Octavia 1.6 75kW KOMBI - zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod avantime 3. 10. 2006 14:09

no podle mě je to už pěkně starej motor...ten jeho základ dávali už před 20 lety do audin, takže si o tom udělej svůj obrázek, už si ani nevzpomenu kdo by dneska prodával 1.6 osmiventil, prostě věk je znát, i když je lehce vylepšenej, zázraky s ním neuděláš...jinak z praxe vím, že kámoš ho měl v octavii I, byl celkem dobře odhlučnenej, jel taky dobře, ale ta spotřeba....bída, když měl najeto přes 200 tis, což není zas tak moc, začal žrát olej, no a po 250 tis už z něj šel dým jak z trabanta, takže odešel katalyzátor, ale i tak jezdil dobře, to se musí uznat a no jo ale ta spotřeba pod 8,5 průměr neklesla....stylem normální jízdy+ten olej a toho taky nebylo málo, ve 305tis, to radši prodal, podle mě je to pohodovej motor do starý oktávky jako ojetiny, ale do nový bych ho fakt nechtěl, je to starej a drahej špás...lepší připlatit si za 1,6FSI
avantime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka Š. 22. 10. 2006 21:12

Mám octavii - sice ne v kombíku, ale stejný motor. Podle mě 15 tis je málo na koupi TDI, cenový rozdíl se ti nevrátí...navíc dražší údržba, vím - nižší spotřeba. Každopádně dlouhodobou spotřebu dle pal. počítače mám 6.9-7.0, což si myslím, že není špatné. A jezdím normálně, někdy jí proženu i 180 :D Běžně dálnice 150.
Jirka Š.
Nováček

Odeslat příspěvekod Jirka Š. 22. 10. 2006 21:14

Zajímalo by mě, kde tu spotřebu vzal. Já jezdím normálně...viz můj příspěvek níže...a mám dlouhodobě 6.9-7.0/100km. A ženu jí občas slušně. Jinak šlape výborně, 8 ventil jede pěkně od začátku. Nemohu si na nic stěžovat. Zlatej odzkoušenej motor.
Jirka Š.
Nováček

Odeslat příspěvekod Chris159 19. 3. 2018 07:01

In rare instances you will certainly should change your dns setups. Binance.com Exchange Login the two views with the exception of being able to do more comprehensive technical.
Chris159
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor