Fábie I - bzučení/vrčení v mot. prostoru

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TomKQT 8. 1. 2008 18:18

U Fábie rv 2006 se ozývá někde z motorového prostoru jakési bzučení či vrčení (zahájené a ukončení mírným prasknutím), docela hlasité (v pohodě to jde slyšet i se zavřenou kapotou), trvá to cca 2 sekundy, ale pravidelně se to opakuje - bez nastartovaného motoru či zapnutého zapalování a zdá se mi že i při zamčeném autě.
Zajímalo by mě co to je (nějaký kompresor něčeho? :hm ) a jestli se to opravdu má takhle samovolně spouštět. Řešíme teď totiž problém s baterií samovolně se vybíjející za dva dny, takže nevím jestli to může souviset.
Pozn. nevím jak často to dělá ani jestli je to pravidelné, ptám se jestli nevíte co to je za zařízení a jak často (případně za jakých okolností) to dělat správně má.

(Auto je Fábia Sedan s klímou a posilovačem, motor HTP.)
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 8. 1. 2008 18:30

Tipy:

Sahara
Posilovac rizeni (edit: toto je kravina)
Skrtici klapka
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomKQT 8. 1. 2008 18:38

Co to je Sahara? :hm

Tobě to dělá taky nebo ne? Má to dělat nebo ne? :D

Každopádně to dělalo vždycky, nejen teď při problémech s vybíjením baterie. Vím třeba, že když se odemklo auto, pustilo autorádio a něco jsme dělali v garáži, tak to občas zabzučelo, jako by auto čekalo, že s ním chceme jet a tak si něco udržovalo připravené (?)
Jenže nevím, jestli to teď nedělá třeba častěji nebo třeba pořád, i když auto stojí zamčené v garáži (není to mé auto takže to nemám nějak přesně vypozorované).
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 8. 1. 2008 19:20

Sahara = vetrak na chladici. Ten je pod napetim i pri vypnutem zapalovani.

Me to nedela. ...jediny zvuk ktery se z pod kapoty ozyva je po vypnuti zapalovani skrtici klapka, ktera se nastavi do "parkovaci" polohy. ...proste to zabzuci a klapne, ...ale tim to hasne. Po zamknuti auta to urcite uz nic nedela.

Kdyz odemknes auto tak se ti zapne palivove cerpadlo (u 1,2 12v, ale to je v nadrzi, nikoliv pod kapotou.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ufi 8. 1. 2008 19:30

nemáte v garáži nějaký hlodavce a okousaný kabely? mě kdysi nějaký potfory okousaly v motoru kabeláž a auto si klidně potrubovalo i když jsem byl pryč a bylo zamknutý. kabely se dotýkaly přímo kostry.
asi bych nejdřív zkontroloval kabely a pak elektriku přes počítač, jestli tam nejsou nějaký chyby.
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinvangelis 27. 10. 2016 19:27

Dobrý den, vím, že je to velmi dávno, ale pamatujete si, čím to tehdy bylo? Nebo někdo jiný tuší?

Mám teď stejný problém (na tomtéž autě - Fabia 2006 elegance. Pravidelné bzučení někde pod baterkou při vypnutém motoru, které po čase vybile baterku.
martinvangelis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tyna7 14. 5. 2018 12:01

Zdravím, měla jsem nedávno úplně stejný problém u Fabie rok výroby 2006, bzučení v motorovém prostoru, které vybíjelo baterii. Auto jsem dala asi do třech autoopraven, ale problém nebyl stále vyřešen, takže se na auto nedalo vůbec spolehnout. Nakonec jsem vyhledala autorizovaný servis, konkrétně Auto MERCIA a.s., kde zjistili, že problém je ve špatném relé. Relé nahradili novým a potíže jsou pryč.
Píši to sem proto, že jsem též byla zoufalá a nikdo z autoopraven nevěděl co s tím a kde je příčina, narazila jsem na mnoho článků se stejným problém, ale nikdo tam již nenapsal zda je to opravitelný problém či nikoli a kde byla příčina. Doufám, že tato informace bude někomu k užitku.
tyna7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 5. 2018 12:05

Tak tenhle "servis" NEDOPORUČUJU!
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 5. 2018 12:07

Mam taky zle zkusenosti se servisem Auto MERCIA a.s.
Termin nebyl dodrzen, kvalita nevalna a cena vyssi ako bylo dohodnuty.

Auto MERCIA a.s. urcite NE!
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 5. 2018 13:02

Mám tu samou zkušenost. Za mě ne.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 5. 2018 13:09

určitě ne, všechno špatně tam
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 5. 2018 13:14

Zabruč! Já ti dám zabruč....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrPsyche 27. 8. 2019 12:12

tyna7 píše:https://essays.agency/coursework-writing-service.html
Zdravím, měla jsem nedávno úplně stejný problém u Fabie rok výroby 2006, bzučení v motorovém prostoru, které vybíjelo baterii. Auto jsem dala asi do třech autoopraven, ale problém nebyl stále vyřešen, takže se na auto nedalo vůbec spolehnout. Nakonec jsem vyhledala autorizovaný servis, konkrétně Auto MERCIA a.s., kde zjistili, že problém je ve špatném relé. Relé nahradili novým a potíže jsou pryč.
Píši to sem proto, že jsem též byla zoufalá a nikdo z autoopraven nevěděl co s tím a kde je příčina, narazila jsem na mnoho článků se stejným problém, ale nikdo tam již nenapsal zda je to opravitelný problém či nikoli a kde byla příčina. Doufám, že tato informace bude někomu k užitku.


Ahoj,
Mám Fabia 2008 a místní servisní služba mi nepomohla. Jak mohu kontaktovat Auto MERCIA? Našel jsem jejich stránku na Facebooku, ale když jsem klikl na odeslání zprávy, obdržel jsem zprávu o systému zabezpečení stránky.
DrPsyche
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků