FABIA - vrzani - urobme s tym koniec!

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomi 8. 9. 2006 18:00

Zdravim,

hladal som na nete rady a triky, ako bojovat s vrzanim, nasiel som ich sice par, ale boli rozkuskovane a bolo ich malo.

Preto zakladam toto tema, aby ti, kt. toto vrzganie znervoznuje tak ako mna, napisali co im v aute vrzga a hlavne ak vyhrali boj nad niektorym zo zdrojov vrzgania, nech napisu navod aj pre ostatnych.

vrzani plexiskla a budikoch - vybrata spodna lista, uvolnenie srobov, posun plexi uplne hore, dotiahnutie - plexi je uplne ticho :)

vrzganie zadneho plata - vsetky plochy, kt. sa plato dotyka plastov oblepit latkovou lepiacou paskou (na koberce), rovnako oblepit aj koncove uchyty - plato uplne ticho :)

vrzganie schranky pred spolujazdcom
- stale bojujem, oblepujem, na nic som neprisiel a rve mi to nervy! (pritom sa ju staci pritlacit prstom a je ticho :( )

rezonovanie cuplika na rucnej brzde
- neviem ako na to :(

Verim, ze toto tema pomoze Fabkarom v tom, aby mohli vklude a tichu ukrajovat svoje kilometre za volantom, resp. vychutnavat si hudbu aj v pripade, ze radio nehra na MAX :)
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Carlos 8. 9. 2006 19:56

Já bych si snad pouze dovolil přidat:

vrzání/kloktání uvolněných madel předních dveří - zatím jsem zkoušel pouze hrubou sílu a vrchní část plastu narazit zpět, ale nepomáhá.

Naproti tomu jsem rád, že moje Fabia je jinak ticho a žádný z výše uvedených zvuků se neobjevuje, nebo jsem hluchej :)
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 8. 9. 2006 20:02

Pridam aj ja svojou troskou do mlyna:
Ziadne zvuky nepozorujem a to som dost haklivy. Zatial sa ozvalo iba raz po 7dnovom stani auta pred horskym hotelom pri -25°C po nastartovani a schadzani z hor drncalo plexi na budikoch, ale len dotial kym sa auto neohrialo, potom sa ozvalo este par krat (o par dni na to), a odvtedy klud :hm Uvidime co urobi tato zima 8)
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Tomi 15. 9. 2006 19:06

to tu snad nikto nemate Fabiu? alebo vam nevrze?? alebo vam to snad nevadi???
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 15. 9. 2006 19:06

Abych rekl pravdu, tak me ted nevrze. Ale ocekavam ze v zime zase zacne.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 15. 9. 2006 19:07

Mě tedy nevrže, nebo to nepozoruji HTP 05/2003.
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 9. 2006 19:08

Mne neco klepka vzadu. Rekl bych ze jsou to "zamky" zadnich sedacek. Co s tim delam? Neresim to, kdyztak si zesilim radio... :D
V tom je prave dobre mit auto co ma hodne najeto, clovek tyhle blbosti prejde mavnutim rukou... Mr. Green
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Tomi 15. 9. 2006 19:13

germi123: uz si niekedy soferoval pri zavretych okienkach a vypnutom radiu? :)
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 15. 9. 2006 19:18

Tomi: Myslíš, že výbava Junior má radio a otevírací okýnka ?
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod Tomi 15. 9. 2006 19:20

germi123: sorry, som si neuvedomil, vlastne tebe tam nema co vrzgat ani rezonovat - stastny to clovek :)
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 15. 9. 2006 19:22

Tomi: Tak vidíš, když říkám, že nevrže tak fakticky nevrže :D
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod Delphin 15. 9. 2006 19:30

Už jsem to zaklepal na dřevo, mi Fabia nedrnčí. Jen mě zlobí, že když se za jízdy tak od 40 kmh otevře zadní okno, stačí malinko, tak vpředu slyším hrozné dunění. Jako by vzduch začal rezonovat. Vzadu to prý skoro není slyšet.
AR: Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Ford Focus II, Fabia Sedan, Superb III, Kodiaq a teď Octavia III se Superbem IIIfl. Ale Pionýr mi pořád zůstal. MM: Samsung S23. Živě: Dell XPS15, Dell G16 a HP.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi 15. 9. 2006 19:30

germi123: takze vdaka tebe mam dve dalsie riesenia mojho problemu, bud setko zalejem silikonom, okrem volantu a pedalov - bude to taky "kvazi junior", kde vybava bude, ale nedostupna .. alebo vsetko vymontujem, urobim z toho praveho juniora a ako bonus budem mat -2 s na zrychleni a + 20 km/h na maximalke :)
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi 15. 9. 2006 19:33

Delphin. ja zadne neotvaram, su manualne :( .. ale to dunenie mi robi aj otvorene predne okno pri spolujazdcovi, tak okolo 90 km/h :(

A co ma stve najviac, ked mam zavrete vsetky 4 okna, tak aj tak pocujem v urcitej rychlosti 70- 120 akoby mi prefukovalo cez prave zadne dvere, taky pisklavy zvuk vetra :(
Tomi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 15. 9. 2006 19:33

Tomi: Teď si na to kápnul, seš můj člověk :D (dáme sprinta)
germi123
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků