zablokovala (zasekl motorek) na zadním pravém kole elektronická ruční brzda. Dá se to nějak nouzově uvolnit aby se s tím dalo dojet?

Tak jak to dopadlo? Už tam asi nestojí, co?

Ono po nějaké době se o to znovu ta brzda pokusí povolit to.
Já takhle čekal na odtahovku, a když frajer přijel, tak říká, že to zkusí. Klidně jsem ho nechal, zkoušel jsem to mockrát. Nepovedlo se mu to.
Ale já viděl, že nesešlápl brzdu, tak jsem to zkusil já, a najednou se to odbrzdilo. Tak jsem odjel.
Ale taky už jsem jel se "závadou" na naštěstí odbržděné RB na Passatu 350 km. Kdo ví, jak to cinká, se mi nebude divit, že jsem jel celou D1 (v noci) 220, abych to neslyšel...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor